Wadowickie Biegi Górskie 2019, czyli walka na trzech dystansach [cz. II. FINISZ, DEKORACJA]

Wadowickie Biegi Górskie 2019. Imprezę rozegrano po raz piąty, a na trzech dystansach rywalizowało blisko pół tysiąca zawodników. Start i meta były w Jaroszowicach, przy hotelu Młyn Jacka.

W maratonie (42 km) wśród kobiet całe podium obsadziły zawodniczki Parkrun Chrzanów. Wygrała Anna Iwanowicz (5.06.44), wyprzedzając Barbarę Kusio (5.07,10) i Magdalenę Siudę (5.08,38).

Wśród mężczyzn zwyciężył Dominik Grządziel z Dziekanowic (3.21,14). Wyprzedził Wojciecha Ścieszkę z 13 ELT Kraków-Balice (3.49,12) i Mateusza Morawę z Radziszowa (3.51,22).

W półmaratonie (22 km), wśród płci pięknej zwyciężyła krakowianka Iwonka Flaga (2.14,58), wyprzedzając Barbarę Chrzanowską z Będzina (2.16,34) i Joannę Dyrcz z Radoczy (2.17,44).

U panów najlepszy był Tomasz Skupień (Skawinki), uzyskując czas 1.45,58. Wyprzedził Damiana Czypka z Tychów (1.56,27). Miejsce na najniższym stopniu podium zajął Marcin Węgiel z Jasła (1.59,47).

Z kolei w biegu na 11 km „Łysa Góra trial” zwyciężyła Anna Gąsienica-Roj z Zakopanego (1.01,17). Wyprzedziła Annę Szałaś z Wielkich Dróg koło Skawiny (1.05,19) i krakowiankę Dorotę Dudziak (1.06,32).

Wśród mężczyzn wygrał krakowianin Michał Brysz (00.49,31). Drugi był inny zawodnik ze stolicy Małopolski, Mirosław Urban (00.49,45), a miejsce na najniższym stopniu podium zajął katowiczanin Maciej Kowolik (00.49,46).

Wadowickie Biegi Górskie 2019. Na trzech dystansach wystartowało ponad pół tysiąca zawodników.

Wadowickie Biegi Górskie 2019, czyli walka na trzech dystans...