Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyjątkowe muzeum elektroniki. Każdego eksponatu można dotknąć i użyć. Wielka gratka dla fanów elektroniki [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Piotr Ogórek
Piotr Ogórek
Muzeum Elektroniki na Wrocławskiej w Krakowie
Muzeum Elektroniki na Wrocławskiej w Krakowie Aneta Żurek/Polska Press
W Krakowie przy ulicy Wrocławskiej działa wyjątkowe muzeum elektroniki. Nie jest to typowe muzeum, ponieważ w przeciwieństwie do takiego zwykłego, tu każdego eksponatu można dotknąć i użyć. A podziwiać można m.in. stare modele konsol do gier, stare komputery, czy radia.

FLESZ - Co Polacy robili w trakcie pandemii. Naukowcy zbadali nasz styl życia

od 16 lat

Krakowskie Muzeum Elektroniki przy ul. Wrocławskiej 8 to prawdziwa gratka dla fanów wszelakich sprzętów elektronicznych. Lwią część kolekcji stanowią stare konsole do gier - SNES, Sega Mega Drive, Gameboy. Do tego oryginalne flipery, czy automaty do gier. Starsi mogą przypomnieć sobie swoje dzieciństwo, a młodsi mogą zobaczyć, jak wolny czas spędzali ich rodzice.

W muzeum znajdziemy też stare radia, telefony, w tym pierwsze komórki, z kultową Nokią 3310.

Najważniejszą cechą muzeum jest to, że nie ma żadnych szyb czy barierek, a większość zbiorów jest wystawiona tak, aby każdy mógł dotknąć i poczuć na własnej skórze, choćby jak pracowały suwaki w radiu czy jak sterowało się dżojstikiem. W gry można zagrać na w sumie 40 stanowiskach.

Muzeum Elektroniki to nie tylko eksponaty, ale przede wszystkim ludzie i ich historie, większość z eksponatów posiada ciekawą przeszłość. - Można powiedzieć, że ten sprzęt to nasza pasja i mamy nadzieje, że wystawa jak i kolekcja jeszcze się rozszerzy. Aktualnie pracujemy nad dopieszczeniem naszej ekspozycji tak, abyście Wy zaglądając do nas, dobrze się czuli i mogli zobaczyć coś, z czym się jeszcze nie spotkaliście, co chwile dodajemy ciekawostki z przeszłości tak, aby każda kolejna wizyta mogła was zaskoczyć. Odwiedzając nas macie okazję przenieść się w czasie do czasów kiedy polski przemysł elektroniczny pracował pełną parą, a w każdym polskim domu gościł sprzęt spod znaku Commodore lub Atari. Nie jesteśmy typowym muzeum, ponieważ u nas przewodnik po wystawie nie jest dodatkowo płatny i obydwoje jesteśmy do dyspozycji tak, aby wizyta u nas była czymś więcej niż tylko oglądaniem starej elektroniki - mówią bracia Łukasz i Artur, którzy prowadzą Muzeum Elektroniki.

Zobaczcie na naszych zdjęciach, jakie perełki można zobaczyć w Muzeum Elektroniki. Na żywo eksponaty można oglądać od wtorku do piątku w godzinach od 16 do 20, a w soboty i niedziele od 14 do 20. Oprócz tego muzeum prowadzi kreatywne warsztaty dla grup szkolnych. Zajęcia dla dzieci klas od 1 do 8 prowadzone są codziennie od 8.30 do 16.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska