Ważne! Przeczytaj, zanim wyjdziesz na zakupy. Jak chronić się przed koronawirusem w sklepach.

Materiał informacyjny LSP LIFE
Marek (75 l.), emeryt. „To maska idealna do okularów” To pierwsza maseczka, która idealnie przylega do twarzy. Dzięki temu wydychane przeze mnie powietrze zostaje pod tkaniną, a nie zaparowuje mi szkieł. To duża ulga, bo w tej maseczce wszystko widzę zarówno na świeżym powietrzu, jak i po wejściu do sklepu.
Marek (75 l.), emeryt. „To maska idealna do okularów” To pierwsza maseczka, która idealnie przylega do twarzy. Dzięki temu wydychane przeze mnie powietrze zostaje pod tkaniną, a nie zaparowuje mi szkieł. To duża ulga, bo w tej maseczce wszystko widzę zarówno na świeżym powietrzu, jak i po wejściu do sklepu.

Od soboty obowiązują nowe obostrzenia. Zachorowań i zgonów z powodu koronawirusa jest tak dużo, że zamknięte zostały kolejne miejsca. O ile z chodzenia do kina, teatru czy na siłownie można bez problemu zrezygnować, to już zakupy spożywcze trzeba robić. To dlatego tak ważne jest, by zabezpieczyć się przed kontaktem z wirusem w sklepach – zarówno w dużych marketach, jak i tych mniejszych osiedlowych budkach czy kioskach. Jak to zrobić?

Rozwiązaniem są wirusobójcze maseczki. Do ich produkcji wykorzystano nowoczesną, szwajcarską technologię. Badania światowych naukowców już potwierdziły jej skuteczność. A specjaliści z branży uznali je za „innowację roku” w kategorii zdrowie.

Wirusobójcza technologia w maseczkach

– Dziś już nikt nie jest w stanie wskazać źródła zakażenia SARS-CoV-2 – mamy bowiem doczynienia z tzw. zakażeniami rozproszonymi – w takiej sytuacji wystarczy wyjść z domu i skorzystać z komunikacji miejskiej czy wstąpić do sklepu, by do domu wrócić już z chorobą – ostrzega dr Tomasz Dzieciątkowski z Katedry i Zakładu Mikrobiologii Lekarskiej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Dlatego wszędzie – szczególnie w sklepach spożywczych, gdzie spotyka się najwięcej ludzi – należy bezwzględnie nosić odpowiednie maseczki.

Tradycyjne maseczki, uszyte ze zwykłego materiału, pełnią tylko rolę filtra, w dodatku z umiarkowaną skutecznością. Natomiast nowe maseczki wyprodukowane w technologii Livinguard zabijają koronawirusa i bakterie, ponieważ są wykonane ze specjalnej tkaniny, w zetknięciu z którą drobnoustroje giną.

*
Powierzchnia tkaniny jest pokryta dodatnim ładunkiem polikationowym

Certyfikaty od zagranicznych naukowców

Wyjątkowość tej technologii polega na osadzaniu na powierzchni tkaniny dodatniego ładunku polikationowego. – Gdy mikroby wejdą z nią w kontakt, komórka drobnoustroju, która jest naładowana ujemnie, zostaje zniszczona – wyjaśnia dyrektor Instytutu Higieny Zwierząt i Środowiska Freie Universität Berlin, prof. dr Uwe Rösler.

Jak zapewnia światowej sławy mikrobiolog i wirusolog prof. dr Charles P. Gerba z The University of Arizona, testy laboratoryjne potwierdziły, że tkanina wytwarzana w technologii Livinguard dezaktywuje ponad 99 proc. ludzkiego koronawirusa. Podobne rezultaty przyniosły testy przeprowadzone przez naukowców Instytutu Technologii Włókienniczej Uniwersytetu RWTH w Akwizgranie.

*
Dr Tomasz Dzieciątkowski

Póki nie zostanie wyprodukowana skuteczna szczepionka lub specyficzny lek działający na koronawirusa SARS-CoV-2, zdani jesteśmy na zalecane ogólnie metody niefarmakologiczne: dystans, dezynfekcję oraz maseczki (DDM). Wykazano także, że noszenie maseczek zapobiega również wdychaniu powietrza zanieczyszczonego pyłami i cząstkami PM2,5, które również mogą nasilać działanie wirusa SARS-CoV-2, zarówno w oskrzelach, jak i w płucach. Należałoby także dodać do tego jeszcze przestrzeganie zasad kwarantanny i izolacji dla osób zakażonych COVID-19 oraz jak najbardziej powszechne testowanie społeczeństwa.

Te wirusobójcze maseczki są już dostępne w Polsce dzięki firmie LSP Life, która właśnie otrzymała tytuł „Lidera innowacyjnych wyrobów sanitarnych i rozwiązań higienicznych”.
– To dla nas ogromne wyróżnienie, ale także motywacja, by dalej działać na polu innowacyjnych rozwiązań w obszarze zdrowia, o które właśnie teraz powinniśmy dbać bardziej niż kiedykolwiek – powiedziała Aleksandra Wolska z LSP Life.

Wygoda w codziennym noszeniu

Maseczki wyprodukowane w technologii Livinguard składają się aż z czterech warstw – dwie z nich mają te właściwości wirusobójcze, a pozostałe działają jak filtr chroniący przed cząstkami zanieczyszczonego powietrza.

*

Tkanina zastosowana w tych maseczkach jest całkowicie neutralna dla człowieka – jest bezzapachowa i nie wywołuje alergii. Dzięki wygodnej regulacji przy nosie i pod brodą można je dobrze dopasować do twarzy. Co ważne, gumki do zakładania za uszy posiadają specjalne zaciski, którymi można regulować ich długość. W ten sposób maseczka jest odpowiednia zarówno dla wąskiej, jak i dla szerszej twarzy.

Zastosowana w tej wirusobójczej maseczce technologia ma jeszcze jedną właściwość – sprawia, że tkanina nie wymagają dezynfekcji po każdym użyciu. Dla zachowania higieny pierze się ją raz w tygodniu, w chłodnej wodzie. W ten sposób może służyć nawet przez rok, jest więc tańsza w użyciu niż maseczki jednorazowe.


Tu zamówisz maseczki zabijające koronawirusa: sklep.lsplife.pl

Materiał oryginalny: Ważne! Przeczytaj, zanim wyjdziesz na zakupy. Jak chronić się przed koronawirusem w sklepach. - Gazeta Współczesna

Dodaj ogłoszenie