Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Zaproś wykładowcę" z wykładami online. Trafiony pomysł Uniwersytetu Pedagogicznego

Małgorzata Mrowiec
Małgorzata Mrowiec
- Coraz częściej zdarza się, że liczba chętnych przekracza trzysta osób - wtedy staramy się organizować dodatkowe zajęcia „na życzenie” - opowiada o akcji rzeczniczka UP Dorota Rojek-Koryzna
- Coraz częściej zdarza się, że liczba chętnych przekracza trzysta osób - wtedy staramy się organizować dodatkowe zajęcia „na życzenie” - opowiada o akcji rzeczniczka UP Dorota Rojek-Koryzna UP
Strzałem w dziesiątkę okazało się przedsięwzięcie Uniwersytetu Pedagogicznego na czas nauki w pandemii - akcja pod hasłem „Zaproś wykładowcę do siebie”. W ramach akcji nauczyciele akademiccy prowadzą wykłady i warsztaty online, przygotowane z myślą o uczniach szkół ponadpodstawowych. - Wykłady cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, uczestniczą w nich grupy, klasy, ale także pojedyncze osoby: uczniowie czy nauczyciele - przekazuje Dorota Rojek-Koryzna, rzeczniczka UP. Z tej oferty zajęć nadal można skorzystać.

FLESZ - Podatek cukrowy dobija polskich producentów

Zajęcia przeznaczone są dla uczniów szkół średnich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę z danego tematu, interesują się przedmiotami humanistycznymi i ścisłymi lub też chcą dowiedzieć się czegoś nowego na przykład o kulturze rockowej, turystyce kulturowej czy zamorskich wyprawach Krzysztofa Kolumba.

Na zdalne wykłady pracowników naukowych UP nie brakuje chętnych.

- Coraz częściej zdarza się, że liczba chętnych przekracza trzysta osób - wtedy staramy się organizować dodatkowe zajęcia „na życzenie” - relacjonuje Dorota Rojek-Koryzna. - Zależy nam, by w akcji wzięły udział osoby, które chcą się uczyć i rozwijać. Zajęcia prowadzone online przez wykładowców Uniwersytetu Pedagogicznego z pewnością pozwalają też uczniom sprawdzić, jak wygląda obecnie studiowanie. W ten sposób możemy także zainteresować uczelnią przyszłych studentów - dodaje rzeczniczka UP.

Tematyka spotkań online jest różnorodna. Na przełomie stycznia i lutego zaplanowane są np. wykłady: "Czy język i sposób myślenia zależą od geografii?", "Nevers i Blois - dwa francuskie miasta dwóch polskich królowych Ludwiki Marii Gonzagi i Marii Kazimiery Sobieskiej", "Rock Studies. Kultura rockowa - muzyka, media, nauka", "Obrazy i wiersze albo jak czytać teksty kultury i po co?" oraz "Praca i odpoczynek w średniowiecznym mieście".

Wykład, który do tej pory przyciągnął najwięcej uczestników akcji, to np. „Kłamstwo w polityce”. Tę prelekcję uczelnia organizowała dodatkowo dwukrotnie.

Obecnie trwają ferie, więc uczniowie nie uczestniczą w wykładach. Ale od 11 do 15 stycznia UP zaprasza nauczycieli - na spotkania z ekspertami z psychologii, logopedii i języka angielskiego.

Pierwsza część wykładów w ramach akcji - z przedmiotów humanistycznych oraz geografii - zakończy się 19 lutego. Następnie przewidziane są zajęcia online z przedmiotów ścisłych i przyrodniczych (matematyka, biologia, chemia). Trwa właśnie układanie szczegółowego programu wykładów z tych przedmiotów. Oferowane zajęcia przygotowane przez nauczycieli akademickich uwzględniają wymagania podstawy programowej realizowanej w polskich szkołach.

W wykładach, odbywających się za pośrednictwem platformy MS Teams, można wziąć udział, zgłaszając się do Biura promocji UP lub wypełniając formularz, który znajduje się na stronie internetowej uczelni: www.up.krakow.pl/kandydat/spotkajmy-sie/110-kandydat/4289-zapros-wykladowce.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska