Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Gorlicach orkiestra wygrała ponad 54 400 zł - to rekord! [infografika]

Marek Podraza
Marek Podraza
Za nami 23. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W powiecie działały dwa sztaby: w Gorlicach i Bieczu. W obydwu udało się zebrać łącznie grubo ponad 68 tys. zł, a dokładnie 68 tys. 226 zł i 19 groszy. To piękna kwota. Wierzymy w to, że wróci ona do nas w postaci sprzętu medycznego dla gorlickiego szpitala, który co roku jest wspierany przez fundację WOŚP. Po raz kolejny pokazaliśmy, że potrafimy pomagać i nie jesteśmy obojętni wobec tych, którzy potrzebują wsparcia nie tylko podczas takich akcji charytatywnych.

Znamy oficjalne wyniki zbiórki podczas 23. finału WOŚP w naszym powiecie. Razem zebraliśmy ponad 68 tysięcy złotych. To imponujące cyfry. - Łączna kwota, jaką udało się uzyskać podczas finału WOŚP w Bieczu, to 13 tysięcy 823 zł 77 groszy. Wolontariusze zebrali do puszek sumę 12 tys. 513 zł.97 gr. Podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy zaangażowani byli w pracę na rzecz organizacji finału WOŚP. Dziękujemy szczególnie tym, którzy okazali wielkie serce i wsparli swoim datkiem WOŚP - mówi szef sztabu WOŚP w Bieczu Paweł Jamro.

Gorlicki sztab zgromadził 54 tysiące 402 złote i 42 grosze. Sami wolontariusze zebrali 48 tysięcy 525 złotych. To nowy rekord gorlickiej orkiestry. Rok temu suma datków wyniosła ponad 52 tysiące. - W minionym tygodniu docierały do nas jeszcze pieniądze z licytacji, turnieju brydżowego oraz harcerskiej kuchni. Łącznie dało nam to piękny wynik, z czego 12 tys. 9 zł i 55 groszy to pieniądze zebrane w gminie Bobowa,która grała po raz kolejny razem z nami. Graliśmy także w większości wiosek gminy Gorlice. Jestem bardzo zadowolony z efektów. Po raz pierwszy kierowałem sztabem WOŚP i było to dla mnie wielkie wyzwanie. Wszystkim, którzy nas wsparli, pracowali w sztabie WOŚP, wolontariuszom oraz ludziom wielkiego serca za przekazane datki, nawet te najmniejsze, serdecznie dziękuję - mówi Janusz Zięba, szef gorlickiego sztabu WOŚP. Gazeta Gorlicka, jak co roku, patronowała tej imprezie oraz włączała się w pracę sztabu.

Coraz więcej firm, instytucji i osób prywatnych co roku włącza się w organizację finału WOŚP i pomaga sztabom w przygotowaniu imprez orkiestrowych.
Sztab WOŚP Gorlice wsparli:

Agencja Handlowa Alfa-Jerzy Zgoba, Gorlice, Agencja Ochrony Mienia Glejt i Karabela, Bank PEKAO S.A. oddział w Gorlicach, Caritas - Kuchnia dla Ubogich w Gorlicach - Bar na Piekarskiej, cukiernia Italia - Renata Gaweł, Stróżówka, Delikatesy Centrum Robert Knapik - ul. Kopernika 10, Gorlice, Delikatesy Zaścianek - Krzysztof Konopka, ul. Asnyka, Gorlice, ECO-MAX Sp. z o.o - Dorota Basista, Gorlice, firma cukiernicza Podzamcze - Stanisław Mucha-Słomski, Gorlice, Firma Handlowa Arka - Elżbieta Kijek - Burkot, Ropica Polska, F H Domicella Jasło, FPHU Angela, FPHU ARPI - Gorlice, FPHU Joker - Janusz Pietrucha, Gorlice, Fundacja Beskidzka Zima, gabinet kosmetyczny LaVita - Aneta Borowiec, Gorlice, Gambit - Jarmark Pogórzański, Gmina Gorlice, Gmina Ropa, Godrom sp. z .o.o. w Gorlicach, Gorlickie Centrum Kultury, Grilex s.j. Łużna, S. Kozioł, J. Szura, hurtownia Drobiarz- Wacław Krężołek, Gorlice, hurtownia Brams S.C. Skowron Renata i Szurek Bożena z Gorlic . Ponadto koło PTTK nr 5 Glinik, Kombinat Rolny Kietrz sp. z o. o., Stadnina Koni Huculskich Gładyszów, KPP w Gorlicach, KRS Ekstrim Gorlice, LOK - Organizacja Powiatowa w Gorlicach, Marys Moszczenica, UM Bobowa i Gorlice, MKRPA w Gorlicach, MZS nr 5 i nr 6 w Gorlicacach, Międzyzakładowy Związek Zawodowy Kadra - Glinik, MDK w Gorlicach, Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów - Kasztel w Szymbarku, Nadleśnictwo Gorlice, Ośrodek Kultury Gminy Gorlice, OSiR w Gorlicach, Ośrodek Szkolenia Kierowców Renoma w Gorlicach, Pub-Restauracja Piwnica na Starówce Gorlice, piekarnia Szymbarczanka - Tomasz Klukowski, Szymbark, Pizza-Kawa-Kebab Del - Piero - Piotr Mierzwa, Gorlice, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło w Gorlicach, PPHU Taurus - Grzegorz Piotrowski, Gorlice, PTHU Hydro-Marko Oddział w Gorlicach, Maria Pluta - Jarocin, restauracja Pod Kogutkiem - Halina Czeszyk, Gorlice, restauracja Ratuszowa - Iwona Budziak. Pomogli też Restauracja Stary Dworzec - Danuta Szpyrka, SPH Jedność Gorlice, Stowarzyszenie Sprawne Smoki, Sucurrere Centrum Wolontariatu przy Gorlickim Stowarzyszeniu Pomocy Społecznej, Szkoła Podstawowa w Jankowej, Sędziszowej, Stróżnej i w Wilczyskach, Towarzystwo Gimnastyczne Sokół, UKS Gryf Szymbark, Uzdrowisko Wysowa S. A, Zakład Handlowo-Usługowy Ara - Łużna, Zakład Masarski Angus Gorlice, ZSP w Wilczyskach, ZS nr 1 w Bobowej, ZSO w Bobowej, ZS w Siedliskach, ZS w Szymbarku, Zespół Szkół Zawodowych w Gorlicach, Związek Harcerstwa Polskiego - Hufiec Gorlice.

