Inwestycja kosztująca 21 mln zł brutto obejmowała budowę zapory bocznej zbiornika wodnego oraz wykonanie przepompowni melioracyjnej wód deszczowych i przesiąkowych wraz ze zbiornikiem wyrównawczym o powierzchni 1,5 ha. Cały akwen jest zabezpieczony siatkami i kamieniami.
Ziemna zapora ma długość ok. 560 m, wysokość od jednego do 8,5 m i została wyposażona w przesłonę przeciwfiltracyjną, która w czasie wyższych stanów wody stanowi dodatkowe zabezpieczenie wału. W ramach prac wzmocniono też skarpę od strony wody. - Ponadto zrobiono nowe koryto potoku Jaszczurówki na długości 660 m, przegrodę kierującą wody do nowego koryta oraz przebudowę istniejącej zapory przeciwrumowiskowej - wylicza Brygida Tarnowska-Waligóra, menedżer projektu z firmy Skanska.
Nad nowym korytem potoku, w ciągu istniejącej drogi gminnej stanowiącej dojazd do dworu, powstał także most o rozpiętości podpór 13,8 m.
Dwór powstał ok. 1908 r. Był własnością rodziny Thetschlów. Po II wojnie światowej został znacjonalizowany. Mieściła się tutaj szkoła a potem dom dziecka. Teraz to własność prywatna. Dwór okala starodrzew z pomnikiem przyrody - dębem Wrotnik. Są tu też lipy, jesiony i klony. Niektóre drzewa mają po 300 lat. Całość parku ma sześć hektarów.
Zespół dworsko-parkowy położony w dolinie potoku Jaszczurówka składa się obecnie z dworu, oficyny, rozległego parku krajobrazowego oraz dawnego ogrodu użytkowego z sadem. Na terenie parku zachowały się budynek karbowego, domek ogrodnika, kamienna sadzawka oraz ruiny browaru, leżakowni i małej architektury. Osią kompozycyjną układu przestrzennego jest potok Jaszczurówka.