Wadowice. Jubileuszowy 40. Ogólnopolski Bieg Powsinogi. Znajdź się na zdjęciach

Bogumił Storch
Bieg Powsinogi - tłumy biegały i podziwiały biegaczy
Bieg Powsinogi - tłumy biegały i podziwiały biegaczy UM Wadowice
W minioną niedzielę, 15 września miała miejsce 40. edycja jednej z najstarszych imprez sportowych w regionie – „Biegu Powsinogi”, zorganizowanej przez Ognisko TKKF Leskowiec. Oto zdjęcia z tej imprezy.

Stadion MKS Skawa Wadowice wypełniły tłumy. Słoneczna pogoda sprzyjała sportowej rywalizacji. Oprócz wzięcia udziału w biegu, organizatorzy przewidzieli szereg innych ciekawych działań, szczególnie skierowanych do najmłodszych.

Najszybszym zawodnikiem wśród mężczyzn 40. Biegu Powsinogi okazał się Elasri Abderrahim z Chorzowa, który dystans 15 km pokonał z czasem 44:43,88. Drugie miejsce zajął Paweł Kosek z Tychów, a trzecie Andrii Pavelko z Kharkivu. Najlepszy zawodnik z Wadowic Michał Zemła zajął 6. miejsce.

Spośród kobiet najszybsza na dystansie 15 km była Sylwia Byrska z Wadowic z czasem 56.15.02. Drugie miejsce zajęła Anna Rozmus-Orczyk z Kóz, zaś na trzecim miejscu uplasowała się Maria Biernat ze Starej Wsi.

Na dystansie 5 km najszybszym z mężczyzn okazał się Kamil Bezdner z Bytomia z czasem 18:32.33. Drugie miejsce zajął Jakub Woś z Wadowic, zaś trzecie Dawid Zapalski ze Stronia. W kategorii kobiet dystans 5 km najszybciej pokonała Joanna Dyrcz z Radoczy z czasem 22.43.31, drugie miejsce zajęła Zofia Walczak z Andrychowa, zaś na trzecim uplasowała się Irena Guziak z Czarnego Dunajca.