Wypożyczalnia samochodów na lotnisku, czyli jak komfortowo...

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku, czyli jak komfortowo podróżować po Krakowie

  Materiał Informacyjny

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku, czyli jak komfortowo podróżować po Krakowie
  Po kilku godzinach spędzonych w samolocie poszukiwanie odpowiednich połączeń komunikacyjnych, by szybko dostać się z lotniska do centrum miasta, może być bardzo męczącym doświadczeniem. Często niezręcznie angażować rodzinę, przyjaciół, czy współpracowników w transport, zwłaszcza w przypadku lotów nocnych. Dlatego najlepszym wyjściem będzie wynajęcie samochodu. To rozwiązanie zapewni niezależność i swobodę poruszania się na przykład po Krakowie. By wszystko przebiegło sprawnie, warto skorzystać z usług wypożyczalni samochodów znajdujących się na lotnisku Balice.
  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku, czyli jak komfortowo podróżować po Krakowie

  Szybkie i wygodne wynajmowanie auta


  Po wyjściu z samolotu marzeniem większości pasażerów jest znaleźć się jak najszybciej w domu rodzinnym, mieszkaniu przyjaciół, czy hotelu. Skorzystanie z usług profesjonalnej wypożyczalni to minimum formalności – wypełnienie dokumentów trwa krótką chwilę. Procedurę można znacznie przyspieszyć, rezerwując auto przez Internet – warto wybrać firmę, która udostępnia taką opcję na swojej stronie. Więcej o tym, co można zyskać, korzystając z usług wypożyczalni można przeczytać w artykule pt.: Jakie korzyści płyną z wypożyczenia auta?


  Szybki i wygodny wyjazd z lotniska


  Przejazd z lotniska Balice oddalonego od miasta o około 17 kilometrów do centrum Krakowa zajmuje samochodem mniej więcej 25 minut. Czas ten może się zmieniać w zależności od natężenia ruchu. Jednak przyjemność siedzenia w ogrzewanym lub klimatyzowanym samochodzie z ulubioną muzyką – warto zabrać ze sobą płytę do słuchania podczas jazdy – jest nieporównywalna z szukaniem odpowiedniego połączenia komunikacyjnego i czekaniem na przyjazd miejskiego autobusu. Co więcej, samochodem można dostać się do dowolnej lokalizacji bez względu na porę dnia czy nocy. W przypadku lokalnego transportu często jedynym rozwiązaniem pozostaje zamówienie taksówki. Koszty takiej usługi mogą być jedynie nieznacznie niższe niż dobowa opłata dla wypożyczalni.


  Podróżowanie z klasą


  Wynajęcie samochodu to również możliwość wyboru marki i modelu pojazdu. W wielu sytuacjach ważne jest najlepsze pierwsze wrażenie – podczas przyjmowania eksperta zza granicy w swojej firmie lub pierwszej wizycie składanej przyszłym teściom. Warto o tym pomyśleć wcześniej i zapewnić sobie nie tylko komfort podróżowania, ale również prestiż. By wybrać najlepszy pojazd, warto śledzić, co ma do zaoferowania wypożyczalnia samochodów Kraków to nie tylko malownicze centrum miasta i zapierający dech w piersiach Kazimierz. To również ciekawe zabytki i obiekty, które dobrze zobaczyć podczas wizyty, położone w jego okolicy.


  Wygoda zwiedzania


  Punktem obowiązkowym w Krakowie jest Stare Miasto, a z lotniska Balice na Wawel jest do przejechania niecałe 16 kilometrów. Podobna odległość – w zależności od wybranej trasy – dzieli port od historycznego Kazimierza. Warto jednak na bieżąco śledzić, czy możliwy będzie wjazd do tej malowniczej dzielnicy – Urząd Miasta planuje ograniczyć ruch pojazdów i pracuje nad wprowadzeniem zakazu. Wtedy najlepiej zostawić auto na parkingu na przykład przy Galerii Krakowskiej lub Galerii Kazimierz – w soboty i niedziele miejsca parkingowe są bezpłatne. Miasto jest dobrze oznaczone i przed każdą strefą płatnego parkowania w ścisłym centrum są ustawione odpowiednie znaki. Opłaty obowiązują od godziny 10.00 do 20.00. Podczas pobytu w dawnej stolicy Polski warto przespacerować się po rynku, zobaczyć sukiennice oraz napić się dobrej kawy w jednej z licznych kawiarni. Kraków jest miastem niezwykle otwartym również dla wegetarian i wegan, którzy będą mogli spróbować smacznych dań kuchni roślinnej.


  W pobliżu Krakowa warto odwiedzić były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady Auschwitz – Birkenau znajdujący się w Oświęcimiu. Z lotniska do Muzeum jest jedynie 55 kilometrów, można jechać autostradą A4 albo częściowo drogą krajową 79 lub wojewódzką 780. Miejsce pamięci jest czynne w godzinach od 7.30 do 19.00 – w zależności od pory roku. Dysponując samochodem można wygodnie dojechać do Oświęcimia w dowolnym momencie i dogodnej dla siebie godzinie. Podróż z lotniska nie powinna zająć więcej niż około 50 minut. Kolejnym, obowiązkowym punktem na turystycznej mapie jest kopalnia soli w Wieliczce. Miejsce świetnie przygotowane dla zwiedzających. Z portu w Balicach to jedynie niecałe 30 kilometrów i 20 minut drogi autostradą A4.


  Kraków ma wiele do zaoferowania turystom oraz osobom, które przyjeżdżają w celach biznesowych, ale chciałyby bliżej poznać region, w którym się zatrzymały. Skorzystanie z wypożyczalni samochodów to doskonały sposób na wygodne poruszanie się po centrum Krakowa oraz po ciekawym regionie.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo