Włosi i Hiszpanie komentują pracę Szymona Marciniaka

Jakub Niechciał
Szymon Marciniak coraz częściej otrzymuje możliwość sędziowania meczów z najwyższej półki. Bartek Syta / Polskapress
Dobry sędzia to taki, którego nie widać. I Szymon Marciniak takim był w pierwszej połowie wtorkowego meczu Juventusu z FC Barcelona. Jakakolwiek decyzja, choć mogła wydawać się kontrowersyjna, to powtórki rozwiewały wszelkie wątpliwości. Jednak po przerwie kilkoma postanowieniami swoimi i swojego zespołu sprawił, że dziennikarze zarówno z Hiszpanii, jak i Włoch komentowali pracę Polaków.

Marciniak podejmował decyzje, które nie podobały się obu stronom. Hiszpański dziennik "El Mundo Deportivo" zwraca uwagę, że sędzia z Płocka nie podyktował rzutu karnego w sytuacji, gdy piłka odbiła się od klatki piersiowej Giorgio Chielliniego i trafiła go w rękę. Z drugiej strony, wydawana w Madrycie "Marca" oceniła tę decyzję jako prawidłową.

Kilka minut później Mario Mandżukić brutalnie zaatakował Sergiego Roberto. Marciniak nie odgwizdał nawet faulu. To o tyle istotna sytuacja, że napastnik Juventusu miał już na koncie żółtą kartką. A jak pokazały powtórki, zachowanie Chorwata kwalifikowało się na kolejną indywidualną karę.

Z drugiej strony, uwagi mają także Włosi. Polscy arbitrzy nie uznali prawidłowo zdobytej bramki przez Juventus, dopatrując się spalonego. W końcówce spotkania Marciniak ukarał jeszcze żółtą kartką Samiego Khedirę, uznając, że ten symulował, próbując wymusić rzut wolny tuż przed polem karnym Barcelony. Jak pokazały powtórki, Niemiec został kopnięty przez Andre Gomesa.

Mimo wszystko decyzje polskiego zespołu nie wypaczyły wyniku meczu. Juventus wygrał u siebie 3:0. To kolejna wysoka porażka Barcelony, gdy jej mecz sędziował Marciniak. Poprzednim razem klub z Katalonii przegrał z Paris Saint-Germain 0:4.

Materiał oryginalny: Włosi i Hiszpanie komentują pracę Szymona Marciniaka - Polska Times