9 z 12
Urodził się 28 maja 1948 roku w Wałbrzychu. Jako dziecko...
fot. cracovia.pl

8. BOGDAN MIGACZ

Urodził się 28 maja 1948 roku w Wałbrzychu. Jako dziecko wraz z rodzicami przeniósł się do Opola i już w wieku 14 lat zadebiutował w miejscowej Odrze, reprezentując klub w rozgrywkach ówczesnej drugiej ligi! Talent młodego hokeisty dostrzegł szef sekcji hokejowej Cracovii Jan Gołąbek i już jako szesnastolatek Migacz mógł założyć koszulkę w biało-czerwone pasy.
Utalentowany napastnik szybko wywalczył sobie miejsce w pierwszym ataku "Pasów", gdzie występował u boku doświadczonych graczy - Borowicza i Sięki. Jego waleczność i dobre wyszkolenie techniczne nie mogło umknąć też uwadze selekcjonerów reprezentacji Polski, w której rozegrał 44 mecze. W Cracovii Bogdan Migacz spędził niemal całą hokejową karierę (1964 -1987). Wyjątkiem był sezon 1970/71, kiedy to zawodnik mając do wyboru służbę wojskową lub grę w warszawskiej Legii, zdecydował się nie porzucać hokeja. Legendarny hokeista szybko jednak powrócił pod Wawel i już do końca pozostawał wierny Cracovii. Z krakowskim klubem nie rozstał się również po zakończeniu kariery, kiedy to najpierw pełnił funkcję asystenta, a później już samodzielnie prowadził pierwszą drużynę i zespół juniorski. Zmarł na zawał 18 czerwca 1998 roku.
Kibice, którzy upamiętnili zawodnika symbolicznym proporcem, zawieszonym pod dachem hali przy Siedleckiego 7. Z kolei numer „18", w którym występował, został zastrzeżony i nie może być już więcej używany.

10 z 12
Urodził się 11 sierpnia 1978 roku w Jastrzębiu-Zdroju i to w...
fot. Andrzej Banaś

9. LESZEK LASZKIEWICZ

Urodził się 11 sierpnia 1978 roku w Jastrzębiu-Zdroju i to w miejscowym JKH GKS zaczynał przygodę z hokejem. Następnie reprezentował Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu oraz kluby z Polski, Czech, Niemiec i Włoch. Do Cracovii trafił w 2005 roku i przez osiem lat przywdziewał jej barwy.
W pasiastych barwach rozegrał 404 ligowe spotkania, w których zdobył 287 goli oraz pięciokrotnie (2006, ’08, ’09, ’11 i ’13 rok) sięgał po mistrzostwo Polski. Na koncie ma też dwa srebrne oraz jeden brązowy medal mistrzostw Polski, a także grę w Pucharze Kontynentalnym.
Leszek Laszkiewicz to także wielokrotny reprezentant naszego kraju. W koszulce z orłem na piersi rozegrał 216 oficjalnych spotkań, w których zdobył 89 goli i zaliczył 61 asyst, co łącznie dało mu 150 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej. Wielokrotny zwycięzca indywidualnych statystyk w lidze oraz turniejach międzynarodowych. Laureat „Złotego Kija” dziennika „Sport” za sezon 2005/06 oraz trzykrotny zwycięzca plebiscytu „Hokejowe Orły” dla najlepszego polskiego hokeisty w latach od 2010 do 2012.
Obecnie pełni funkcję dyrektora sportowego jastrzębskiego klubu.

11 z 12
Urodził się 10 lipca 1981 roku w Sosnowcu i to w barwach...
fot. Wojciech Matusik

RAFAŁ RADZISZEWSKI

Urodził się 10 lipca 1981 roku w Sosnowcu i to w barwach miejscowego Zagłębia rozpoczynał hokejową karierę, a następnie stał między słupkami bramki Podhala Nowy Targ. Do Cracovii trafił w 2004 roku i pozostał golkiperem "Pasów" przez czternaście lat!
W międzyczasie z Cracovią wywalczył aż siedem mistrzowskich tytułów (w 2006, ’08, ’09, ’11, ’13, ’16 i ’17 roku), co czyni go jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w 115-letniej historii klubu.
Do bogatej kolekcji dorzucił także dwa srebrne i dwa brązowe medale mistrzostw Polski oraz dwa Puchary i trzy Superpuchary naszego kraju, a także reprezentował Cracovię w rozgrywkach Pucharu Kontynentalnego i Hokejowej Ligi Mistrzów. Jak wyliczyli statystycy pasiastą koszulkę zakładał w aż 625 oficjalnych spotkaniach!
Popularny „Radzik” był również wielokrotnym reprezentantem naszego kraju, a biało-czerwone barwy reprezentował w aż dziesięciu (!) turniejach rangi mistrzowskiej. W 2018 roku powrócił do macierzystego klubu z Sosnowca. Dwa lata później zakończył karierę i obecnie jest prywatnym przedsiębiorcą.

Przewijaj aby przejść do kolejnej strony galerii.

Zobacz również

Wielki dym nad Nową Hutą. Paliły się naczepy

Wielki dym nad Nową Hutą. Paliły się naczepy

Miasteczko Biejat stanęło w Parku Bednarskiego. Odwiedził je minister

Miasteczko Biejat stanęło w Parku Bednarskiego. Odwiedził je minister

Polecamy

Wielki dym nad Nową Hutą. Paliły się naczepy

Wielki dym nad Nową Hutą. Paliły się naczepy

162. rocznica bitwy pod Krzykawką i święto Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie

162. rocznica bitwy pod Krzykawką i święto Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie

Wielka procesja przeszła z Wawelu do kościoła na Skałce. Ku czci św. Stanisława

Wielka procesja przeszła z Wawelu do kościoła na Skałce. Ku czci św. Stanisława