https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jesienne Targi w Klastrze Zabłocie. Gmina Wielka Wieś oferuje lokalne produkty, przetwory i rękodzieło w Krakowie

BCA
Wystawcy Wielkowiejskiego Targu wiele razy prezentowali i oferowali swoje wyroby w dużych galeriach handlowych
Wystawcy Wielkowiejskiego Targu wiele razy prezentowali i oferowali swoje wyroby w dużych galeriach handlowych Barbara Ciryt
Wielkowiejski Targ prezentuje się w Krakowie w Klastrze Zabłocie. Wystawcy z produktami lokalnymi, przetworami warzywnymi i owocowymi, miodami, olejami, winami, octami oraz rękodziełem. Jesienne Targi planowane są w sobotę, 23 listopada 2024 r. od godz. 11. Wraz z targami będą akcje charytatywne, wykłady, warsztaty, występy, panele dyskusyjne i kreatywne pokazy – od wyplatania z wikliny, przez wykłady o zrównoważonej ekonomii, po inspirujące warsztaty z zarządzania czasem, a także warsztaty dla dzieci.

Wielkowiejski Targ będziemy gościć w Klastrze Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie Space, gdzie zaprezentuje regionalne wyroby rękodzielnicze, wykonane przez lokalnych twórców.

- Na straganach targowych znajdą się lokalne produkty z pól rolników, sadów i przetwórni spożywczych, więc będą mogli Państwo kupić między innymi: owoce i warzywa oraz ich przetwory, octy, oleje i soki. Nie zabraknie także serów i produktów mlecznych, miodów i produktów pszczelich, jurajskich win czy smakowych herbat, a w budynku Urzędu Miasta Krakowa na Zabłociu 20 czekać będą dodatkowe atrakcje – czyli między innymi warsztaty, występy, panele dyskusyjne i inne wydarzenia towarzyszące…, i gorące pierogi oraz krokiety - zachęca do odwiedzin Janusz Bończak, koordynator Wielkowiejskiego Targu, społeczny doradca Wojewody Małopolskiego do spraw Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Organizatorzy Wielkowiejskiego Targu wskazują, że powstał on w celu tworzenia przestrzeni odpowiadającej na potrzeby współczesnego świata, a koncepcja „Mądrych Wiosek i Przedmieść w Mieście” promuje zintegrowane działania, umożliwiające zacieśnianie współpracy oraz wprowadzanie równoważnych, alternatywnych rozwiązań dla lokalnych społeczności. Stawiając na etyczną i zrównoważoną ekonomię, targ wspiera dystrybucję produktów bezpośrednio od producenta do konsumenta.

- Klaster Zabłocie 20.22 dzieli te wartości, angażując się w rozwój przedsiębiorczości i społeczne włączenie mieszkańców, dążąc do stworzenia wielofunkcyjnego centrum innowacji. Lokatorzy Klastra podejmują inicjatywy promujące przedsiębiorczość, wielokulturowość i integrację, wspierając dialog między różnorodnymi kulturami i społecznościami. Dzięki temu Klaster staje się przestrzenią otwartą na różnorodność, sprzyjającą wymianie doświadczeń i budowaniu więzi - dodaje Janusz Bończak.

Współorganizatorem wydarzenia Jesiennych Targów z produktami regionalnymi jest Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Inicjator.

Remonty dróg w podkrakowskich powiatach są dofinansowane z Rządowego Fundusz Rozwoju Dróg

Pieniądze na drogi powiatowe i gminne zostały rozdane. Dodat...

O TYM SIĘ MÓWI. Wielki Kraków z poszerzonymi granicami miasta czy aglomeracja jak w Paryżu?

od 12 lat
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska