Urlop zimowy z dziećmi

  Urlop zimowy z dziećmi

  Materiał Informacyjny

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Urlop zimowy z dziećmi
  1/4
  przejdź do galerii
  W sezonie zimowym wiele osób decyduje się na rodzinny wyjazd. Zima ma niepowtarzalny urok i czar zwłaszcza w górach, gdzie na wielbicieli białego szaleństwa czekają nie lada atrakcje.
  Rodzinny wyjazd w góry ma wiele zalet. Przede wszystkim spędzamy ten czas razem, na świeżym powietrzu oddając się przyjemności zabawy i relaksu na śniegu. Ma to pozytywny wpływ zarówno na kondycję fizyczną jak i psychiczną całej rodziny. Dzieci już jeżdżące na nartach mają okazję doskonalić swoją jazdę na licznych, świetnie przygotowanych trasach pod okiem instruktorów lub rodziców. Natomiast dla osób stawiających swoje pierwsze kroki na stoku właściwie każdy zimowy ośrodek oferuje naukę jazdy w szkółkach narciarskich. Wyspecjalizowani instruktorzy i animatorzy nie tylko nauczą dzieci jazdy na nartach, ale zapewnią także świetną zabawę na śniegu i opiekę nad dzieckiem podczas gdy rodzice będą chcieli pobyć trochę tylko we dwoje lub poszusować po trudniejszych stokach. Rodzinny urlop w górach sprawi, że wrócicie wypoczęci i pełni energii. Po aktywnym, pełnym wrażeń dniu na stoku ciało potrzebuje odpoczynku i ukojenia, którego możemy poszukać w części wellness naszego hotelu lub wybrać się do źródeł termalnych znajdujących się w wielu ośrodkach. Rodzinna zabawa w wodzie daje wiele radości. To wspaniale spędzony czas w gronie najbliższych. Niezapomnianych wrażeń podczas pobytu w górach dostarczy także wieczorna zabawa na śniegu lub kulig z pochodniami często organizowany przez hotele lub pensjonaty. Pod koniec takiej wyprawy można liczyć na ognisko z pieczeniem kiełbasek. To może być niezapomniana rodzinna przygoda.

  Urlop narciarski z dziećmi to dość droga przyjemność, ale dzięki licznym zniżkom i pakietom nie musi zbytnio nadwyrężać domowego budżetu. Wiele obiektów noclegowych oferuje korzystne zniżki dla dzieci, karnety narciarskie także są sporo tańsze niż te dla dorosłych (często są też bezpłatne). Czasem można także skorzystać ze specjalnych pakietów rodzinnych, w których karnet dla dziecko oferowany jest za darmo. Wybierając bazę noclegową warto zwrócić uwagę na odległość od wyciągów. Na szczególną uwagę zasługują obiekty położone bezpośrednio przy stoku. Dzięki takiej lokalizacji oszczędzimy czas na dojazd samochodem lub skibusem, a także unikniemy narzekania ze strony dzieci na niewygodę związaną z dojściem do stoku. Po za tym taka lokalizacja pozwoli na szybki powrót do pokoju czy apartamentu w momencie gdy dziecko zgłodnieje, zmarznie czy poczuje się zmęczone.

  A jaki typ zakwaterowania wybrać na zimowy, rodzinny wyjazd – apartament czy hotel? Każdy z nich ma swoje zalety, wszystko zależy od naszych potrzeb. Apartament da nam niezależność, większą swobodę i dostosowanie posiłków do naszych preferencji, przygotowując je samodzielnie. Po za tym w apartamencie możemy liczyć na przytulność i rodzinną atmosferę, oraz na możliwość zabrania ze sobą pupila. Hotel natomiast daje nam poczucie komfortu i wygodę, ponieważ o nic nie musimy się martwić. Można cieszyć się urlopem bez konieczności sprzątania czy gotowania.

  Co jeszcze powinniśmy wziąć pod uwagę jadąc na narty z dziećmi? Przede wszystkim wszelkie aspekty związane ze sprzętem i bezpieczeństwem. Sprawdźmy przed wyjazdem czy mamy wszystkie niezbędne części garderoby narciarskiej, zwłaszcza odzież termiczną. Czy sprzęt narciarski jest sprawny, kompletny i dostosowany do naszych pociech – przecież dzieci szybko rosną. Koniecznie pamiętajmy o kasku ochronnym, który w wielu krajach jest wymagany lub zalecany dla dzieci poniżej 15 roku życia. Brakujące elementy wyposażenia narciarskiego warto dokupić wcześniej lub skorzystać w wypożyczalni, znajdujących się w każdym ośrodku narciarskim. Pamiętać należy także o dodatkowych ubraniach, butach czy rękawiczkach, które w przypadku małych dzieci bywają często przemoczone. Koniecznie zabierzmy niezbędne lekarstwa, a także gry i zabawki które mogą się przydać podczas rodzinnych wieczorów.

  Rodzinny zimowy urlop to niezapomniane przeżycia i niepowtarzalne wspomnienia z czasu spędzonego z najbliższymi w otoczeniu malowniczych górskich krajobrazów.
  Wybierz region, dokąd chcesz wyjechać:

  Turystyczne TOP

  Polecamy

  MAMA I JA Szukamy zdjęć mamy z dzieckiem na okładkę

  MAMA I JA Szukamy zdjęć mamy z dzieckiem na okładkę

  Mistrzowie Handlu - zgłoś kandydatów!

  Mistrzowie Handlu - zgłoś kandydatów!