Wysoki poziom VII Festiwalu Sztuk Walki w Krakowie

  Wysoki poziom VII Festiwalu Sztuk Walki w Krakowie

  Jerzy Filipiuk

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  Uczestnicy Festiwalu Sztuk Walki prezentowali wysokie umiejętności
  1/12
  przejdź do galerii

  Uczestnicy Festiwalu Sztuk Walki prezentowali wysokie umiejętności ©Fot. Anna Kaczmarz

  Sporty walki. Około 50 osób wystąpiło w VII Festiwalu Sztuk Walki, który odbył się w auli Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.
  Swoje - wysokie - umiejętności zaprezentowali przedstawiciele Hapkido Moo Kwan Polska, Okuyamy Ryu Aiki Jujitsu, Krakowskiego Centrum Taekwon-do, Wisły Kraków (judo) i Raczadamu Kraków (muaythai).

  - Jestem bardzo zadowolony, gdyż udało się zrealizować to, co sobie zaplanowaliśmy - mówił pomysłodawca, główny organizator i prowadzący imprezę, trener Hapkido Moo Hak Kwan Polska i nauczyciel wf w Zespole Szkół Społecznych nr 7 im.
  ks. prof. Józefa Tischnera, Rafał Przybycień (klub i ZSS także były organizatorami). - Głównym celem festiwalu było pokazanie, co można osiągnąć w sportach i sztukach walki poprzez trening i jak należy okazywać szacunek drugiemu człowiekowi, trenerowi czy przeciwnikowi.

  W pokazach wzięło udział m.in. kilka klanów rodzinnych, w tym Przybycień (3. dan) i jego żona Katarzyna Sterkowicz-Przybycień (4. dan) oraz ich dzieci: 9-letnia Natalia i 6-letni Stanisław (najmłodszy uczestnik festiwalu; najstarszy - Wiesław Deleta, także trenujący hapkido, liczy ponad 50 lat).

  Przybycień wcześniej uprawiał boks i kickboxing. Ukończył AWF Kraków i UJ (zarządzanie w oświacie). Jest instruktorem strzelectwa sportowego, siatkówki i jujitsu sportowego oraz trenerem II klasy koszykówki. Przygodę z hapkido zaczął, gdy poznał swa przyszłą żonę, która go zaprosiła na trening.

  Powody do zadowolenia miał też prof. Stanisław Sterkowicz (5. dan; teść Przybycienia), który od 45 lat zajmuje się sztukami walki, ma czarne pasy w judo, karate, jujitsu i hapkido. Te ostatnie (system samoobrony pochodzący z Korei) wprowadził do Polski już przed ćwierć wieku.

  - Uczestnicy festiwalu przygotowali pokazy na poziomie europejskim. Ich trenerzy to moi byli studenci w AWF - podkreślił prof. Sterkowicz.

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo