Walentynki 2019. Jakiego prezentu walentykowego pragną...

  Walentynki 2019. Jakiego prezentu walentykowego pragną kobiety

  Piotr Rąpalski

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Walentynki 2019. Jakiego prezentu walentykowego pragną kobiety
  1/5
  przejdź do galerii

  ©brak

  "Liczby mówią same za siebie. Coraz więcej Pań staje się świadomych, że okazywanie uczuć nie powinno odbywać się tylko raz w roku z okazji Walentynek. Jest jednak nadal spora grupa kobiet, dla których dzień zakochanych, Walentego, należy do jednych z bardziej lubianych świąt. Co o świętowaniu miłości w Walentynki sądzą Polki pokazują wyniki badania, które przeprowadzono dla portalu Prezentmarzeń z okazji walentynek 2019 na grupie ponad 1000 osób. Wskazały też one jakie prezenty preferują na to święto i co uważają za walentynkową wpadkę.
  Portal Prezentmarzeń podaje:

  Jak pokazały wyniki badania „Walentynki 2019 według Polaków” serwisu Prezentmarzeń jedynie o 6% więcej respondentek zdeklarowało, że obchodzi Walentynki. 53% Pań jest na tak, aby celebrować ten dzień, lecz aż 43% kobiet już nie uwzględnia dnia zakochanych w swoim kalendarzu. Dla jednych to kiczowate święto, podczas którego tracimy rozum i robimy się sentymentalni (24%) lub jednodniowe zamieszanie, aby przypodobać się partnerowi (17%), dla innych to miły dzień, który warto celebrować (18%) i okazja, aby pokazać bliskiej osobie uczucia (27%).

  Organizacja


  Organizacją Walentynek według 52% Pań powinien zająć się mężczyzna.
  Co ciekawe, jak wynika z 58% odpowiedzi, to właśnie mężczyźni przywiązują większą wagę do dnia zakochanych. Panie też uważają, że koszt świętowania dnia zakochanych, czyli rachunek za kino czy kolację powinno się zapłacić wspólnie (47%). Według 37% rachunek powinien zapłacić zdecydowanie mężczyzna.

  Współczesnym kobietom zależy przede wszystkim na miłym wieczorze tylko we dwoje (32%), który może być urozmaicony niespodzianką (28%). Panie nie mają jednak takich oczekiwań jak oświadczyny (8%) czy udany seks (7%). Te, które nie są w związkach deklarują nawet, że dla zabawy podejmą ryzyko randki w ciemno, czemu nie (45%).


  Prezenty na walentynki 2019


  Polki jednak są romantyczkami ponieważ najbardziej wymarzonym prezentem, który ucieszyłby kobiety jest kolacja przy świecach przygotowana przez ukochanego (29%). Na drugim miejscu wśród preferowanych upominków walentynkowych pojawia się nietypowa niespodzianka, jak na przykład sesja fotograficzna dla dwojga, romantyczny masaż dla dwojga lub wypad do spa (24%).

  Upominki w formie emocji dają niezapomniane doświadczenia. Kobiety chcą czuć się niepowtarzalne i coraz częściej miło spędzać czas zamiast otrzymywać kolejne przedmioty, które w dzisiejszych czasach mogą sobie bez problemu kupić same. Jak wynika z naszych obserwacji, zarówno Panie jak i Panowie są coraz odważniejsi w organizowaniu walentynkowych niespodzianek, bo zdają sobie sprawę, iż najgłębiej w pamięci pozostają upominki, które mają w sobie element zaskoczenia. Zabierając partnera w ciekawe miejsce lub organizując niezapomniany wieczór, mamy szansę nie tylko na przyjemne spędzenie razem czasu, ale i na urozmaicenie codziennej rutyny w związku, a nawet spełnienia marzeń ukochanej lub ukochanego.– mówi Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń

  Walentynki, jak wynika z odpowiedzi respondentek badania są jednak ważnym elementem pielęgnowania związku. Według 64% Polek nieudane Walentynki mogą być pretekstem do zerwania, jednak 27% ankietowanych przypomina, aby nie dać się zwariować ponieważ Walentynki nie są, aż tak istotne.

  Kobiety uważają również, że największą wpadką Walentynkową jest desperackie spotkanie z byłym (43%) lub kłótnia z ukochanym (39%). Do wpadek zalicza się również niepamiętanie o Walentynkach i nieprzygotowanie się do ich świętowania, jak również podarowanie nietrafionego upominku.

  Wydatki


  Prawie co trzeci z zapytanych respondentów badania, planuje wydać na walentynkowy prezent od 100 do 300 zł. Dla 25% akceptowalną kwotą jest upominek do 100 zł, a dla 19% tylko do 50 zł. Nie brakuje również osób, które zamierzają zaszaleć i wydać od 300 do 500 zł – jak wynika z deklaracji 14% respondentów i nawet powyżej 500 zł – 7% deklaracji. Tylko 3% zapytanych Polaków zdradza, że nie planuje zakupu walentynkowego upominku.

  *Badanie „Walentynki 2019 według Polaków” została zrealizowana przez serwis Prezentmarzeń na próbie 1115 respondentów w formie ankiety online w styczniu 2019.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  weekend w wielkopolsce

  Karol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Moja to chciała do Paryża lecieć.. Wybiłem jej to z głowy i ostatecznie wybieramy się na weekend do wielkopolski. Mamy odwiedzić tunel aerodynamiczny w Lesznie a potem pojedziemy do Poznania...rozwiń całość

  Moja to chciała do Paryża lecieć.. Wybiłem jej to z głowy i ostatecznie wybieramy się na weekend do wielkopolski. Mamy odwiedzić tunel aerodynamiczny w Lesznie a potem pojedziemy do Poznania oglądać koziołki :) zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo