W wielickiej strefie przemysłowej rozpoczęła działalność kolejna duża firma - operator logistyczny Rohlig Suus

Magazyn logistyczny Rohlig Suus otwarto oficjalnie w czwartek. Firma, która przenisoła się pod Wieliczkę ze Skawiny, zajęła ponad 15,5 tys. mkw. w kolejnej (szóstej) hali wzniesionej w Wielickiej Strefie Aktywności Gospodarczej „Kokotów - Brzegi” przez firmę 7R.

To tzw. obiekt dedykowany, a więc dopasowny do potrzeb Rohlig Suss. Zastosowano w nim innowacyjne technologie i różne autorskie rozwiązania, m.in. hala jest wyższa niż inne (liczy 11,5 m), co pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni.

- To pierwszy w Małopolsce obiekt, łączący funkcje logistyki kontraktowej i cross - dockingu, a więc miejsce, w którym działają pod jednym dachem magazyn wysokiego składowania oraz terminal przeładunkowy. Takiego rozwiązania nie ma żaden inny operator w regionie - zaznacza prezes zarządu spółki Rohlig Suus Logistics Tadeusz Chmielewski.

Zatrudniający w sumie 1400 pracowników „Rohlig” zajmuje się obsługą logistyczną firm na całym świecie. W Polsce działa od 1989 roku, Oferuje usługi z zakresu zarządzania logistyką i łańcuchem dostaw, magazynowe, projekty cargo, a także obsługę celną (firma ma swoje składy celne).

To najszybciej rozwijający się operator logistyczny w Polsce. Łączna powierzchnia magazynów firmy liczy już ponad 200 tys. mkw. Spółka ma obecnie w Polsce i Europie 24 oddziały. Tylko w tym roku otworzyła swe siedziby także m.in. w Rosji, Czechach i na Węgrzech.

Wielicki obiekt Rohlig Suus otwarto uroczyście w tym tygodniu, ale operator pracuje w nowym lokum od 10 września br. Zatrudnienie znalazło tam już ponad 100 osób. Rekrutacja pracowników nadal trwa.

Wielicką Strefę Aktywności Gospodarczejutworzono przed trzema laty. Na mającym 100 ha obszarze działa już ok. 20 firm. Prym wiedzie potentat 7R, który wybudował tam już hale pod wynajem o łącznej powierzchni ponad 100 tys. mkw.

Na tym nie koniec. Do lata 2019 roku spółka 7R zabuduje ten obszar halami magazynowo-produkcyjnymi o łącznej powierzchni 180 tys. mkw. - Sześć obiektów już jest, siódmy powstaje, a budowa ósmego ruszy jeszcze w tym roku - mówi Tomasz Lubowiecki, prezes zarządu 7R.

Więcej w sobotnim „Tygodniku Wielickim”

KONIECZNIE SPRAWDŹ:

FLESZ: 12 listopada wolny od pracy, ale nie dla wszystkich