Co najmniej 6 mln zł wyłożyły firma Walker, producent nietypowych mebli dla hoteli i restauracji, na budowę swojej fabryki w Nowym Brzesku.

Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał właśnie trzecią decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Nowa inwestycja to utworzeniu zakładu produkującego meble i zabudowy autorskiego systemu Magic z przeznaczeniem do hoteli i restauracji. Inwestycja zostanie zrealizowana w Nowym Brzesku. Przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 6 mln zł.

Przedsiębiorstwo od początku swojej działalności, tj. od 2003 roku zajmuje się produkcją nietypowego wyposażenia meblowego. W ciągu 15 lat działalności Walker zrealizował wiele inwestycji oraz projektów związanych z kompleksowym wyposażeniem ponad tysiąca obiektów oraz licznych inwestycji indywidualnych w zakresie meblarstwa.

Jak czytamy w komunikacie Krakowskiego Parku Technologicznego, firma „stale się rozwija m. in. poprzez ciągłe gromadzenie informacji oraz wiedzy na temat technologii oraz oczekiwań klientów w branży HoReCa, sklepów odzieżowych, stacji paliw, obiektów sportowych czy lokali prywatnych”.

To kolejna decyzja wydana dla małego przedsiębiorcy. W Małopolsce i powiecie jędrzejowskim przedsiębiorca może uzyskać od 35 (duży) do 55 proc. (mały) zwrotu kosztów inwestycji w postaci ulgi podatkowej w podatku CIT lub PIT. Na rozliczenie ulgi jest 12 lat od daty wydania decyzji o wsparciu.

Pierwszą, historyczną, decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji w Małopolsce otrzymała firma Valeo. Producent części samochodowych będzie reinwestować w Chrzanowie. Drugą decyzję otrzymała firma Exim Coding, która projektuje i wykonuje urządzenia drukująco-etykietujące do maszyn pakujących, części zamienne do nich, a także urządzenia wspomagające produkcję.

KONIECZNIE SPRAWDŹ:

Święta uderzą nas po kieszeni. Wydamy więcej niż rok temu