https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Asp. szt. Artur Wnęk został Policjantem Roku Małopolski 2018

Katarzyna Wójcik
Policjant to zawód wyjątkowy, ale wymagający dużego poświęcenia, zaangażowania i empatii. Podczas uroczystej gali, połączonej z odsłonięciem pamiątkowych tablic i przedstawieniem teatralnym, Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie wyróżniła stróży prawa z całego województwa. Wydarzenie odbyło się w ramach plebiscytu "Policjant Roku Małopolski 2018". Zwycięzca akcji asp. szt. Artur Wnęk Zastępca Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku podczas odbierania dyplomu został przez publiczność nagrodzony gromkimi brawami i owacjami na stojąco.

Plebiscyt z tradycją
To już VI edycja plebiscytu „Policjant Roku Małopolski” organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Patronat nad wydarzeniem objęła „Gazeta Krakowska” oraz Wojewoda Małopolski. Akcja miała na celu wyróżnienie i podziękowanie najlepszym funkcjonariuszom służb mundurowych za trud ich codziennej pracy, a także inicjatywy podejmowane poza służbowymi obowiązkami. - Plebiscyt pozwolił na wyłonienie z naszych szeregów tych funkcjonariuszy, których działania są pozytywnie oceniane przez mieszkańców. Wyróżniliśmy pięciu policjantów, którzy niejednokrotnie ratowali ludzkie życia, potrafią sobie radzić w trudnych sytuacjach, są zaangażowani, empatyczni, a przede wszystkim pomagają mieszkańcom Małopolski - mówił podczas uroczystej gali wręczenia nagród mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Wśród zwycięzców plebiscytu znaleźli się asp. Marcin Adamczyk dzielnicowy KPP w Brzesku, podinsp. Michał Martyna naczelnik Wydziału Kryminalnego KPP w Chrzanowie, mł. asp. Paweł Poręba Dzielnicowy KMP w Nowy Sączu oraz mł. asp. Łukasz Januszyk Dzielnicowy KPP w Oświęcimiu. Policjantem Roku 2018 został asp. szt. Artur Wnęk Zastępca Dyżurnego KPP w Brzesku. - Ta nagroda to dla mnie wielkie wyróżnienie i podsumowanie dotychczasowej 14-letniej pracy. Zawsze chciałem służyć społeczeństwu. Ten zawód to spełnienie moich marzeń - mówił podczas odbierania nagrody asp. szt. Artur Wnęk.

Kim są wyróżnieni policjanci?
- Kilkukrotnie ratowali życie, byli pomocni i pracowici, wspierali bezdomnych i potrzebujących. Ci funkcjonariusze służyli społeczeństwu na 100 proc. - przyznał mł. insp. Sebastian Gleń. asp. Marcin Adamczyk jest honorowym dawcą krwi i aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności. Podinsp. Michał Martyna uratował dwie przedstawicielki społeczności romskiej przed tzw. porwaniami małżeńskimi. Mł. asp. Pawłowi Porębie po służbie udało się zatrzymać trzech sprawców kradzieży sklepowej. Natomiast mł. asp. Łukasz Januszyk w trakcie pracy ocalił bezdomnego od zamarznięcia i wykrył sprawców skradzionej karty bankomatowej. Zwycięzca akcji asp. szt. Artur Wnęk w czasie wolnym od służby udzielił pomocy mężczyźnie użądlonemu przez osę. Profesjonalnie i bez wahania pomógł także rodzicom, których dziecko się zakrztusiło. Innym razem telefonicznie objaśniał krok po kroku jak zrobić masaż serca. - Wykonywałem zadania do których wyszkoliła mnie Policja. Myślę, że każdy na moim miejscu postąpiłby tak samo - podkreślał asp. szt. Artur Wnęk.

Wielka gala i przedstawienie
Uroczystość rozdania dyplomów finalistom akcji odbyła się 23 listopada w Krakowskim Teatrze Variete. Rozdanie nagród poprzedziło odsłonięcie pamiątkowych Tablic Pamięci Poległych Policjantów garnizonu małopolskiego. Na wydarzeniu pojawili się znamienici goście w tym m.in. nadinspektor dr Krzysztof Pobuta Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie, Barbara Nowak Małopolska Kurator Oświaty, Monika Kolasa dyrektor biura wojewody małopolskiego, nadkom. Krzysztof Musielak dyrektor Biura Historii i Tradycji Policji KGP oraz Dariusz Kołacz wiceprezes zarządu krakowskiego oddziału PolskaPress, wydawcy „Gazety Krakowskiej”. - Obejmując stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie mówiono mi, że Małopolscy funkcjonariusze są najlepsi w całym kraju. Ta gala to potwierdza. Nasi policjanci są wyjątkowi przede wszystkim dzięki mieszkańcom całego regionu - podkreślił nadinsp. dr Krzysztof Pobuta. Po uroczystości wystawiony został spektakl pt. „Służba” w reż. Marioli Daszkiewicz-Konopczyńskiej, przygotowany przez aktorów Amatorskiej Sceny Policyjnej „Na posterunku” oraz Biuro Komunikacji Społecznej KGP pod kierownictwem insp. dr Iwony Klonowskiej . - Spektakl przedstawiała etos policjanta, który jest w naszej pracy niezwykle istotny. W 45 minut aktorzy przedstawili 100 lat wyjątkowej tradycji i historii polskiej Policji. To bardzo piękna inicjatywa - podsumował nadinspektor doktor Krzysztof Pobuta.

Komentarze 9

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

...
Takie naciągane konkursy mają tyle wspólnego z prawdą co policyjna statystyka...
R
Radek
Jak można być bohaterem siedząc na dyżurce, to nawet nie jest śmieszne tylko tragiczne ten cały konkurs z podstawianymi zwycięzcami. Ten gość wygląda na zawodowego zjadacza kebabów, pewnie siedzi jak każdy na dyżurce i nic mu się nie chce jak wszystkim, przesypia pół nocy jak każdy i marudzi, że mu źle w tej policji, ale bohaterem chce być.
t
tomek
tez mnie użądliła osa jak jadłem loda, pomogła mi pani co sprzedawała lody, niestety nikt ją nie odznaczył, szkoda że policja jest tak marna że tylko za takie coś można odznaczyć policjantów jak zwykłe zachowanie normalnego człowieka
p
prawdziwie zasłuzony
Brak słów i żenada jak te wynaciągane zasługi czynią policjanta najlepszym, szczególnie jak nie pracuje na ulicy. Jak tak wyglądają najlepsi to ja się boję jacy są ci gorsi, bo aż strach pomyśleć jaka mamy policję.
t
tom
Najlepsze jest to z osą i z osobą bezdomną
b
blu
To za co Ci wspaniali Dyzurni zostali nagrodzeni, zwykly patrolowiec robi dosc czesto i nikt o tym nawet nie wspomina, a tu propaganda ,,sukcesu".Ja rozumiem, gdyby czesc z nich uratowala kogos w pozarze, albo tonacego to ok, te napompowane sukcesy jakos mnie nie przekonuja.No ale ktos na pewno przytulil kase za przygotowanie tego cyrku, i byla cicha okazja, zeby gora wreczyla sobie przy okazji ,,symboliczne nagrody" o ktorych nie wspomniano, a Ci sie ciesza bo dostali oklaski na stojaco, ciekawe czy oklaskami zaplaca w sklepie lub na stacji benzynowej
g
gorszy sort
Mi sie marzenia spełniają jak płacą kase....za etosy i jakieś brawa rodziny nie wyżywi sie nie mówiąc o wyjazdach na ferie,wakacje,święta, brak weekendów płatnych, gorszy przelicznik 80 % L4 niż cywile.
R
Rafał-były policjant
Gratulacje i pozdrowienia od uczestników kursu dyżurnych SP Katowice. Powodzenia.
M
Marek-policjant
Skomentuję słowami Pani klasyk - "ale jaja, ale jaja".
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska