Dziennie z atrakcji przez weekend majowy korzystało ponad 1200 osób. Dzisiaj też turystów i pasjonatów beskidzkich widoków nie przestraszył drobny deszcz. Od rana na szczyt nad Dominikowicami ciągną turyści. Dla nich powstała baza gastronomiczna na polanie, gdzie można zjeść kiełbaskę z ogniska lub grilla, lody, gofry, czy domowe ciasto.
Wieża widokowa na Łysuli w powiecie gorlickim ma 32 metry. Taras widokowy, z którego można obserwować panoramę Beskidu Niskiego, posadowiony jest na 28 metrach. O ile, by na niego wejść, trzeba pokonać 160 stopni, to amatorzy ostrych wrażeń na pewno będą mieli frajdę z drogi powrotnej. Oczywiście z wieży można zejść tradycyjnie, ale można też skorzystać z niezwykłej, bo aż 54-metrowej zjeżdżalni, jedynej takiej w Małopolsce. Nie bez znaczenia na frekwencję na wieży jest fakt, że wejście na nową atrakcję i zjazdy zamontowaną na niej zjeżdżalnią są bezpłatne.
Choć od otwarcia nowej wieży widokowej na Łysuli w powiecie gorlickim, minęło niemal dziesięć miesięcy, można śmiało powiedzieć, że budowla stała się największą atrakcją regionu. Potwierdzeniem tego są tylko rejestracje samochodów, które ściągają na parkingi w kierunku szczytu góry. Wszystko wskazuje na to, że turystyczne i spacerowe drogi prowadzą tutaj nie tylko z połowy Podkarpacia i Małopolski, ale też ze Śląska, czy Mazowsza. Stale przyjeżdżają tutaj miłośnicy pięknych widoków z Jasła, Krosna, Rzeszowa, Dębicy. Ale też z Krakowa, Tarnowa, Nowego Sącza czy Limanowej.
Rekord frekwencji na Łysuli padł w niedzielę 4 sierpnia minionego roku, kiedy bramka, przez którą wchodzi każdy, kto chce wejść na taras widokowy zarejestrowała 2592 osoby.
Miejsce budowy wieży w Dominikowicach zostało wybrane po rekonesansie w terenie z wykorzystaniem drona, który wznosił się kolejno na wysokość 30, 40 i 50 metrów. Chodziło o to, by wybrać pułap z najciekawszym widokiem. Łysulę znają także pątnicy. Kilka lat temu powstała tutaj bowiem plenerowa Droga Krzyżowa.
Łysula to szczyt w Beskidzie Niskim w gminie Gorlice. Wzniesienie (551 m n.p.m.) jest gęsto zalesione i od północnego zachodu graniczy z Dominikowicami (Gmina Gorlice), a od północnego wschodu z Krygiem (Gmina Lipinki). Przez szczyt przebiega zielony szlak prowadzący do Wapiennego - najmniejszego uzdrowiska w Polsce, ale też do wieży widokowej na górze Ferdel (648 m n.p.m.), dostępnej dla turystów już od pięciu lat.
