Ceny prądu w 2024 dla rolników - do kiedy i z jakim limitem będzie taniej?
Ceny prądu mogą spędzać sen z powiek. Przez kilka miesięcy nadal jednak mają obowiązywać limity. Prezydent Andrzej Duda podpisał 15 grudnia Ustawę o zmianie...
Bez śledzi nie ma świąt, można zamówić lub zrobić samemu
W śmietanie, w oleju, w pomidorach, w occie – śledzie goszczą na naszym stole pod różnymi postaciami. W ciągu roku spożywamy go mało, statystyki poprawia okres...
Ceny świątecznych ciast. Tyle zapłacimy za sernik i makowca
Święta tuż, tuż, a przedświąteczny tydzień to dla wielu Polaków czas przygotowań. Wielkie sprzątanie, zakupy i gotowanie – każdego dnia jest co robić. Nie każdy...
Jemioła na Boże Narodzenie. Jest niebezpieczna!
Jemioła zajmuje nowe gatunki drzew, staje się liczna w krajobrazie rolniczym i leśnym, wywołując przy okazji zmartwienie wśród leśników i ogrodników....
Tyle kosztują mandarynki i pomarańcze. W marketach wiele promocji
Zimowe owoce kojarzą się z Bożym Narodzeniem. Choć egzotyczne i często przywiezione z daleka, na stołach Polaków lądują bardzo często. Nadziewamy je goździkami,...
Rozsiewacz do nawozów to podstawa w gospodarstwie. Ile kosztuje?
Rozsiewacz do nawozów mineralnych należy do podstawowych urządzeń w gospodarstwie rolnym i trudno dziś wyobrazić sobie bez niego pracę. Na ogół im...
Gwiazda betlejemska to symbol świąt. Ile kosztuje doniczka przed świętami?
Pojawia się w sprzedaży w listopadzie, ale to w grudniu masowo trafia do sklepów i na stoiska, gdzie klienci kupują nawet po kilka donic. Nic dziwnego, od lat,...
Świąteczne wędliny prosto od rolnika. Tyle kosztuje dobra kiełbasa
Za oknem biało i mroźno, w polskich domach trwają przygotowania do Bożego Narodzenia. Choć u większości rodzin na wigilijnej wieczerzy nie będzie mięsa, to już...
Na gramy albo kilogramowy worek. Ile zapłacimy za suszone grzyby od zbieraczy?
Ile kosztuje 1 kg suszonych grzybów? Przydadzą się do zupy, pierogów i sosów. Suszone grzyby są znacznie droższe od tych świeżych, więc te na sprzedaż są...
W gospodarstwach rybackich trwa sprzedaż karpia. Ile za kilogram?
Karp na Wigilię w Polsce to tradycja. Cena żywego karpia prosto z wody lub już wypatroszonego z lodówki w gospodarstwie rybackim będzie niższa dzięki tańszemu...
Ceny pszenicy, jęczmienia, żyta. Ile płacą w skupach za paszowe i konsumpcyjne?
Pszenica jest najpowszechniej uprawianym w Polsce zbożem i jednym z kluczowych na świecie. Jaka obowiązuje cena za tonę pszenicy paszowej i konsumpcyjnej oraz...
Sprzedaż choinek w nadleśnictwach ruszyła. Ile kosztują?
Cena za choinkę - czy to świerk, czy sosna albo jodła prosto z lasu - jest zazwyczaj nieco niższa od tej na stoisku w środku miasta, bo pomija pośredników....
Ceny za świnie nagle spadły, a rolnicy pytają, dlaczego. Chcą kompleksowych zmian
- Obecna sytuacja zahacza o Armagedon - pisze Bartosz Czarniak o tym, co obecnie dzieje się na rynku trzody chlewnej. - Rolnicy umieją liczyć. Żaden rozsądny...
Tyle kosztują ogórki kiszone w grudniu. Na święta sprawdzą się idealnie
Ogórki kiszone to od lat klasyk polskich przetworów. Latem hurtowo lądują w beczkach, aby potem stać się przekąską lub składnikiem dań. W okresie świątecznym...
Silny kurs złotego do euro osłabia opłacalność eksportu ziarna
Jak poinformowała Izba Zbożowo-Paszowa, utrzymujący się silny kurs złotego w relacji do euro osłabia opłacalność eksportu zbóż na rynek niemiecki. Na handel ma...
Święta bez kapusty? Niemożliwe! Tyle wydamy na farsz do pierogów i krokietów
Święta Bożego Narodzenia, a zwłaszcza Wigilia pod względem kulinarnym sięga po bogactwo postnych dań. Króluje między innymi kiszona kapusta i grzyby. Te leśne...
Tyle może zarobić sprzedawca karpi i choinek przed świętami
Sezon przedświąteczny w pełni. W sklepach roi się od ozdób, prezentów i zapasów żywności. Biznes rozkręca się też w sektorze karpi i choinek. Ryba na stole i...
Ile zapłacimy za karpia na święta? Pierwsza taka sytuacja od wielu lat
Ceny karpia w ostatnich latach znacząco wzrosły, co spowodowane było rosnącymi kosztami transportu, podwyżkami wynagrodzeń oraz droższą karmą. W tym roku...
Tyle kosztuje sałatka jarzynowa. Na Boże Narodzenie catering czy własna?
Sałatka jarzynowa to klasyk, który od lat pojawia się na polskich stołach i wielu z nas nie wyobraża sobie bez niej świąt Bożego Narodzenia. Można zamówić ją w...
Cena siedliska na wsi jak za mieszkanie w bloku. Oto gospodarstwa na sprzedaż
Gdyby tak, zamiast 2-pokojowego mieszkania, kupić dom na wsi? Z potencjałem na pensjonat albo agroturystykę, z piecem kaflowym i ponad 100-letnią historią. Albo...
Ile kosztuje kilogram salcesonu? Mięsny przysmak Polaków
Salceson zajął właśnie pierwsze miejsce w rankingu „TasteAtlas” na najgorszą potrawę z mięsa na świecie. Tuż za nim znalazło się słowackie salami i amerykańska...
Ile będzie kosztował świąteczny barszcz? Ceny buraków, włoszczyzny, czosnku
Tradycyjny barszcz wigilijny jest zupą postną, zatem odpada koszt zakupu mięsa na wywar. Zamiast tego potrzebny nam kwas buraczany. Można zrobić albo kupić...
Dodano 2 dni temu w kategorii Psycholog
Dodano 2 dni temu w kategorii Fast food
Dodano tydzień temu w kategorii Nauka jazdy
Dodano tydzień temu w kategorii Prace wysokościowe