Dynia kusi na straganie. Można kupić na kilogramy albo sztuki. Za ile?
Na polach dojrzewają kolejne dynie, a wcześniejsze okazy pojawiały się w sprzedaży jeszcze we wrześniu. Ozdobne najczęściej wycenia się na sztuki, a dynie...
Sprzedam kopaczkę do ziemniaków. Ile dziś kosztuje taki sprzęt?
Przy kilkuarowym arealne ręczne wykopywanie ziemniaków jest możliwe, ale czasochłonne i pracochłonne. Z kolei kombajn będzie za duży. Rozwiązaniem jest poczciwa...
Czy zapas zawsze się opłaca? Taniej kupić worek czy kilogram?
Zapas warzyw, podobnie jak innych produktów daje nam większe poczucie bezpieczeństwa, panowania nad sytuacją. Szczególnie pokazała to pandemia, gdy...
Jeśli zyski z uprawy, to z buraków cukrowych? Stawki skupu i dopłat
Od kilku tygodni w Polsce trwa kampania cukrownicza. Cena buraków cukrowych wobec innych plonów może zapewniać dochód, jak wylicza samorząd rolniczy z...
Mam 20 hektarów i potrzebuję traktora. Jaki polecacie?
Ciągnik to podstawa, ponieważ to do niego podłączane są wszelkie maszyny do uprawy oraz niektóre do zbioru plonów z pól. Bez ciągnika nie zasiejemy roślin, nie...
Ile kosztuje grabienie liści? Nie musisz robić tego sam, wynajmij pomoc
O to, czy grabić liście, czy też nie, spór trwa od lat. Według niektórych gnijący muł niszczy ogród, część przekonuje, że pokrywa z liści stanowi ochronę,...
Jak plonuje kukurydza na ziarno podczas zbiorów i co z cenami?
Plony kukurydzy są bardzo zróżnicowane, a czasami osiągają zaledwie połowę zwykłego plonu w poprzednich lat. Trwają zbiory na ziarno, a rolników najbardziej...
Ceny nowych i używanych pługów obrotowych. Tyle trzeba wydać
Czy pługi trafią do skansenów, a rolnicy uprawę będą prowadzić wyłącznie bezorkowo? W najbliższym czasie na to się nie zapowiada. Nie wszędzie uprawa bez użycia...
Śliwki na finiszu. Tyle kosztuje kilogram
Letnie truskawki i maliny odeszły w zapomnienie, teraz królują jesienne smaki, wśród nich ostatnie w tym sezonie śliwki. Doskonale sprawdzą się jako przekąska i...
Siewnik 3 lub 6-metrowy do kupienia od zaraz. Ceny nowych i używanych sprzętów
Jeśli korzystamy z usług rolniczych, to siew zbóż kosztuje ok. 200-300 zł za hektar. Przy dużym areale wychodzi spory koszt. To może jednak zakup własnego...
Dla zdrowia cenna niczym złoto. Trwa sezon na aronię. Ile kosztuje prosto z krzaka?
Ile kosztuje aronia, dereń i jeżyna? Warte są wiele, choć dużo wydawać nie będzie trzeba. Aronia jest wychwalana za właściwości antyoksydacyjne, zawartość...
Najdroższe są borówki, najtańsze jabłka Ligol. Tyle jesienią kosztują owoce
Zbiory owoców w Polsce są w sezonie 2023 mniejsze od kilku do nawet 10 proc. w przypadku jabłek i wiśni. Ile w październiku trzeba wydać na kilogram gruszek,...
Tyle płacimy dziś na krakowskich targach. A jak zmieniły się ceny przez trzy lata?
Wybraliśmy się na krakowskiej place targowe by zobaczyć ceny warzyw i owoców, jesienne ceny. Inflacja spada, ale powoli, nie oznacza to też jednak, że wrócimy...
Mniej za produkty rolne. GUS podał sierpniowe ceny
Dane Głównego Urzędu Statystycznego o cenach produktów rolnych w sierpniu wskazują, że spadek jest wyraźny. Ogółem stawki spadły o 18,7 proc. w porównaniu z...
Trwa sezon na prawdziwki, kurki, rydze. Ile kosztują te zbierane na zamówienie?
Sprawdzamy, ile we wrześniu kosztują prawdziwki, podgrzybki, rydze i kurki od zbieraczy. Świeże grzyby prosto z lasu zbierane na zamówienie są zazwyczaj nieco...
Ceny zaczynają się od 5,5 tys. zł za hektar. Sprzedam kukurydzę na pniu
Wysokie koszty zbioru, brak zapotrzebowania we własnym gospodarstwie, sianie od razu z przeznaczeniem na sprzedaż na pniu. Rolnicy zamieszczają ogłoszenia, w...
Tyle kosztują owoce i warzywa sezonowe we wrześniu
We wrześniu wciąż możemy się cieszyć wieloma sezonowymi owocami i warzywami. Najlepiej kupować je na targowisku i od lokalnych rolników, dzięki czemu mamy...
Ubywa polskiego schabowego? GUS podał dane o pogłowiu świń w 2023 roku
Wolniej niż we wcześniejszym półroczu, ale nadal spada pogłowie świń w Polsce. GUS podał najnowsze dane o liczebności świń utrzymywanych w Polsce. Organizacje...
Pogoda nadgryzła jabłka, dlatego zbiory będą mniejsze. Ile kosztują?
Na targowiskach jabłka na początku września kosztują od 3 do 5, a nawet 6 złotych za kilogram. Sporo, mówią klienci. Co na to producenci? Niesprzyjająca pogoda,...
Trwają zbiory kukurydzy na kiszonkę. Jaka stawka dla kierowcy ciągnika?
Tam, gdzie pogoda pozwala, zaczęły się zbiory kukurydzy na kiszonkę. Kto nie ma własnego sprzętu, korzysta z usług, a robi tak większość rolników. Kosztem,...
Ceny usług rolniczych na jesień 2023. Ile za orkę, wywóz obornika i siew?
Ile dziś trzeba zapłacić za siew zbóż, orkę pługiem obrotowym, talerzowanie albo wywóz obornika i gnojowicy? Na ceny usług rolniczych wpływa kilka czynników....
Te owoce i warzywa znajdziesz w sierpniu na targu. Ile trzeba zapłacić za kg?
Najzdrowsze owoce i warzywa to te sezonowe. Najlepiej kupować je na targowisku i od lokalnych rolników, dzięki czemu mamy pewność, że rośliny są świeże. Pod...
Dodano 3 dni temu w kategorii Nauka jazdy
Dodano 5 dni temu w kategorii Ubezpieczenia
Dodano tydzień temu w kategorii Budownictwo przemysłowe