Żużlowcy Arge Speedway Wandy na podium

Patrick Hougaard został w krakowskim klubie na kolejny sezon
Patrick Hougaard został w krakowskim klubie na kolejny sezon Oliwer Kubus
Zawodnicy Arge Speedway Wandy Kraków jeszcze nie wyjechali na swój tor, ale mieli okazję jeździć za granicą. W dodatku była to walka o stawkę.

W turnieju w Berwick, z okazji 50-lecia żużla w tym brytyjskim mieście, triumfował Claus Vissing. Duńczyk z miejscowego zespołu Bandits, który w polskiej I lidze jeździć ma w sezonie 2017 w nowohuckich barwach, w 5 biegach zdobył 12 pkt (3, u, 3, 3, 3).

Jego rodak Patrick Hougaard, najlepszy żużlowiec krakowskiego klubu w poprzednich rozgrywkach, pierwsze jazdy w sezonie zanotował we Włoszech. W turnieju w Lonigo zajął 2. miejsce, w finale przegrał z Czechem Majetem Kusem.

Dwóch żużlowców Arge Speedway Wandy wystąpiło w turnieju pożegnalnym Petera Karlssona - „PK - The Final Word”. W zawodach par (z udziałem 7 ekip) zespół Rye House BMR Rocket stanowili Brytyjczycy: Scott Nicholls, która w Krakowie jeździć ma w tym sezonie, oraz Chris Harris, który nowohuckiego barwy reprezentował w ubiegłym roku (nie przedłużono z nim kontraktu). Zdobyli 30 pkt (punktacja 4/3/2,0, 6 biegów), z czego Nicholls 16 (2, 0, 4, 3, 3, 4), i zajęli 3. lokatę.

Na 4. pozycji (29 pkt) sklasyfikowani zostali Danish Pirates, czyli Hans Andersen i nowy zawodnik Arge Speedway Wandy – Nicolai Klindt. Ten drugi zdobył 11 pkt (0, 4, 2, 2, 3, 0). Zwyciężyła ekipa Wolves Legends (35 pkt).

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland