Wisła Kraków wciąż bez wygranej. Tylko remis w Kielcach z Koroną

Wisła Kraków nie zdołała pokonać Korony w Kielcach. „Biała Gwiazda” tylko zremisowała 1:1, mimo że prowadziła od 1 minuty 1:0. Jedynym pocieszeniem dla krakowian może być fakt, że po porażce Śląska Wrocław w Gliwicach z Piastem opuścili miejsce spadkowe w tabeli ekstraklasy.

Trener Marcin Broniszewski znów zaskoczył składem. M.in. tym, że w rezerwie pozostawił Pawła Brożka. Powodem nie był jednak niewykorzystany rzut karny, a fakt że napastnik Wisły nie brał udziału w pełnym wymiarze w przygotowaniach do sezonu i nie jest jeszcze gotowy do tego, żeby co kilka dni grać na pełnych obrotach. Dlatego „Brozio” usiadł w Kielcach na ławce rezerwowych, a Broniszewski wrócił do ustawienia z Rafałem Wolskim, jako piłkarzem występującym za plecami Zdenka Ondraska.

Piłkarze obu zespołów zagrali we wtorek na nowej płycie, położonej na stadionie w Kielcach w kilka ostatnich dni. Z trybun prezentowała się ona bardzo dobrze, ale już po kilku minutach gry dało się zauważyć, że nie jest idealna, bo przy wejściach zawodników odrywały się całe kawałki murawy, a piłka raz za razem skakała. W takich warunkach toczyła się walka o ligowe punkty, które dla obu drużyn – biorąc pod uwagę ich sytuację w tabeli – były bezcenne.

Dla Wisły spotkanie ułożyło się znakomicie. Już w 15 sekundzie Elhadji Pape Djirbil Diaw sfaulował w polu karnym Zdenka Ondraska i sędzia wskazał na jedenasty metr. Przez moment wróciły demony z meczu z Piastem Gliwice, gdy karnego zmarnował Paweł Brożek. Tym razem jednak Denis Popović wykonał jedenastkę perfekcyjnie i „Biała Gwiazda” od 1 minuty prowadziła w Kielcach 1:0.

W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środku pola. Korona sprawiała wrażenie lekko oszołomionej tak szybko straconą bramką. Wisła z kolei nie forsowała specjalnie tempa, próbowała jak najdłużej utrzymać się przy piłce. Przerywnikiem w takim obrazie gry była sytuacja z 22 min, gdy z pola karnego niecelnie strzelał Boban Jović. Słoweniec uderzył nad bramką, a gdyby przymierzył w dalszy róg miałby duże szanse zdobyć gola, bo Dariusz Trela zostawił tam sporo miejsca.

Koronie gra się nie układała, więc swoich szans zaczęła szukać w stałych fragmentach gry. W 32 min właśnie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową strzelał Kamil Sylwestrzak, ale Michał Miśkiewicz pewnie złapał piłkę. Był to jedyny celny strzał miejscowych w pierwszej części meczu.

W 37 min gospodarze mieli kolejny rzut wolny. Tym razem na wprost bramki, ponad 20 metrów od niej. Strzał z wolnego, a następnie dobitka została jednak zablokowana przez wiślaków, a ci po chwili wyprowadzili kontrę, w wyniku której Zdenek Ondrasek z ostrego kąta strzelił w słupek. I to była ostatnia groźna sytuacja w pierwszej połowie, po której Wisła zasłużenie prowadziła jedną bramką. Była bowiem zespołem lepszym, przede wszystkim w środku pola.
Widząc nieporadność swojego zespołu, trener Marcin Brosz zdecydował się od początku drugiej połowy wpuścić na boisko Nabila Aankoura, który w zamyśle szkoleniowca Korony, miał rozruszać ataki gospodarzy. Wisłą drugą część rozpoczęła bez zmian.

Początek drugiej połowy nie przyniósł zmiany obrazu gry, ale po ok. dziesięciu minutach mocniej zaczęła atakować Korona. W 57 min jak z armaty wypalił Nabil Ankour, ale kapitalną paradą popisał się Michał Miśkiewicz i skończyło się na rzucie rożnym.
Dwie minuty później nie było już jednak zmiłuj. Wiślacy pogubili się w polu karnym, co wykorzystał Airam Cabrera, który po podaniu Nabila Aankoura technicznym strzałem pokonał bramkarza „Białej Gwiazdy”.

Korona poszła za ciosem i przycisnęła, nieco zaskoczoną takim obrotem sprawy, Wisłę. W 68 min po szybkim ataku w sytuacji sam na sam z Michałem Miśkiewiczem znalazł się Łukasz Sierpina, ale krakowski bramkarz obronił. Chwilę później „Misiek” błysnął przy strzale Radka Dejmka, który po rzucie rożnym uderzył głową z kilku metrów.

Goście w tej drugiej połowie sprawiali wrażenie, jakby zupełnie stracili koncepcję gry. Cechowały ich nerwy, niedokładne podania. Nie potrafili przeprowadzić składnego ataku. W 79 min w końcu krakowianie jednak zagrozili bramce Korony. Z głowy strzelał Paweł Brożek, ale Dariusz Trela w świetnym stylu obronił. W 83 strzelał Zdenek Ondrasek, ale znów Dariusz Trela błysnął formą.

W końcówce obie strony starały się strzelić zwycięską bramkę, ale wynik pozostał już bez zmian.

Korona Kielce – Wisła Kraków 1:1 (0:1)
Bramki: Cabrera 59 – Popović 1 karny.
Korona: Trela – Gabovs, Diaw, Wierchowcow (18 Dejmek), Sylwestrzak – Sierpina, Jovanović, Grzelak, Pawłowski – Przybyła (46 Aankour), Cabrera (84 Fertovs).
Wisła: Miśkiewicz – Jović, Głowacki, Guzmics, Sadlok – Brlek, Popović – Małecki, Wolski (67 Brożek), Boguski – Ondrasek.
Sędziowali: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa) oraz Tomasz Niemirowski (Warszawa) i Adam Kupsik (Poznań).
Żółte kartki: Diaw – Boguski, Sadlok.
Widzów: 8531.

Materiał oryginalny: Wisła Kraków wciąż bez wygranej. Tylko remis w Kielcach z Koroną - Gazeta Krakowska