5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Prawie dziewięć tysięcy biegaczy [ZDJĘCIA]

  • Dziennik Polski

Jerzy Filipiuk

5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski za nami. Impreza przyciągnęła biegaczy, zarówno zawodowców, jak i amatorów, w tym także biegaczy z zagranicy. Zobacz zdjęcia zawodników.

Pierwsza odsłona PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego została wyróżniona nagrodą Impreza Roku 2014 im. Tomasza Hopfera w kategorii debiut podczas Gali Biegów Masowych w Warszawie. Wzięło w niej udział 3740 biegaczy. Potem frekwencja rosła: 2015 - 5837, 2016 - 7082, 2017 - 8338 startujących. W tym roku wystartowało 8771 osób, a bieg ukończyło 8740 osób, w tym 6303 mężczyzn i 2437 kobiet.

Oto najlepsi: mężczyźni: 1. Mengistu Zelalem (Etiopia) 1:02.50, 2. David Kiprono Metto (Kenia) 1:02.56, 3. Tomasz Grycko (Polska) 1:04.45; kobiety: 1. Ayantu Kumela Tadesse (Eiopia) 1:15.18, 2. Olga Ochal (Polska) 1:15.33, 3. Aleksandra Brzezińska (Polska) 1:15.55.

W niedzielę padł kolejny rekord, gdyż organizator biegu - Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie - widząc duże zainteresowanie imprezą, zwiększył limit uczestników do 12 000!

W tym roku we wszystkich trzech prestiżowych wydarzeniach biegowych w Krakowie padły rekordy frekwencji. 22 kwietnia w 17. PZU Cracovia Maraton wzięło udział 5848 osób, natomiast 30 września w 12. PZU Biegu Trzech Kopców – 2505.

Na wszystkich, które ukończyli trzy wspomniane zawody, czekały specjalne nagrody – ekspozytory na zdobyte medale.

Zawodnikom i zawodniczkom sprzyjała piękna pogoda. Ich rywalizacja na trasie o długości 21 km i 97,5 metra, która wiodła sprzed Tauron Areny przez m.in. Aleję Pokoju, ulicami wzdłuż Wisły i wzdłuż Błoń od strony Alei 3 Maja oraz przez Rynek Główny, a kończyła się we wspomnianej hali, oglądało mnóstwo ludzi.


Bieg Trzech Kopców. Obejrzyj zdjęcia biegaczy, którzy wzięli udział w imprezie w Krakowie [ZDJĘCIA]

DZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

Wideo

polecane: "Bez ściemy" o prawnikach

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

09.11.2018, 09:49

Zapraszamy do zobaczenia naszej relacji Video. Przeprowadziliśmy kilka wywiadów z zawodnikami, gdzie pytamy- czy bieganie to odpoczynek?
www.wibroterapia.com/dlaczego-biegasz-pytamy-zawodnikow-naukowcow-i-trenerow/

16.10.2018, 06:05

Bieganie w smogu Krakowa na ponad 20 km to niezbyt dobry pomysł, a dla mieszkancow miasta to w dzień wolny od pracy przykre utrudnienie przez wiele godzin-takie imprezy nalezy przenieśc w inne okolice

15.10.2018, 18:25

Jak zorganizujesz logistycznie bieg na 21 km po terenach zielonych w Krakowie to jeszcze nagrodę dostaniesz.

15.10.2018, 12:58

i niby czym tu się chwalić ???

15.10.2018, 11:42

Widzisz, mi np. się nie podoba, że dzień w dzień, od poniedziałku do piątku miasto jest paraliżowane przez kierowców, którzy mają swoje szacowne 4 litery przyspawane do siedzeń swojego samochodu, którym koniecznie muszą dojechać pod samą pracę/sklep itd. I nikt nie wmówi mi, że wszyscy wiozą dzieci do lekarza albo akurat przewożą szafę. Skoro ja musze cierpieć przez 200 dni w roku, bo prezydent nie ma jaj, żeby ukrócić ruch samochodowy w centrum, to ja nie mam wyrzutów sumienia, że te 3 razy w roku przyczniam się do blokowania miasta.

14.10.2018, 23:58

Hm... Choc mi osobiscie ten Polmaraton nie przeszkadza, nawet nie biorac w nim udzialu, a jadac dzis do pracy... Too jest wcale niebezzasadne pytanie, po co mnozyc. Starszy tradycja Polmaraton Marzanny na wiosne ladnie sie rozrosl i nagle pojawil sie drugi, Krolewski na jesieni. Coz, miasto chcialo miec SWOJ polmaraton widocznie, jako ze dzisiejszy organizuje ZIS (wiosenny nie). Okazal sie najliczniejszym biegiem pomimo krolewskiego dystansu w Cracovia Maratonie na poprawionej trasie w pierwszej polowie roku oraz swietnego, jesiennego Biegu Trzech Kopcow m. in. z Lasem Wolskim jako atrakcja, gdzie waska trasa decyduje o limicie. Rowniez marketingowo Polmaraton Krolewski to strzal w dziesiatke, bo promuje pozostale... Ludzie chca zaliczyc te trzy imprezy ZISowskie, jako ze dostaja wowczas ekstra upominek za Triade. Natomiast coraz trudniej, po czesci chyba przez to, zapisac sie na Kopce, co mnie np. martwi. Podsumowujac to obiektywnej potrzeby chyba nie bylo, ale... Biznesowo oplacalnie, poniewaz jest popyt. Przy nastawieniu ZISu na frekwencje, ktora skutkuje wiekszymi wplywami, trudno odmowic im smykalki i w tym sensie racji.

14.10.2018, 22:28

Powietrze,szczególnie rano było fatalne do późnych godzin popołudniowych. Świetnie to widać na zdjęciach. Chyba jednak nie do końca zdajemy sobie sprawę z negatywnych konsekwencji wdychania tej trucizny....tym bardziej przy zwiększonej aktywności fizycznej. Bardzo mnie zmartwila tak duża liczba uczestników...bo nie wierzę,że nie widzieli/wiedzieli.

14.10.2018, 21:48

Nie tyle znam bieganie ile tu mieszkam i co jakiś czas nie jestem w stanie przedostać się tam gdzie muszę być. Biegajcie sobie po terenach zielonych tam jest wasze miejsce. takich miejsc w Krakowie nie brakuje. Ale regularne i to częste paraliżowanie miasta to przesada. Miasto to nie stadion.

14.10.2018, 21:34

PrzypusCzam, ze bieganie znasz tylko z telewizji. Rzeczywiście to gigantyczny problem, że na kilka godzin xamykają kilka ulic w niedzielę bez handlu. Rusz tyłek i przyjdź dopingować ludzi, których nie rozumieSz, bo nie biegasz. Włożysz trampki, złapiesz to i nie będziesz więcej pisał takich bredni.

14.10.2018, 20:06

Większość uczestników tych imprez pseudosportowych to przybysze. A utrudniają życie nam krakusom. Nie mam nic przeciwko Cracovia Maratonowi. Dobrze że jest i chciałbym aby się rozwijał. Chodzi mi o pozostałe imprezy. Mamy błonia, Las Wolski, bulwary wiślane. Dlaczego akurat w co drugą niedzielę muszą blokować śródmieście zamiast biegać właśnie tam. Kraków jest żywym organizmem - niektórzy chcą w niedzielę mieć dostęp do swojego miasta. Inni pracują, a blokuje im się dojazd do pracy. Jeszcze inni studiują. Proszę aby to wziąć pod uwagę.