Sylwester 2018: TVP znów zorganizuje w Zakopanem Sylwestra....

  Sylwester 2018: TVP znów zorganizuje w Zakopanem Sylwestra. Nie wiadomo jednak dokładnie gdzie

  Zdjęcie autora materiału
  Tomasz Mateusiak

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Zespół Bajer Full był jedną z gwiazd zakopiańskiego sylwestra 2017/2018

  Zespół Bajer Full był jedną z gwiazd zakopiańskiego sylwestra 2017/2018 ©Tomasz Mateusiak

  Sylwester 2018. 31 grudnia w Zakopanem odbędzie się kolejna wielka impreza sylwestrowa przygotowana przez TVP. I choć sam fakt przyznania miastu możliwości organizowania wydarzenia pod hasłem „Narodowy Sylwester” jest pewny, to wciąż nie wiadomo, w której części Zakopanego odbędzie się koncert. Scena na pewno nie zostanie zbudowana na dolnej Równi Krupowej, tak jak miało to miejsce przez ostatnie dwa lata. Miasto szuka więc innego terenu, na którym bezpiecznie będzie mogło się bawić nawet 50 tysięcy ludzi.
  Zespół Bajer Full był jedną z gwiazd zakopiańskiego sylwestra 2017/2018

  Zespół Bajer Full był jedną z gwiazd zakopiańskiego sylwestra 2017/2018 ©Tomasz Mateusiak


  AKTUALIZACJA Z 20.12.2018:Tutaj znajdziecie wszystkie bieżące info o Sylwestrze w Zakopanem --> Sylwester z Dwójką TVP 2018/2019 - Zakopane. Alvaro Soler wystąpi pod Giewontem [PROGRAM, GWIAZDY, KOMUNIKACJA]

  Nie pozwolą zadeptać traw

  Dolna Rówień Krupowa zakopiańską imprezę sylwestrową gościła przez ostatnie 3 lata. Za pierwszym razem koncert zorganizowało samo miasto, a w 2016 i 2017 roku odbywał się on dzięki współpracy Zakopanego z telewizyjną Dwójką.

  - Przez te lata Rówień Krupowa doskonale sprawdziła się jako miejsce takich imprez - uważa Agnieszka Nowak-Gąsienica, wiceburmistrz Zakopanego, odpowiedzialna m.in. za kulturę. - W tym roku koncertu tam jednak nie będzie. Rówień właśnie została wyremontowana za grube miliony i przeprowadzenie tak dużej imprezy mogłoby ją poważnie zniszczyć.

  Mariola Kalita, mieszkanka Zakopanego

  Zakopane pokazało już w poprzednich latach, że potrafi zorganizować tak wielką imprezę jak sylwester i jest ona bezpieczna. Dlatego gdziekolwiek zostanie ostatecznie przeprowadzony ten koncert, zapewne zabawa będzie przednia. Jestem o sylwestra spokojna.


  Jak wyjaśnia wiceburmistrz, w trakcie renowacji na śródmiejskiej łące wymieniono niemal całą trawę. Co prawda, częściowo ułożono w jej miejsce specjalną darń, która nadaje się do intensywnego użytkowania (rośnie ona w miejscu, gdzie mają być w przyszłości organizowane duże imprezy), ale miasto chce, by murawa ta miała czas odpowiednio się ukorzenić. To oznacza, że pierwszych koncertów możemy spodziewać się na dolnej Równi dopiero latem 2019 roku.

  Górna Rówień czy skocznia?

  - W tej sytuacji wspólnie z telewizją publiczną szukamy nowego miejsca, gdzie można by zorganizować koncert - mówi Agnieszka Nowak-Gąsienica. - Nasze propozycje są dwie. Jedna to górna Rówień Krupowa, a druga Wielka Krokiew.

  Wiceburmistrz wyjaśnia, że wkrótce miasto razem z przedstawicielami TVP odwiedzi obie te lokalizacje, wymierzy ich powierzchnię, omówi potencjalne możliwości ustawienia sceny koncertowej i wybierze optymalny dla obu stron wariant.

  Plusy i minusy

  Zarówno górna Rówień Krupowa, jak i Wielka Krokiew, mają swoje plusy i minusy.

  Pierwsza z lokalizacji to obszar bez mała 24-hektarowy. Obecnie jest też poddawany renowacji, ale nie będzie tu wymieniana trawa, w związku z czym nie ma obawy, że uczestnicy koncertu ją zniszczą. Bez ścisku zmieści się tu nawet 50 tysięcy ludzi.

  Dodatkowo teren ten jest położony w centrum miasta. Widzowie po koncercie będą mogli więc bezkolizyjnie opuścić łąkę. Z kolei bliskość dworca PKP spowoduje, że przyjezdni szybciej znajdą się w domu. Minusem jest to, że rosną tam poprzeczne pasy drzew, które części publiczności mogą zasłaniać widok.

  Dawid Wolski, mieszkaniec Poronina

  Dla mnie dużo lepszym pomysłem niż organizowanie koncertu na górnej Równi Krupowej jest zlokalizowanie go na Wielkiej Krokwi. Tam na trybunach co prawda mieści się tylko 27 tysięcy ludzi, ale nie zapominajmy, że widzów można też wpuścić na sam wybieg, gdzie spokojnie wejdzie kolejne 10-15 tysięcy słuchaczy. Całość terenu jest ogrodzona i oświetlona. Byłoby tam bezpiecznie.


  Natomiast jeśli chodzi o skocznię narciarską, to jej niewątpliwą zaletą jest... ogrodzenie. Dzięki temu ochrona będzie miała widzów pod kontrolą i dokładnie sprawdzi każdego, kto wejdzie na teren koncertu. Całość widowni można też oświetlić jupiterami. Na terenie skoczni za nic jednak nie zmieści się 50 tys. widzów. Na Puchar Świata wchodzi tylko 27 tys. osób. Dodatkowo cały kompleks jest położony dalej od dworca, co może spowodować problemy komunikacyjne, i w bezpośrednim sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Hałas powodowany przez muzykę może więc przeszkadzać zwierzętom.

  Tak Zakopane bawiło się na imprezie sylwestrowej z TVP rok temu


  Będzie więcej ochrony

  - Mamy więc nad czym myśleć. Wybierzemy optymalne rozwiązanie. Zapewniam też, że w tym roku nie zgodzimy się, by telewizja zgłosiła sylwestra jako imprezę masową jedynie na 10 tys. widzów. Będzie ich więcej - mówi Agnieszka Nowak-Gąsienica.

  W zeszłych latach 20 tys. osób stało za płotem okalającym teren imprezy i oficjalnie nie brało w niej udziału. Dzięki zwiększeniu limitu miejsc na tegorocznym sylwestrze znajdzie się więcej policji i ochroniarzy, a przez to będzie o wiele bezpieczniej.

  Marzena Siekiera, mieszkanka łodzi

  Gdziekolwiek sylwester by się odbył, na pewno na niego przyjadę. Dla mnie bardziej interesujące od lokalizacji jest to, kto w tym roku zaśpiewa na imprezie. Mam nadzieję, że uda się ściągnąć pod Giewont gwiazdę pokroju Luisa Fonsi.


  KONIECZNIE SPRAWDŹ:

  Komentarze (25)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ha ha ha

  gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Kurski przepłaci za wszystko 2x
  Bo to dumny gł k jest.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  imprezownia

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

  zrobili z Zakopanego imprezownie dla Januszy ze stolycy

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  TYLKO TAM!

  sflądrysyn (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 8

  Znakomitym miejscem powitania Nowego Roku w Zakopanem byłby Park im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Tam, u stóp pomnika bohatera narodowego - bandyty Józefa Kurasia "Ognia" i jego rzezimieszków,...rozwiń całość

  Znakomitym miejscem powitania Nowego Roku w Zakopanem byłby Park im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Tam, u stóp pomnika bohatera narodowego - bandyty Józefa Kurasia "Ognia" i jego rzezimieszków, można posadowić miniaturową scenę, na której efektownie prezentował się będzie Wielki Prezes Narodowej TVP. Koncert, prowadzony przez kwiat prezenterów - Danutę Holecką i Michała Rachonia, przyćmiłby konkurencyjne sylwestry. Rozrywkę może zaprezentować niezrównany Narodowy MIstrz Słowa, Nuty i Tańca Jan Pietrzak w akompaniamencie niezrównanego Dyrektora Marcina Wolskiego. Ochronę mogła by zapewnić banderia konna Narodowców zaprzyjaźnionych z miłościwie nam panującym.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  słabiutkie

  dede (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

  Jak na KODziarstwo, choć czuję tu jakiś spadek po SBecji i komuchach (tak, tak, DOKŁADNIE tak przez 45 lat wyrażały się komuchy się o Kurasiu)- to bardzo, bardzo słabiutkie, ale co się dziwić,...rozwiń całość

  Jak na KODziarstwo, choć czuję tu jakiś spadek po SBecji i komuchach (tak, tak, DOKŁADNIE tak przez 45 lat wyrażały się komuchy się o Kurasiu)- to bardzo, bardzo słabiutkie, ale co się dziwić, repertuar macie przewidywalny, marny i zgrany. Postaraj się trochę lepiej w przyszłości. Wnieś coś świeżego, ożywczego. Miłego wieczoru. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  sylwester z party camp

  Angela (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Ja w tym roku również spędzę Sylwestra w Zakopanem! Jadę do Białego Dunacja na termyz Party Camp i będzie grał tam Kordian!!!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sylwester

  Anonimm (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  Dobrze, że mnie tam nie będzie. Wyjątkowo kiepska muzyka.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  asim

  Olka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  W sumie będę nieopodal, bo w Białym Dunajcu na sylwestrze z Party Camp z ziomeczkami, może się tam gdzieś zakęcimy jak będą jacyś fajni wykonawcy, ale pewnie impreza z PC będzie trwała do białego...rozwiń całość

  W sumie będę nieopodal, bo w Białym Dunajcu na sylwestrze z Party Camp z ziomeczkami, może się tam gdzieś zakęcimy jak będą jacyś fajni wykonawcy, ale pewnie impreza z PC będzie trwała do białego rana :Dzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Eryk

  Demi Lovato (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Demi Lovato będzie w Zakopanem

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Eryk

  Demi Lovato (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Pytanie na śniadanie Demi Lovato pierwszy raz w Polsce Sylwester z Dwójką

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Eryk

  Demi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Spiewa Let it Go do północy Nowy rok 2019

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Eryk Lipisko

  Eryk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Demi Lovato będzie w Polsce TVP2 Sylwester w Radio ZET

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Eryk Lipisko

  Eryk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Alvaro Soler i Demi Lovato będzie Sylwester z Dwójką 2018 - Marzenia Bawią się w Zakopanem

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Kto zasługuje na tytuł Osobowość Roku 2018? Zagłosuj lub zgłoś swoje propozycje nominacji

  Kto zasługuje na tytuł Osobowość Roku 2018? Zagłosuj lub zgłoś swoje propozycje nominacji

  Gigantyczny śnieżny labirynt [ZDJĘCIA]

  Gigantyczny śnieżny labirynt [ZDJĘCIA]

  Wybierz najpiękniej oświetlone na święta miasto w Polsce

  Wybierz najpiękniej oświetlone na święta miasto w Polsce

  Oto 15 najbardziej zadłużonych gmin w Małopolsce

  Oto 15 najbardziej zadłużonych gmin w Małopolsce