– Wciąż brakuje nam potwierdzenia drugiej strony - mówi informator "Faktu", pracujący w Kancelarii Prezydenta. Donald Trump miałby być jednym z ok. 50 VIP-ów z całego świata, którzy otrzymają zaproszenie na uroczystości 1 września.
80. rocznica wybuchu II Wojny Światowej przypada na rok wyborczy, co oznacza, że w kampanii przed jesiennymi wyborami do parlamentu ten temat będzie z pewnością wykorzystywany. Prawo i Sprawiedliwość chętnie skorzystałoby z efektu, jaki w społeczeństwie wywołuje wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych. Przemówienie Trumpa z lipca 2016 roku spod Pomnika Powstańców Warszawy, było dobrze przyjęte przez większość Polaków.
Nieoficjalnie mówi się, że ewentualna wizyta Donalda Trumpa w Polsce w 2019 roku mogłaby być jednym z elementów umowy między Polską, a Stanami Zjednoczonymi, dotyczącej konferencji ws. Bliskiego Wschodu (głównie Iranu), która odbędzie się w przyszłym tygodniu w Warszawie. Udział w konferencji zapowiedział już wiceprezydent USA Mike Pence.
POLECAMY:
