Kalinowski zwycięzcą biegu w Wadowicach [ZDJĘCIA, WIDEO]

Robert Szkutnik
Pierwszy Bieg Wadowicki zaliczył też burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski. Pokonał on całą trasę i z czasem 1 godzina 21 sekund, zajmując 396 miejsce. Burmistrza można zobaczyć na naszym filmie. Robert Szkutnik
W sobotę (16.05) pod patronatem Gazety Krakowskiej odbył się po raz pierwszy w mieście i gminie Bieg Wadowicki. Zawody wygrał Zbigniew Kalinowski z Częstochowy. Drugi na metę przybiegł nasz maratończyk z Choczni Paweł Góralczyk. Zawody ukończyło 460 zawodników, wśród nich burmistrz Mateusz Klinowski.

autor: Robert Szkutnik/Gazeta Krakowska

Pierwszy Bieg Wadowicki zgromadził nie tylko wielu zawodników, których zgłosiło się prawie pół tysiąca, w tym z Ukrainy ale także wielu kibiców, dzielnie dopingujących biegaczy na trasie zawodów.

Trasa biegu wiodła przez Wadowice, Zawadkę oraz Chocznię. Start i meta były na Placu Jana Pawła II w Wadowicach.

Zwycięzcą biegu został Zbigniew Kalinowski z Częstochowy, który 10 kilometrową trasę przebiegł w 34 minuty i 20 sekund.Tuż za nim, z czasem 34 minuty i 28 sekund był Paweł Góralczyk z Choczni, który został też mistrzem powiatu wadowickiego. Trzeci na mecie był Dariusz Wilk z Będzina z czasem 35 minut i 5 sekund.

Za zwycięstwo, Kalinowski otrzymał puchar i 600 złotych. Paweł Góralczyk dostał 400 złotych, a trzeci na mecie Dariusz Wilk odebrał 200 złotych. Zwycięzcy poszczególnych klasyfikacji otrzymali też nagrody rzeczowe.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Agnieszka Cader z Zabierzowa z czasem 38 minut 8 sekund, druga była Ewa Bryk-Pająk z Częstochowy z czasem 38 minut i 8 sekund, zaś trzecia na metę wbiegła Krystyna Bogomiagkova z ukraińskiej Odessy z czasem 38 minut i 39 sekund.

W Biegu Wadowickim wystartował również burmistrz Mateusz Klinowski, który potraktował imprezę bardzo rekreacyjnie i chciał tylko dobiec do mety. Klinowski ukończył rywalizację w trzeciej setce z czasem jedna godzina i 21 sekund. Łącznie sklasyfikowanych zostało 460 zawodników.

Organizatorami imprezy byli Fundacja Święty Uśmiechnięty, Urząd Miejski w Wadowicach oraz Starostwo Powiatowe Wadowice.
Celem Fundacji jest wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży w dziedzinie: sportu, rekreacji, edukacji i duchowości, w wierze katolickiej w szczególności w kontekście nauczania świętych: Jana Pawła II, Ojca Pio i Jana Bosko.