
Marit Bjoergen doradzi i zmotywuje
Jak się okazało, Bjoergen już wcześniej założyła Tiram Holding (nazwa to jej imię pisane od końca), zajmujący się prowadzeniem wykładów i konsultacji w zakresie treningów i motywacji (jak również działający na rynku ubezpieczeń i nieruchomości). Zawodniczka nie afiszowała się z tym projektem, nie wiadomo też było dokładnie, jak w niego jest zaangażowana. Sprawę upublicznił w grudniu 2016 r. portal hegnar.no. Podano wówczas, że Tiram Holding w 2015 r. miał przychód w wysokości 3,2 mln koron norweskich (wówczas - ok. 1,6 mln zł), a zyski inwestowano w obligacje i lokaty.
Biznes nadal najwyraźniej dobrze się kręci, bo w tym roku Bjoergen wraz z mężem kupili posiadłość w Oslo za - bagatela - 15,8 mln koron.

Gabriela Sabatini - zapach gwiazdy
Argentyńska tenisistka Gabriela Sabatini to przed laty jedna z największych gwiazd damskiego tenisa. W wieku 15 lat dotarła do półfinału wielkoszlemowego French Open (1985), trzy lata później została wicemistrzynią olimpijską. Karierę zakończyła dość wcześnie, w wieku 26 lat (1996), tłumacząc to wypaleniem sportowym i coraz większą presją.
Wtedy już wiedziała, że na "emeryturze" nie będzie się nudzić. Jeszcze jako nastolatka dostrzegła swoją szansę w biznesie, z wykorzystaniem swej wielkiej popularności. W 1989 r. do sprzedaży trafiła perfumy sygnowane imieniem i nazwiskiem młodej jeszcze tenisistki (przy współpracy z niemiecką firmą Muelhens). Wkrótce powstały też wody kolońskie dla mężczyzn.

Gabriela Sabatini - zapach gwiazdy
Później w ten biznes wkręciła się na dobre, swą firmą zarządza ze Szwajcarii, gdzie mieszka. Z czasem powstawały kolejne linie zapachowe perfum i wód toaletowych. Obecnie w ofercie jest 19 produktów - 17 dla pań i 2 dla panów, łącznie z tym pierwszym z 1989 r., który nadal cieszy się popularnością. Sprzedaż znów wystrzeliła w tym roku, gdy Sabatini kończyła 50 lat i przypominano jej sylwetkę.
Była tenisistka zajmuje się też działalnością charytatywną (brała udział w kampaniach UNESCO i UNICEF), działa na rynku nieruchomości.

Konie od miliarderki Anny Kasprzak
To trochę inny przypadek niż pozostałe, ale również łączący wyczynowy sport i biznes. Rodzina Anny Kasprzak zarządza obuwniczym gigantem Ecco (jedna z największych firm w Danii), a nasza bohaterka - regularnie plasująca się w czołówce listy najmłodszych miliarderów - startowała także w zawodach jeździeckich.
Z tego hobby wyszła całkiem niezła kariera, Dunka w wieku 19 lat wystąpiła na igrzyskach olimpijskich Londynie, a cztery lata później w Rio de Janeiro. Zajęła indywidualne, odpowiednio, 18. i 16. miejsce.
- Posiadam wykształcenie ekonomiczne, więc w przyszłości prawdopodobnie wejdę do zarządu koncernu, na razie jednak interesują mnie tylko konie, którym poświęcam sześć dni w tygodniu - mówiła Kasprzak przed IO w Brazylii na łamach dziennika finansowego "Boersen". W 2017 r. zakończyła wyczynową karierę.