We wtorkowe popołudnie, a w zasadzie wieczór, w parku miejskim, spora grupa osób biegała po alejkach, łącząc przyjemne z pożytecznym. - Często biegam w parku, podobnie jak i inni sympatycy tego sportu. Pomyśleliśmy, że można zorganizować wspólne treningi, i o dziwo pojawiła się spora grupa chętnych w różnym wieku, to cieszy najbardziej - mówi Mateusz Golonka, który organizuje wspólne treningi.
Będą się one odbywać we wtorki i piątki o godzinie 19, w okresie wakacyjnym, do 31 sierpnia. To dobry pomysł na zrzucenie paru kilogramów w wakacje, a nasz park jest idealnym terenem do uprawiania aktywności sportowej. - Treningi są prowadzone tak, aby każdy mógł biegać. Czy to początkujący, czy też bardziej zaawansowany biegacz. Celem jest wspólna integracja, rozwijanie swoich umiejętności i wakacyjna zabawa. Treningi oczywiście są darmowe - dodaje Mateusz Golonka.
Celem treningów jest także przygotowanie jak największej liczby sympatyków biegania do imprezy biegowej, która odbędzie się 15 sierpnia właśnie w Parku Miejskim. - Chodzi tutaj o biegi dla dzieci i młodzieży oraz bieg na dystansie pięciu kilometrów w ramach Gorlickiej Piątki z Regattą. Na razie trenujemy w wakacje, a później zobaczymy. Dzisiaj zapraszam do parku w rejon słynnych „misiów”, na godzinę 19, na kolejne wspólne bieganie - dodaje Golonka.
Gorlicka Grupa Biegowa liczy już około 40 osób. Łączy ich wspólna pasja do biegania, wspólne wyjazdy na imprezy biegowe, a teraz także treningi. Grupa jest na etapie zakupu jednolitych koszulek, w których chce promować Gorlice podczas startów. - To doskonały pomysł. Uczestniczę w wielu biegach i organizuję też imprezy biegowe. Biegacze z różnych miast doskonale prezentują się w jednolitych koszulkach. Są widoczni i chcemy, żeby Gorlice też były widoczne - wyjaśnia nam Jarosław Makowiec, pomysłodawca tego przedsięwzięcia.
Treningi w parku miejskim odbywają się w ramach projektu z Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz Województwa Małopolskiego. Natreningach pojawia się coraz więcej osób w różnym wieku, w tym nawet dzieci.