Sztab WOŚP Biecz wsparli:
Mirosław Wędrychowicz - burmistrz Biecza, Grzegorz Nosal - przewodniczący rady miejskiej w Bieczu, Magdalena Gorzkowska - sekretarz gminy Biecz, Konrad Dyda, Waldemar Maziarz - prezes MPGK w Bieczu, Waldemar Ryznar z firmy Mebhol, Witolda Kędzior z firmy Lody Vito, Stanisław i Tomasz Basista z firmy Dom Handlowy Centrum, Ryszard Szetela z BS w Bieczu, Maria i Adam Pawlikowie z piekarni Kasia Biecz. Ponadto Lidia Wyderka z firmy Wyderka Nieruchomości, Robert Zięba z firmy LibbBud, Zbigniew Wal z Zakładu Galanterii Drzewnej Biecz, Magdalena Kokoczka z firmy PPHU Pyszotka Lipinki, Magdalena Stawarz z Pośrednictwa Sprzedaży Biecz,Damian Kuc z restauracji i kawiarni "U Becza", Iwona Rudek z firmy Polskie Piekarnie w Libuszy, Agnieszka i Rafał Wędrychowiczowie z agencji reklamowej "AG- RAF" z Harklowej, firma Traf, Elżbieta i Robert Szudy z Wioski Indiańskiej Hokka Hey z Kunowej, Ochotnicze Straże Pożarne gminy Biecz, Grzegorz Korzeniec, nadkom. Marcin Stępień z KP w Bieczu wraz z policjantami, Wacław Furmanek z Uzdrowiska Wysowa, Halina Zabawa, Agata Sikora, Elżbieta Zielińska, Iwona Czeluśniak, Elżbieta Knapik , dyrektor MiGBP w Bieczu wraz z pracownikami,Renata Gołębiowska, dyrektor ZEAPO, Beata Mikruta, pracownicy Punktu Informacji Turystycznej w Bieczu, Anna Bochenek, ojcowie franciszkanie z Bieckiego Klasztoru, dh. Piotr Matys wraz z harcerzami I Drużyny Wędrowniczej z Biecza, Bogusława Duda, dyrektor ZSZ w Bieczu, Stanisław Kalisz, dyrektor ZS nr 1 w Bieczu, Aleksander Kalisz - dyrektora ZSP w Libuszy, Wojciech Bajorek, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Libuskiej, Stowarzyszenie Edukacyjne Przyjaciół Szkoły Wszyscy Razem Grudna Kępska, Stowarzyszenie Oświatowe "Jedynka" przy ZS nr 1 w Bieczu, Zakon Rycerski Ziemi Bieckiej, KGW w Binarowej, młodzieży ze Stowarzyszenia "Maszynka Kreatywności", zespół Canto z ZSZ w Bieczu, Luiza Dublewicz- Mleczko, Angelica Druciak, zespół "Kapela Huzary", "Trick Beck" i "Reggeneracja", radni gminy Biecz oraz UKS Wiertmet Libusza.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska