Wielicka kopalnia poleca się na zimę

Materiał promocyjny KOPALNI SOLI "WIELICZKA" SPÓŁKA AKCYJNA
Udostępnij:
Południe Polski jest niezwykle bogate w zimowe atrakcje. Kopalnia Soli w Wieliczce to wyjątkowe miejsce. Chociaż pod ziemią nie ma śniegu, a temperatura w kopalni jest stała, to z powodzeniem może trafić na sam szczyt listy zimowych atrakcji. Wieliczka zimą jest niezwykle urokliwa, a solne podziemia zachwycają nie mniej niż w pełni lata. To także doskonała alternatywa na deszczowe i bardzo mroźne dni.

Trasa Turystyczna w wielickiej kopalni to wyjątkowa wędrówka podziemnymi korytarzami. Pod okiem przewodnika można poznawać historię i odkrywać tajemnice solnych komór. Ich magia kryje się przede wszystkim w niesamowitym połączeniu natury z architekturą. Dzięki temu możemy podziwiać niespotykane nigdzie indziej widoki, takie jak majestatyczne wyrobiska górnicze, rzeźbione w soli rzeźby i płaskorzeźby, urokliwe solankowe jeziorka.

O kaplicy św. Kingi, położonej 101 metrów pod ziemią, mówi się „najpiękniejsza, najokazalsza, najcudowniejsza“. Nic dziwnego, liczne płaskorzeźby i ołtarze zachwycają kunsztem, a ogromne, kryształowe żyrandole misternie wykonane z soli ozdabiają sufit. Świątynia budzi tym większy podziw, że jest dziełem wielickich górników, artystów-samouków, którzy rzeźbili ją z potrzeby serca. W Kaplicy św. Kingi wciąż odbywają się msze święte i uroczystości - w tak magicznej scenerii to wspaniałe przeżycie.

Wycieczka do wielickiej kopalni to niezapomniane przeżycie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy są w równym stopniu oczarowani tym niezwykłym cudem natury.

Zimowy pejzaż pod ziemią

Piękne słońce, intensywne opady śniegu, minusowe temperatury – taka właśnie jest zima. Krajobraz o tej porze roku, zwłaszcza gdy chodzi o góry, okazuje się doskonały, ale także pod ziemią można znaleźć krajobrazy godne najwspanialszych górskich miejscowości. Fantazja przyrody sprawiła, że w głębi wielickiej kopalni można zobaczyć „kalafiory”, „choinki”, „polewy”, „włosy św. Kingi” oraz lśniące sześcienne kryształy. Słone stalaktyty do złudzenia przypominają sople lodu, a wtórne krystalizacje soli zadziwiają kształtem i urodą.

Na całej Trasie Turystycznej znajduje się ponad 20 komór – każda kolejna zachwyca niezwykłością kształtów i barw. Nawet tak zachwycająca kombinacja zimnego powietrza i ciepłego słońca, która tworzy zimowe krajobrazy, jest możliwa w głębi ziemi: tu jednak tworzone one są przez mieszankę nasyconego światła i niezwykłych kształtów solnych rzeźb.

Moc podziemnych wrażeń dla dzieci

Atrakcje zimowe dla dzieci niekoniecznie muszą być związane ze śniegiem. Co robić z dziećmi w ferie? Wieliczka oferuje moc wrażeń zarówno małym, jak i dużym turystom. Podczas gdy wiele osób zjeżdża z narciarskich stoków, wędruje po górach w Wieliczce turyści schodzą… pod ziemię! Zakamarki w wielickiej kopalni są pełne tajemnic, które – z pomocą przewodnika – można odkryć podczas wędrówki Trasą Turystyczną. Z kolei solne arcydzieła zapierają dech w piersiach. Pod ziemią znajduje się bowiem magiczny świat, który z całą pewnością warto zobaczyć i poznać jego niezwykłą historię.

Taka wycieczka ucieszy nie tylko dorosłych, ale także i dzieci. Sceneria solnych labiryntów idealnie nadaje się do snucia nieziemskich opowieści o Skarbniku, Białej Pani czy krasnoludkach pomagających górnikom w ich ciężkiej pracy.

Kopalnia Soli „Wieliczka” jest bardzo uniwersalnym miejscem, które łączy pokolenia. Zwiedzanie w każdym wieku daje taką samą frajdę. Jest przeżyciem dla małych i dużych i każdy znajdzie tu coś, co go szczególnie zachwyci. To idealny pomysł na weekendowe popołudnie, lub wycieczkę w każdy inny dzień tygodnia – bez względu na pogodę.

Więcej informacji o zwiedzaniu wielickiej kopalni znajdziesz tutaj

Jak zorganizować wycieczkę do Wieliczki?

Zadzwoń pod nr: +48 12 278 73 02 lub 12 278 73 66, wyślij zapytanie na adres mailowy: [email protected] lub kup bezpośrednio online bilety na zwiedzanie na stronie: www.ebilety.kopalnia.pl

Dodaj ogłoszenie