Żelki, cukierki, lizaki – zakupy w hurtowni spożywczej oraz inne pomysły na to, jak kupować słodycze taniej!

Materiał informacyjny Gebuko sp. z o.o.
Oszczędzanie staje się obecnie coraz modniejsze. Z jednej strony wiele osób rozumie, że to idealna droga do tego, by spełniać swoje plany i marzenia, oszczędzając na drobnych rzeczach, z drugiej strony coraz więcej osób rozumie, że wcale nie trzeba przepłacać – czy to za ubrania, elektronikę, czy za produkty spożywcze właśnie. Dzisiaj podpowiemy Wam, jak oszczędzać na słodyczach.

Oto 5 pomysłów na to, jak kupować słodycze taniej. Pamiętajcie, że większość z nich można efektywnie łączyć, dzięki czemu ceny, które uzyskacie na koniec, będą jeszcze niższe!

1. Hurtownie spożywcze oraz zakupy przez internet

Wiele sklepów internetowych oferuje nam słodycze taniej, niż możemy kupić je w wielu sklepach stacjonarnych, nawet jeżeli zakupy robicie w naprawdę tanich hipermarketach. W tym przypadku wiele zależy od słodyczy, na które się decydujecie. Zaoszczędzicie prawdopodobnie na każdych, lecz to głównie zakup słodyczy trudno dostępnych w Polsce opłaca się najbardziej. Są one zazwyczaj naprawdę drogie w tradycyjnych sklepach – mowa tutaj np. o produktach, które oficjalnie nie są sprzedawane w Polsce w stałych ofertach, lecz popularne są za granicą. Idealnym przykładem są np. popularne, azjatyckie słodycze – w sieci można kupić je znacznie taniej, niż w sklepach tradycyjnych.

internetowa hurtownia spożywcza

Jednak, nawet jeżeli poszukujemy tradycyjnych słodyczy, takich jak popularne cukierki, lizaki, żelki, wafelki czy pianki, zakupy w internecie również mają sens. Zachęcamy do sprawdzanie głównie ofert dużych hurtowni spożywczych, takich jak Kuri – czekają tam na nas naprawdę atrakcyjne ceny, przy czym zamówienia może składać tam każdy i nie muszą być one duże. Już przy zamówieniu kilku opakowań produktów taka transakcja ma sens!

2. Kupowanie słodyczy w dużych opakowaniach

Niemal zawsze produkty w dużych opakowaniach są tańsze, niż ten sam produkt w mniejszych, o ile oczywiście zwrócimy uwagę np. na cenę za 1 kg danego produktu. Jeżeli więc tylko mamy taką możliwość, warto kupować słodycze w dużych paczkach. Dzięki temu czasem uda nam się zaoszczędzić nawet 15-20%! Minusy tego rozwiązania jednak istnieją – z jednej strony otwarte słodycze, a przynajmniej ich część, mogą tracić świeżość, z drugiej – otwarte słodycze znacznie bardziej kuszą, by po nie sięgnąć, przez co możemy jeść ich po prostu więcej.

3. Kupowanie słodyczy tańszych i/lub mniej znanych marek

Wielu z nas lubi słodycze znanych marek i to po nie sięga najczęściej. Idealnym przykładem są tutaj np. żelki Haribo. Jeżeli jednak chcemy oszczędzać, pamiętajmy o tym, że warto sięgać po produkty tańsze, które produkowane są pod mniej znanymi markami. Idealnym przykładem niskiej ceny oraz znakomitej jakości są tutaj marki własne, należące do dyskontów czy dużych sieci handlowych – produkty te są zazwyczaj znacznie tańsze od produktów znanych, renomowanych marek, przy czym różnica w jakości nie jest wielka, a zdarza się nawet, że ona nie występuje.

Jeżeli mamy swoje ulubione słodycze, nic nie stoi na przeszkodzie, by poszukać ich odpowiednika właśnie w ofercie innych producentów. Może okazać się, że niemal taki sam produkt uda nam się kupić w cenie niższej o nawet kilkadziesiąt procent. Jednocześnie, produktów takich zachęcamy szukać w sklepach, które odwiedzamy najczęściej.

4. Korzystanie z promocji i wyprzedaży

To niemal oczywiste, ale jeżeli planujemy zakup słodyczy, pamiętajmy o tym, by sprawdzić, co obecnie możemy kupić w danym sklepie taniej. Najbardziej popularne są tradycyjne promocje – już one sprawią, że produkty, które nas interesują, kupimy nawet o połowę taniej. Jeżeli chcemy być z nimi na bieżąco, zainstalujmy w swoim telefonie aplikację z gazetkami różnych sklepów lub szukajmy promocji w takich aplikacjach, jak Pepper.

Pamiętajmy jednak, że interesują nas nie tylko promocje. Zbliżający się termin ważności produktu czy uszkodzone opakowanie – to również moment, w którym wiele produktów warto kupić. W tym przypadku cena może być niższa nawet o 70-80%! Tak skrajne przypadki tyczą się jednak najczęściej produktów, których data przydatności do spożycia kończy się w ciągu kilku najbliższych dni. Nie zmiana to jednak faktu, że to naprawdę znakomita oferta na oszczędzanie!

W przypadku znalezienia oferty, które jest naprawdę atrakcyjna, nie zapomnijmy o tym, że powinniśmy – jeżeli tylko mamy na to szanse – kupić więcej danego produktu. Dzięki temu, gdy promocja już się skończy, my nadal będziemy mogli cieszyć się naszymi ulubionymi słodyczami, które kupiliśmy wcześniej w znakomitej cenie.

5. Samodzielne pieczenie oraz przygotowywanie innych słodyczy

Jeżeli przygody w kuchni nie są nam straszne, wiele słodyczy możemy przygotować samodzielnie. To znakomity pomysł, by oszczędzić naprawdę wiele, przy czym nic nie daje takiej satysfakcji, jak samodzielne przygotowanie znakomitych słodyczy. Pamiętajmy jednocześnie, że składniki, które będą nam potrzebne, również możemy kupować taniej – dzięki temu oszczędzimy jeszcze więcej.

Wiele z powyższych metod możecie łączyć – np. kupowanie słodyczy mniej znanych marek, w promocyjnych cenach, w internecie. A jeżeli szukacie słodyczy właśnie w sieci, nie zapomnijcie sprawdzić oferty popularnej hurtowni spożywczej Kuri, o której wspominaliśmy już wcześniej.

Dodaj ogłoszenie