Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

World Urban Art opublikowali w sieci najnowszą produkcję Teatru Tworzenia

Paweł Kaniak
Paweł Kaniak
Teatr Tworzenia / YouTube printscreen
27 marca przypadał Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji, organizatorzy festiwalu sztuki współczesnej World Urban Art opublikowali w sieci najnowszą produkcję Teatru Tworzenia, zatytułowaną „Forbidden Archaeology (opus 1.1)"

World Urban Art to festiwal, na którym prezentowane są prace twórców działających w szeroko pojętej plastycznej sztuce miejskiej. Uczestniczą w nim artyści z całego świata, którzy reprezentują różne style. Ideą festiwalu jest upowszechnienie oraz popularyzacja kultury, muzyki i sztuki współczesnej. Twórcą World Urban Art jest Jarosław Pijarowski. Pierwsza edycja odbyła się w 2022 roku w Bydgoszczy. Drugą zorganizowano rok później.

W ramach trzeciego World Urban Art, organizatorzy tego wydarzenia, wraz z wytwórnią Brain Active Records, postanowili uczcić Międzynarodowy Dzień Teatru (27 marca).

- Teatr Tworzenia Jarosława Pijarowskiego opublikował najnowszą produkcję w wersji dźwiękowo - wizualnej. Całość, ze względu również na uczestniczących artystów, jest absolutnym majstersztykiem. Oprócz Jarosława Pijarowskiego, w nagraniu wystąpili między innymi: ikona polskiej muzyki współczesnej - Józef Skrzek oraz wirtuoz Arad Emamgholi z Iranu - informują organizatorzy World Urban Art.

Teatr Tworzenia „Forbidden Archaeology (opus 1.1)":

  1. „The Beginning"
  2. „The Viracocha Constellations part 1"
  3. „Space Unicorn Races (The Gate of the Sun) W.A.R. ”
  4. „Interstellar"
  5. „Personification of the E-Creatures"
  6. „May There Be A Peace & Health Between You & Us"
  7. „A View From the Window (Farewell to E)"

Autorem koncepcji i scenariusza jest Jarosław Pijarowski, który odpowiada również za reżyserię, udźwiękowienie, mix i produkcję. Muzykę przygotowali Józef Skrzek, Arad Emamgholi i Jarosław Pijarowski. Wokale - Arad Emamgholi, Jarosław Pijarowski, Linas Domarackas (gościnnie). Dodatkowe formy muzyczne z wykorzystaniem autorskich instrumentów - Krzysztof Kapitan.

Obrazy wykorzystane w formie wizualnej w cyklu "Forbidden Archaeology" są autorstwa Andrzeja Kielara, zrealizowane wraz z Jarosławem Pijarowskim.

Realizatorem części materiałów muzycznych nagranych w studiu w Wojkowicach Śląskich (MAQ Records), wykorzystanych w opusie 1.1 był Jarosław Toifl. Pozostałe zostały zrealizowane przez Jarosława Pjarowskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo