WOŚP 2019. Znamy już plany na wielki finał Wielkiej...

  WOŚP 2019. Znamy już plany na wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie [PROGRAM]

  Katarzyna Kojzar

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  WOŚP 2019. Znamy już plany na wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie [PROGRAM]

  ©Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę. WOŚP gra po raz 27. – tym razem zbierając pieniądze dla dziecięcych szpitali specjalistycznych. „Pomaganie jest dziecinnie proste” – to hasło tegorocznej edycji.
  WOŚP 2019. Znamy już plany na wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie [PROGRAM]

  ©Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

  Jak co roku w działania Fundacji włącza się Kraków. Na terenie całego miasta będzie działało siedem sztabów, czyli w sumie 1500 wolontariuszy. W największym sztabie, czyli tym przy „Gazecie Krakowskiej” zapisało się ponad 550 osób. – Wolontariusza można poznać po identyfikatorze ze zdjęciem, imieniem, nazwiskiem oraz po zaplombowanej puszcze. Tylko takie osoby mogą zbierać pieniądze z WOŚP – mówi Iga Reczek ze sztabu przy „GK”.

  – Nasz najstarszy wolontariusz, który zapisał się do udziału w 27. Finale WOŚP ma 81, a najmłodszy – dwa miesiące – dodaje. Kwestować będzie także grupa golden retriverów, która każdego roku zbiera tysiące złotych do puszek. Do akcji dołączyli także znani krakowianie – Anna Dymna z zespołem z Fundacji Mimo Wszystko, Tomasz Schimscheiner, Mateusz Janicki i Jerzy Fedorowicz. Wolontariusze swoją siedzibę będą mieli w tym roku w Hotelu Cracovia.  Sercem finału będzie Rynek Głównym, na którym od godziny 16 będą trwać koncerty. Wystąpią Kraków Street Band, Create, Ostatni w Raju, Sonbird, Wiewórka na drzewie, a na zakończenie – Abradab. O 20 tradycyjne Światełko do Nieba – tym razem nie będzie to pokaz fajerwerków, a serduszkowe confetti i spektakl laserowy. – Na Rynku znajdą się też namioty z nauką pierwszej pomocy, orkiestrowy sklepik, akcja krwiodawstwa i rejestracja dawców szpiku. Za symboliczną opłatą będzie można się przejechać zabytkowymi samochodami – wymienia Iga Reczek.

  Planowany jest także szereg imprez towarzyszących. Pierwsza z nich odbędzie się już w sobotę, w galerii Serenada, gdzie zorganizowane będą licytacje i atrakcje dla najmłodszych. W niedzielę, jak co roku, na parkingu pod M1 o 11 wystartuje Motoorkiestra. Godzinę później spod Galerii Kazimierz ruszy VII Bieg Wielkich Serc. Trasa biegu ma 5 km i prowadzi przez Bulwar Kurlandzki, Most Grunwaldzki i Bulwar Czerwieński. Do finału WOŚP dołączają krakowscy przewodnicy, którzy przygotowali szereg nietuzinkowych wycieczek – zarówno dla turystów, jak i mieszkańców.

  Pełna lista imprez na stronie www.orkiestra.gk.pl oraz na profilu facebookowym WOŚP w Krakowie


  WOŚP można wpierać także poprzez aukcje Allegro. Już wystartowały licytacje sukienki i rakiety Agnieszki Radwańskiej, ręcznie robionej lampy z tykwy oraz możliwości poprowadzenia tramwaju w specjalnym symulatorze. Niedługo do tej listy dołączy obraz Andrzeja Mleczki (w zeszłym roku jego „Kobiety, wino i śpiew” zostały sprzedane za 60 tys. zł), niedostępne w sklepach płyty Grzegorza Turaua, statuetka Oscara Kulinarnego od Roberta Makłowicza, pieczęć założycielska Uniwersytetu Jagiellońskiego, zestaw gadżetów od Rafała Sonika, vouchery do najlepszych krakowskich restauracji oraz kolacja z zespołem Have a Bite in Kraków.

  W ubiegłym roku WOŚP pobił swój rekord kwotą 126 milionów złotych. W sumie przez 26 finałów udało się zebrać 951 mln zł.

  NASZE NAJLEPSZE MATERIAŁY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

  Komentarze (7)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pis

  pis (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  ZBIERZMY JAK NAJWIĘCEJ BO TO DLA NAS.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  100!

  Karol k (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

  Wplace 100 zlotych, powodzenia

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  mam

  for free (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 11

  Mam kilka owsików, które wygrzebałem z d.py!! chętnie oddam na licytację!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Upadłość

  Darek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

  Jak to? nie będzie zbiórki na Wisłę Kraków?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  uwaga

  Jasiu PUKWATEREK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 10

  @ Obywatelu ! Na widok pokojowego patrolu owsikowego WOSP w najbliższą niedziele spiepszaj jak najszybciej do domu i zarygluj drzwi.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  uwaga

  chor SB Kosiba (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  NIE REAGOWAĆ TO PROWOKACJA

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Cyrk

  Obywatel (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 6

  Dziecinnie proste to jest np.wejść do escape roomu i już nie wyjść.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo