Wyjątkowy ślub i wesele w wyjątkowym miejscu

Artykuł sponsorowany
Tonąca w zieleni zabytkowego parku Willa Decjusza to bez wątpienia jedno z piękniejszych miejsc w Krakowie. Dzięki swojej niepowtarzalnej atmosferze tworzy idealną przestrzeń do świętowania wyjątkowych chwil i niezapomnianych spotkań z rodziną i przyjaciółmi.

Willa Decjusza – renesansowy zespół pałacowo-parkowy położony jest w niewielkiej odległości od ścisłego centrum Krakowa. Sam budynek to wyjątkowe miejsce o bogatej 500-letniej tradycji. Willę, według planów włoskich architektów, wybudował w XVI wieku Justus Ludwik Decjusz – królewski sekretarz i dyplomata. W XIX wieku w Willi zamieszkali księstwo Marcelina z Radziwiłłów i Aleksander Romuald Czartoryscy. Księżna, utalentowana pianistka, uczennica Fryderyka Chopina, zapraszała do swojego domu poetów, pisarzy czy muzyków organizując tu także liczne przyjęcia. Wtedy też Willa została wyposażona w zabytkowe meble i kolekcję niezwykłej urody kafli europejskich i orientalnych.

Dziś ma tu siedzibę instytucja kultury miasta Krakowa – Instytut Kultury Willa Decjusza, który, nawiązując do historii miejsca, prowadzi szeroką działalność kulturalną i edukacyjną, daje także możliwość organizacji niezapomnianych wydarzeń. W zabytkowych, renesansowo-barokowych wnętrzach odbywają się eleganckie przyjęcia, bankiety oraz spotkania kameralne. W Willi Decjusza krakowianie mogą także celebrować najważniejsze uroczystości rodzinne – śluby, wesela, chrzciny, komunie czy jubileusze.

Willa Decjusza współpracuje z Urzędem Stanu Cywilnego w Krakowie. Dzięki temu nie tylko wesele, ale i ślub można zorganizować w miejscu niepowtarzalnym i pełnym uroku. Młoda para ma do wyboru wiele zabytkowych sal. Natomiast wszyscy, którzy marzą, by złożyć przysięgę ślubną pod gołym niebem, mogą skorzystać z rozległego tarasu z zachwycającym widokiem na Park Decjusza. Po ceremonii ślubnej można na miejscu zorganizować przyjęcie weselne.

Centrum Konferencyjne Willa Decjusza, ul. 28 Lipca 1943 17 A

www.willadecjusza.pl

Dodaj ogłoszenie