Weekend pod znakiem piłki plażowej: gwiazdy w Lublinie...

  Weekend pod znakiem piłki plażowej: gwiazdy w Lublinie (ZDJĘCIA)

  Tomasz Biaduń

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Weekend pod znakiem piłki plażowej: gwiazdy w Lublinie (ZDJĘCIA)
  1/28
  przejdź do galerii

  ©Karol Wiśniewski

  Pogoda w miniony weekend dopisała, co miało decydujący wpływ na powodzenie dwudniowej imprezy z piłką plażową w roli głównej. Nad Zalewem Zemborzyckim rozegrano m.in. mecze międzypaństwowe Polska - Białoruś, Superpuchar Polski, a także mecz gwiazd, w którym wzięli udział Tomasz Iwan, Krzysztof Włodarczyk oraz Żora Koroljow.
  W spotkaniu miał jeszcze wystąpić Jacek Bąk, jednak do tego nie doszło. W Lublinie zabrakło również Michała Koterskiego i Radosława Majdana, którzy wcześniej deklarowali swój przyjazd. - Te dwa dni były znakomitą zabawą. Nawet jako organizator mogę powiedzieć, że bawiłem się super. Mimo że stres związany z przygotowaniem całego przedsięwzięcia był niemały - mówi Marcin Bielski, prezes Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie.


  Impreza cieszyła się powo-dzeniem wśród ludzi. Mecze oglądał nadkomplet widzów (około pół tysiąca osób). Większość spotkań była bardzo emocjonująca. Polacy solidarnie podzielili się z Białorusinami zwycięstwami, natomiast w Su-perpucharze swoją dominację potwierdził Grembach Łódź.

  Organizatorzy już planują kolejną imprezę beach soccera. - Lublin bardzo się spodobał Tomkowi Iwanowi i w jednym z wywiadów zapowiedział on, że może sprowadzić do nas zagraniczne drużyny. Chcielibyś-my zorganizować w zimie na Globusie kolejne zawody. Jest możliwość zasypania parkietu piachem i już na ten temat roz-mawialiśmy - kończy prezes.

  Mecz o Superpuchar Polski: Grembach Łódź - Hotel Continental Krynica Morska 4:3.
  Międzypaństwowe mecze towarzyskie: Polska - Białoruś 7:6 i 3:4.
  W weekend nad Zalewem Zemborzyckim rozgrywano także turniej o puchar prezydenta Lublina w kategoriach młodzież oraz dorośli.

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo