Wybieramy idealnego gospodarza. Głosuj na...

  Wybieramy idealnego gospodarza. Głosuj na najpopularniejszego wójta i burmistrza Małopolski

  Magdalena Stokłosa

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Wybieramy idealnego gospodarza. Głosuj na najpopularniejszego wójta i burmistrza Małopolski
  Już po raz 14. wybieramy najlepszych gospodarzy w naszym plebiscycie "Najpopularniejszy wójt i burmistrz Małopolski" . W pierwszym etapie nasi Czytelnicy zgłaszali swoich kandydatów do tego zaszczytnego tytułu. Teraz pora na głosowanie. Zachęcamy Państwa do wspierania swoich faworytów. To od Was zależy, kto zostanie wyróżniony podczas uroczystej gali.
  Wybieramy idealnego gospodarza. Głosuj na najpopularniejszego wójta i burmistrza Małopolski

  Najpopularniejszy wójt i burmistrz Małopolski 2013 [REGULAMIN]  Jak można wywnioskować z liczby zgłoszeń, w Małopolsce mamy wielu wójtów i burmistrzów, którzy znają się na swojej pracy. Pisali Państwo w uzasadnieniach kandydatur, że są to osoby, które konsekwentnie realizują swoje cele i działają na rzecz lokalnej społeczności.
  Wskazywali Państwo, jak wiele inwestycji udało się zrealizować w ostatnim czasie. Dowiedzieliśmy się, że kilka miast i gmin dzięki sprawnemu zarządzaniu zmniejszyło zadłużenie. Jednocześnie wielu z Państwa podkreślało, że gospodarze Waszych miast i gmin to po prostu dobrzy ludzie, którzy są blisko ludzkich problemów.

  Doskonałą okazją do docenienia zasług wójtów i burmistrzów są wybory. Te odbywają się jednak co cztery lata. Dlatego właśnie co roku wspólnie ze Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Małopolski na łamach "Gazety Krakowskiej" organizujemy nasz plebiscyt.
  W rozmowach z naszą gazetą laureaci z lat poprzednich podkreślali, że wygrana wiele dla nich znaczy. Daje prestiż, ale też mobilizuje do jeszcze lepszej pracy. Bycie najpopularniejszym przecież zobowiązuje.

  Przez ostatnie tygodnie wysyłali Państwo do nas zgłoszenia kandydatów. Kolegium Redakcyjne "Gazety Krakowskiej" dokonało weryfikacji wszystkich zgłoszeń. Tak powstała zaprezentowana obok lista 64 wójtów i 26 burmistrzów, na których można oddawać swoje głosy (szczegółowa instrukcja i terminy głosowania w ramce obok). Tylko od Państwa zależy, kto będzie triumfował w tym roku.

  Laureatami zostanie 10 wójtów i 5 burmistrzów, którzy dostaną największą liczbę głosów w swojej kategorii.
  Wszyscy zwycięzcy plebiscytu otrzymają pamiątkowe dyplomy, a także symboliczne nagrody.

  Najpopularniejsi wójtowie Małopolski 2013 otrzymają specjalne kapelusze Witosa. Z kolei najpopularniejsi burmistrzowie zostaną nagrodzeni honorowymi insygniami.

  Dokładny termin oraz miejsce uroczystości wręczenia nagród zostanie ustalone przez organizatorów. Dzień po uroczystości na łamach "Gazety Krakowskiej" opublikujemy pełną listę laureatów.

  Pełny regulamin plebiscytu dostępny jest w siedzibie organizatora - Polskapresse Sp. z o.o. Oddział Prasa Krakowska, al. Pokoju 3, 31-548 Kraków oraz na stronach internetowych www.gazetakrakowska.pl www.krakow.naszemiasto.pl.

  Jak głosować?

  Swój głos na poszczególnych kandydatów można oddać za pomocą kuponów dołączonych do naszej gazety w okresie od 4 do 18 października. Na jednym kuponie można oddać głos na jednego kandydata tylko w jednej kategorii. Wypełnione kupony należy dostarczyć pocztą lub osobiście do Polskapresse Sp. z o.o. Oddział Prasa Krakowska, al. Pokoju 3, 31-548 Kraków - do 22 października.

  Innym sposobem głosowania jest wysłanie wiadomości SMS (zyskują Państwo wówczas dostęp do e-wydania Gazety Krakowskiej). Głosowanie SMS-owe potrwa do 25 października do godziny 23.59.59.

  Zakupu e-wydania można dokonać poprzez przesłanie wiadomości SMS na numer 72355 (koszt 2,46 z VAT) w treści wpisując W. oraz numer kandydata według listy alfabetycznej w głosowaniu na "Najpopularniejszego wójta Małopolski 2013" lub wpisując B. oraz numer kandydata według listy alfabetycznej w głosowaniu na "Najpopularniejszego burmistrza Małopolski 2013". Czytelnik może wysłać dowolną liczbę kuponów lub SMS-ów.

  Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
  Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
  "Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (23)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wybory lokalnych władz

  wolbromianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Zobaczcie jak się władze Wolbromia starają, by mieszkańcom miasta i gminy żyło się lepiej - przykłady są widoczne gołym okiem- wspaniałe chodniki i nawierzchnia ulic miasta, cudo dworzec PKP,masa...rozwiń całość

  Zobaczcie jak się władze Wolbromia starają, by mieszkańcom miasta i gminy żyło się lepiej - przykłady są widoczne gołym okiem- wspaniałe chodniki i nawierzchnia ulic miasta, cudo dworzec PKP,masa bezrobotnych i pijaków w różnym wieku, brak czystej wody w wolbromskim zalewie, oraz spadek poczucia bezpieczeństwa w porze wieczorowej. Do tego jeszcze można dodać ogólny zastój w rozwoju tej jakże urokliwej miejscowości! I co nie ma się czego wstydzić za taki stan rzeczy? Na pocieszenie tylko powiem tak: wasz czas panowie samorządowcy upływa więc w wyborach kolejnych będziemy bardzo ostrożni i może lepiej wybierzemy nowe władze- które będą dobrze gospodarzyć w mieście i gminie. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ff

  MAREK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  OGŁOŚCIE KONKURS NA NAJPOPULARNIEJSZĄ OSOBĘ W MAŁOPOLSCE. CIEKAWE, CO Z TEGO WYJDZIE???

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  :P

  podpis (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Każdy Narcyz głosuje na siebie:)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gratuluję

  X (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Gratuluję pomysłodawca konkursu. Świetny pomysł na kasę!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do do mieszkancow

  szerzynianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Jestem z szerzyn i oddalem glos na wojta gminy szerzyny PANA KMIECIKA poniewaz widze ze zrobil duzo dla szerzyn jak i gminy nie da sie ukryc, a jezeli by wojtem byl pan gotfryd grzegorz z szerzyn...rozwiń całość

  Jestem z szerzyn i oddalem glos na wojta gminy szerzyny PANA KMIECIKA poniewaz widze ze zrobil duzo dla szerzyn jak i gminy nie da sie ukryc, a jezeli by wojtem byl pan gotfryd grzegorz z szerzyn to napewno bym na niego nie zaglosowałzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  http://www.naszwisnicz.pl/gmina-nowy-wisnicz/znp-egzekwuje-zaleglosci-socjalne.html

  Ewa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Pragnę uzmysłowić anonimowemu autorowi wpisu na wiśniczaninie, że zamiana słowa najpopularniejszy na najlepszy jest żenującą manipulacją i dowodem braku wiedzy lub choćby słownika języka polskiego....rozwiń całość

  Pragnę uzmysłowić anonimowemu autorowi wpisu na wiśniczaninie, że zamiana słowa najpopularniejszy na najlepszy jest żenującą manipulacją i dowodem braku wiedzy lub choćby słownika języka polskiego.
  O ile słowo najlepszy ma ogromny ładunek pozytywny o tyle słowo popularny( nie mówiąc już o najpopularniejszym- stopień najwyższy przymiotnika popularny) w odniesieniu do osoby oznacza “cieszący się rozgłosem, słynny”( Słownik języka polskiego PWN ).
  Słownik nie precyzuje czy rzeczona sława jest pozytywna czy negatywna. Historia zna wielu popularnych ludzi. Nie wiem tylko czy ktoś kiedyś liczył czy więcej jest wśród nich ludzi z gatunku “najlepszy” czy “najgorszy”?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  śmiechu warte

  SMS (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  A teraz niech gazeta sprawdzi telefony służbowe "tych popularnych" i wówczas okaże się ile sms-ów z nich wysłano.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Henryk Gawor

  mieszkaniec gminy obarczany kosztami!!! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Najpopularniejszy nie oznacza najlepszy...
  Henryk Gawor jest popularny, gdyż dobrze opowiada bajki, wydaje mi sie że opowiadane bajek weszło mu w krew. Z wielką szkodą dla gminy.za jego kadencji...rozwiń całość

  Najpopularniejszy nie oznacza najlepszy...
  Henryk Gawor jest popularny, gdyż dobrze opowiada bajki, wydaje mi sie że opowiadane bajek weszło mu w krew. Z wielką szkodą dla gminy.za jego kadencji Gmina przegrała sprawę na kwotę 700tys zł.. Można co prawda opowiadać bajki ża winny jest temu poprzedni wójt...
  K
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wójt Gołczy zbiera datki na kapelusz

  mieszkaniec (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Wszyscy pracownicy UG dostali e-mail od Pani sekretarz z nawoływaniem o wysyłanie sms-ów z głosami :). Władze się ośmieszają.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Plebiscyt

  Wsiok (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Już sami wójtowie i burmistrzowie w zeszłym roku komentowali ten konkurs jako farsę nikomu nie przynoszącej korzyści - jedynie wydawcy Gazety. Po prostu pic na wodę.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kaśka

  :P (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  To służy dwóm celom: zarabianiu kasy przez gazetę, oraz uświadomieniu wyborcom który z włodarzy jest większym zadufanym w sobie egoistom..

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo