4/23 Zamknij

Zalew w Kryspinowie - 12 km od centrum KrakowaZalew Na Piaskach część Budzyńska (Występuje pod nazwą Zalew Kryspinów) jest wyrobiskiem po eksploatacji

Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Poprzednie Następne

Zalew w Kryspinowie - 12 km od centrum Krakowa


Zalew Na Piaskach część Budzyńska (Występuje pod nazwą Zalew Kryspinów) jest wyrobiskiem po eksploatacji złoża piasku i żwiru „ Kryspinów I ”. Kąpielisko jest wydzielonym bojami obszarem zbiornika wodnego o wymiarach 100x30 m z przyległą plażą piaszczystą. Zlokalizowana jest w południowo-wschodniej części Zalewu. Kąpielisko czynne jest w godzinach od 10 do 18 w miesiącach lipiec-sierpień. Maksymalna liczba korzystających z kąpieliska do 500 osób.

Głębokość wody na terenie kąpieliska wynosi od 0,9 do 1,6 w strefie dla umiejących pływać i do około 0,8m w strefie dla nieumiejących pływać.

DOJAZD
Zalew znajduje się na terenie miejscowości Budzyń i Cholerzyn położonych w gminie Liszki, tuż przy zachodniej granicy Krakowa.
W dni upalne dojazd samochodem z uwagi na korki może być uciążliwy.

Autobusem liniamii aglomeracyjnymi:
linia 209 – Salwator Kraków – Morawica
linia 229 – Salwator Kraków – Kamień
linia 239 – Salwator Kraków – Jeziorzany Pętla

Busem
SUPER BUS kursujący na trasie Kraków MDA (Dworzec MDA ul. Bosacka) – Kryspinów

Rowerem
Trasą tyniecką, następnie kładką przy autostradzie zmieniamy stronę Wisły, dojeżdżamy do Piekar, a stamtąd asfaltową dróżką do Kryspinowa. Krótszym, ale bardziej ruchliwym wariantem jest przejazd rowerem ulicami Królowej Jadwigi i Olszanicką.

link do trasy rowerowej na stronie http://www.rowerem-przez-krakow.pl – trasa rowerowa

CENY

Ulgowy (7-15 lat) – 10 zł, normalny – 15 zł, rodzinny (dotyczy rodziców z dowolną liczbą dzieci w wieku do 15 lat) – 25 zł. Wjazd samochodu – 15 zł. Dzieci do lat 6 wstęp bezpłatnie.

Karnet lato 2020 – 120 zł - uprawnia do nielimitowanego wstępu na część północną ośrodka.

Po godzinie 17 wejście na teren ośrodka w cenie biletu ulgowego.

Wróć do artykułu

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy