https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kandydat na prezydenta Krakowa "wpuścił" nas do domu im. Piłsudskiego [ZDJĘCIA, WIDEO]

Piotr Rąpalski
Sławomir Ptaszkiewicz, radny miejski i kandydat na prezydenta Krakowa, zorganizował konferencję prasową w domu im. Józefa Piłsudskiego. To ewidentny pstryczek w nos dla prezydenta Jacka Majchrowskiego. Budynek zajmuje od lat Związek Legionistów Polskich, z którym miejscy urzędnicy się procesują o wydanie nieruchomości. Mimo, że już w sądzie udowodnili, że należy ona do miasta.

Nie są jednak do niej wpuszczani bez zgody komendanta ZLP Krystiana Waksmundzkiego. Nie mogą nawet przeprowadzić remontu zapuszczonego obiektu, ani prawidłowo go zagospodarować. Większość pomieszczeń jest zaplombowana i się marnuje. Ptaszkiewicz jednak dogadał się z komendantem i zapowiedział, że wzorem I kompanii kadrowej, która wyruszyła z Oleandrów w 1914 roku, by wyzwalać Polskę, on wyrusza, by zmieniać Kraków. Przedstawił też część swoich kandydatów na radnych miejskich.

Dzięki konferencji mogliśmy wejść do budynku, gdzie działa Muzeum Czynu Niepodległościowego i go obejrzeć. Normalnie, aby wejść trzeba wcześniej się umówić i mieć zgodę komendanta. Wielokrotnie do obiektu nas nie wpuszczano.

Faktycznie muzeum tu działa, ale jest to tylko namiastka zbiorów. Wszystkie skupiają się wokół klatki schodowej, gdzie pali się światło. W pozostałych miejscach panuje mrok, a drzwi są zaplombowane. Pięciokondygnacyjny budynek się marnuje, miasto chce go przejść i udostępnić wielu organizacjom patriotycznym i niepodległościowym. Na razie mogło tylko ogłosić przetarg na remont zewnętrznych elementów obiektu. Do środka robotnicy wejść na razie nie mogą.

- Uważam, że tę sprawę można rozwiązać dialogiem, a nie siła, procesami sądowymi. Związek Legionistów chce tu działać i rozwijać to miejsce – mówi Ptaszkiewicz. Problem w tym, ze urzędnicy prezydenta Majchrowskiego nie raz próbowali podejmować dialog z Waksmundzkim, ale jak twierdzą nie zgadzał się on na zdrowy kompromis.

Zobacz najświeższe newsy wideo z kraju i ze świata
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+
Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Komentarze 7

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

A
Agnes
Ale kwiatki, ktoś zajmuje nieruchomość, ktora do niego nie nalezy i nic nie można zrobić? Swoją drogą, wierzę, że Ptaszkiewicz jest kandydatem na prezydenta, ktory potrafi rozwiązać wiele tego typu spraw, których nierozwiązywalność jest prawdopodobnie wynikiem zwykłej zaciekłości i zacietrzewienia stron
O
O
A ja krótko i bez manifestów politycznych: "Miasto chce go przejść"? Chyba błąd.
M
MIESZKAŃCY KRAKOWA
Mieszkańcy Krakowa decydują sami. Przyszłość Krakowa: DACH NAD GŁOWĄ dla każdego obywatela miasta, WYKSZTALCENIE w kierunku indywidualnych zdolności OPIEKA ZDROWOTNA bezwarunkowa dla wszystkich/WSZYSTKO ZGODNIE Z KONSTYTUCJĄ/

Program wyborczy Komitetu Wyborczego Wyborców Obrona Praw Emerytów Rencistów Lokatorów oraz kandydata na prezydenta miasta Krakowa Graniwida Sikorskiego.

Programem jest taki rozwój Krakowa który zapewni dobre miejsce do mieszkania jego mieszkańcom. Celem jest społeczny charakter władzy uchwałodawczej i wybór Prezydenta realizującego te cele.
1.Skupienie się na podstawowych potrzebach, takich jak praca, mieszkanie, służba zdrowia, edukacja.
2.Przywrócenie należnej roli Radzie Miasta Krakowa. Każdy projekt Uchwał winien być opiniowany przez Komisję Rady, oraz konsultowany przez czynniki społeczne.
3.Zmiany w strukturze organizacyjnej Urzędu Miasta Krakowa poprzez utworzenie stanowiska Z-cy Prezydenta ds. Polityki Zatrudnienia, Spraw Społecznych, Mieszkalnictwa i Budownictwa Komunalnego kosztem połączenia stanowisk Z-cy Prezydenta ds. Edukacji i Kultury. Celem jest skupienie zadań i odpowiedzialności w tym zakresie.
4.Utworzenie stanowiska pełnomocnika Prezydenta Miasta Krakowa ds. rewitalizacji i rozwoju Nowej Huty /Nowego Krakowa/.
5.Domaganie się od władz państwowych urealnienia zaniżonych dotacji i subwencji na zadania zlecone i realizowane przez Miasto.
6.Natychmiastowe wstrzymanie sprzedaży gruntów znajdujących się w posiadaniu miasta.
7.Prowadzenie polityki społecznej faktycznie przeciwdziałającego bezrobociu, wykluczenia społecznego i bezdomności.
8.Realizowanie polityki mieszkaniowej i zapobiegania bezdomności, zgodnie z propozycjami strony społecznej „Okrągłego Stołu Mieszkaniowego”.
zatrzymanie eksmisji z kamienic będących od dziesięcioleci własnością
Skarbu Państwa/Miasta i rozbieranych pomiędzy sobą przez najwyższych
urzędników bezprawnie na podstawie podstawianych fałszywych
dokumentów, weryfikacja tych dokumentów i utworzenie Spółdzielni
komunalnych z zastosowaniem istniejącego prawa zasiedzenia i pierwokupu
przez długoletnich mieszkańców. Miasto przejmuje wszystkie pustostany
niezamieszkałe powyżej 20 lat z przeznaczeniem dla młodych rodzin lub
samotnych jako pierwsze mieszkanie mieszkańców Krakowa.
9.Utworzenie Miejskiego Banku Kraków, którego właścicielami są udziałowcy posiadający depozyty. Udziałowcy będą zwolnieni od podatków w przypadku inwestycji tego banku w lokalne biznesy Województwa Małopolskiego. Gwarantem udziałów jest miasto zabezpieczające posiadaczy udziałów z majątku kamienic komunalnych skupionych w spółdzielniach pod kontrolą wszystkich posiadaczy udziałów niezależnie od ich wysokości. W ten sposób poprzez powstawanie nowych inwestycji rynek pracy w Województwie Małopolskim znacznie się zwiększy
a dochody ludności automatycznie wzrosną.
10.Wyeliminowanie patologii powodującej wykluczenie i bezdomność poprzez:
uzdrowienie sytuacji mieszkaniowej dla zasiedziałych obywateli miasta, Budownictwo komunalne na terenach Gminy które pozostały dla zabudowy.
11.Weryfikacja programów i kontrola środków unijnych przeznaczonych na zabezpieczenie mieszkań dla młodych małżeństw na odpowiednich warunkach i dla wszystkich obywateli naszego miasta.
Realizacja tego rozliczana przez społeczne komisje składające się z profesjonalistów i
wszystkich zainteresowanych. Doprowadzenie do przejrzystości działań publicznych.
M
MIESZKAŃCY KRAKOWA
12.Wprowadzenie nadzwyczajnych egzaminów państwowych dla obejmowania
odpowiedzialnych stanowisk urzędniczych powiązanych z realną odpowiedzialnością karną za łamanie przepisów prawa.
13.zgodność inwestycji ze środowiskiem - pełna harmonia i balans przemysłu i przyrody.
14.Realizowanie polityki ochrony środowiska oraz jakości życia mieszkańców poprzez zwiększenie ilości terenów zielonych, parków miejskich, program sadzenia drzew szlachetnych, rozwój parków o charakterze leśnym / Lasek Łęgowski, Lasek Mogilski, Borek Fałęcki, Las na Pasterniku. Pełna ochrona środowiska naturalnego Zakrzówka, Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego, ochrona terenów zielonych w Podgórkach Tynieckich i Parku Jerzmanowskiego.
Wykorzystanie i ochrona przyrodnicza wybrzeży Wisły, Dłubni, Białuchy,
Wilgi i Rudawy, zalewów Bagry, Staw Płaszowski i Staw na Dąbiu oraz
terenów zielonych w Śródmieściu i innych dzielnicach Krakowa.
Odwoływanie się do ekspertów uczelni co do zagospodarowania i utrzymania terenów
zielonych / Uniwersytet Rolniczy, Politechnika Krakowska, AWF i AGH/.
Zwiększenie ilości ławek umożliwiających odpoczynek.
15.Popieranie kultury oraz bibliotek publicznych jako ośrodków kultury oraz zwiększenie programów informatyzacji oraz pomoc mieszkańcom w opanowaniu Internetu.
16.Zwiększenie programów zdrowotnych realizowanych przez Gminę Kraków.
17.Zwiększenie wpływu na koszty ogrzewania i zanieczyszczenia powietrza poprzez rozwój sieci ciepłowniczej i przejęcie kontroli nad elektrociepłownią Łęg.
18.Od usług, handlu i przemysłu które znajduje się na terenie miasta Krakowa a zwłaszcza z obcym kapitałem odprowadzenie miastu należnego podatku.
19.Likwidacja niskiej emisji dymów z pieców węglowych w Śródmieściu Krakowa, miasto dofinansuje doprowadzenie linii MPC do kamienic i domów. Wystąpienie o fundusze europejskie na ochronę środowiska.
20.Ściąganie inwestorów umożliwiających znalezienie lepszej pracy, tworzenie warunków dla rozwoju biznesu zarówno małego, średniego jak i dużego. Kreowanie przez Gminę nowych miejsc pracy poprzez realizowanie inwestycji.
21.Zorganizowanie sezonowych robót publicznych /sprzątanie miasta, utrzymanie zieleni i nadzorowanie placów zabaw dla dzieci a szczególnie boisk szkolnych/. Wspieranie inicjatywy indywidualnych i zbiorowych mieszkańców co do robót zarobkowych.
22.Przejrzystością inwestycji i udział mieszkańców w projektach porządkiem podziału funduszy wg ważności i potrzeb inwestycji :
udrożnienie Krakowa i budowa parkingów.
23.Więcej konsultacji gminy z mieszkańcami co do planu zagospodarowania Krakowa w terenie. Lepsze przygotowanie placów zabaw dla dzieci i młodzieży.
24.Rozwój komunikacji publicznej i ścieżek rowerowych.
25.Jednolity bilet roczny dla mieszkańców Krakowa komunikacji miejskiej.
26.Remonty chodników i dróg osiedlowych.
27.Przywrócenie w szkołach stołówek.
28.Wnioskowanie o urzędowe wyznaczenie terminu remontu elewacji , szczególnie w śródmieściu i graniczących ze śródmieściem dzielnicach.
29.Opieka nad emerytami, rencistami i osobami niepełnosprawnymi poprzez:
kreowanie dla nich nowych miejsc pracy, zapewnienie udziału w życiu
społecznym i kulturalnym miasta, zapewnienie im lepszej opieki zdrowotnej i
faktycznego dostępu do usług publicznych.
30.Likwidacja Straży Miejskiej i zwiększenie pieszych patroli Policji przez całą dobę.
31.Likwidacja Rad Dzielnic, na to miejsce społeczne komitety osiedlowe.

Pełnomocnik Komitetu Wyborczego Wyborców Obrona Praw Emerytów Rencistów Lokatorów - Graniwid Sikorski e-maile [email protected]
Tel. 604-489-954
M
MIESZKAŃCY KRAKOWA
Mieszkańcy Krakowa decydują sami. Przyszłość Krakowa: DACH NAD GŁOWĄ dla każdego obywatela miasta, WYKSZTALCENIE w kierunku indywidualnych zdolności OPIEKA ZDROWOTNA bezwarunkowa dla wszystkich/WSZYSTKO ZGODNIE Z KONSTYTUCJĄ/

Program wyborczy Komitetu Wyborczego Wyborców Obrona Praw Emerytów Rencistów Lokatorów oraz kandydata na prezydenta miasta Krakowa Graniwida Sikorskiego.

Programem jest taki rozwój Krakowa który zapewni dobre miejsce do mieszkania jego mieszkańcom. Celem jest społeczny charakter władzy uchwałodawczej i wybór Prezydenta realizującego te cele.
1.Skupienie się na podstawowych potrzebach, takich jak praca, mieszkanie, służba zdrowia, edukacja.
2.Przywrócenie należnej roli Radzie Miasta Krakowa. Każdy projekt Uchwał winien być opiniowany przez Komisję Rady, oraz konsultowany przez czynniki społeczne.
3.Zmiany w strukturze organizacyjnej Urzędu Miasta Krakowa poprzez utworzenie stanowiska Z-cy Prezydenta ds. Polityki Zatrudnienia, Spraw Społecznych, Mieszkalnictwa i Budownictwa Komunalnego kosztem połączenia stanowisk Z-cy Prezydenta ds. Edukacji i Kultury. Celem jest skupienie zadań i odpowiedzialności w tym zakresie.
4.Utworzenie stanowiska pełnomocnika Prezydenta Miasta Krakowa ds. rewitalizacji i rozwoju Nowej Huty /Nowego Krakowa/.
5.Domaganie się od władz państwowych urealnienia zaniżonych dotacji i subwencji na zadania zlecone i realizowane przez Miasto.
6.Natychmiastowe wstrzymanie sprzedaży gruntów znajdujących się w posiadaniu miasta.
7.Prowadzenie polityki społecznej faktycznie przeciwdziałającego bezrobociu, wykluczenia społecznego i bezdomności.
8.Realizowanie polityki mieszkaniowej i zapobiegania bezdomności, zgodnie z propozycjami strony społecznej „Okrągłego Stołu Mieszkaniowego”.
zatrzymanie eksmisji z kamienic będących od dziesięcioleci własnością
Skarbu Państwa/Miasta i rozbieranych pomiędzy sobą przez najwyższych
urzędników bezprawnie na podstawie podstawianych fałszywych
dokumentów, weryfikacja tych dokumentów i utworzenie Spółdzielni
komunalnych z zastosowaniem istniejącego prawa zasiedzenia i pierwokupu
przez długoletnich mieszkańców. Miasto przejmuje wszystkie pustostany
niezamieszkałe powyżej 20 lat z przeznaczeniem dla młodych rodzin lub
samotnych jako pierwsze mieszkanie mieszkańców Krakowa.
9.Utworzenie Miejskiego Banku Kraków, którego właścicielami są udziałowcy posiadający depozyty. Udziałowcy będą zwolnieni od podatków w przypadku inwestycji tego banku w lokalne biznesy Województwa Małopolskiego. Gwarantem udziałów jest miasto zabezpieczające posiadaczy udziałów z majątku kamienic komunalnych skupionych w spółdzielniach pod kontrolą wszystkich posiadaczy udziałów niezależnie od ich wysokości. W ten sposób poprzez powstawanie nowych inwestycji rynek pracy w Województwie Małopolskim znacznie się zwiększy
a dochody ludności automatycznie wzrosną.
10.Wyeliminowanie patologii powodującej wykluczenie i bezdomność poprzez:
uzdrowienie sytuacji mieszkaniowej dla zasiedziałych obywateli miasta, Budownictwo komunalne na terenach Gminy które pozostały dla zabudowy.
11.Weryfikacja programów i kontrola środków unijnych przeznaczonych na zabezpieczenie mieszkań dla młodych małżeństw na odpowiednich warunkach i dla wszystkich obywateli naszego miasta.
Realizacja tego rozliczana przez społeczne komisje składające się z profesjonalistów i
wszystkich zainteresowanych. Doprowadzenie do przejrzystości działań publicznych.

12.Wprowadzenie nadzwyczajnych egzaminów państwowych dla obejmowania
odpowiedzialnych stanowisk urzędniczych powiązanych z realną odpowiedzialnością karną za łamanie przepisów prawa.
13.zgodność inwestycji ze środowiskiem - pełna harmonia i balans przemysłu i przyrody.
14.Realizowanie polityki ochrony środowiska oraz jakości życia mieszkańców poprzez zwiększenie ilości terenów zielonych, pa
C
Chrystjana/J/A
Dom Piłsudskiego… Obłuda komunistów polskich, od pięcioramiennej zwiezdy i Lenina- Moskwy, nie ma granic - Ponieważ to, dom Ptaszynskiego, i jest – to, obraz tego Józefa Piłsudskiego, który, po 1917 roku, jako komunista - niewolnik polski-1920, Lenina-1917, na swej ziemi żył, i na próżno, uciekł, z polskiej niewoli, jako - umarły stryj, bo zaiste ptasie móżdżki- przezywani Ptaszyńscy, którzy w 1917 roku, go podeszli, na nic - rozumnego nie pozwolili, dlatego – oprócz Cudu nad Wisła, czyli rozpoczęcia Wyzwoleńczej Bitwy o Madalin i Wilanów, w 1910 roku, i tym samym, rozpoczęcia I wojny, niczego dobrego, dla swojego kraju - Krakowa czy Armii Kraków, Legionów Podhalańskich, już do końca życia, nie zrobił, bo, ci od Lenina i jego pachołków polskich, nie pozwolili, mu - zrobić! A Józef Piłsudski, ze złamaną ręką i złamaną wolą ludzką.., skończył - jako sekretarz - Stolnik, u analfabety Stalina- sybiraka Dżugaszwilego, którego wypędzono, w 1911 roku, z Rosji, ale z Leninem i Rewolucją Październikową, powrócił, na swoje dawne żerowiska i jest możliwe iż samego Lenina - unicestwił i zajął, jego miejsce! Zatem, chyba – nic dla nikogo, w takim bałaganie światowym, nie da się zrobić, bo każdy musi, zrozumieć, iż ma tylko jedną swoją – ojcowiznę- ziemie ojczystą i wszędzie dobrze, ale najlepiej, we własnym domu – domu ojca! I ma jeden żołądek do trawienia i jeden odbyt do wydalania!
C
Chrystjana/J/A
Ponieważ ten, dom Ptaszynskiego, to jest - obraz tego Józefa Piłsudskiego, który, po 1917 roku, jako komunista - niewolnik polski- Lenina, na swej ziemi żył, i na próżno, uciekł, z polskiej niewoli jako - umarły stryj, bo zaiste ptasie móżdżki- Ptaszyńscy, którzy w 1917 roku, go podeszli, niczego dobrego, dla swojego kraju - Krakowa czy Armii Kraków, Legionów Podhalańskich, już do końca życia, nie pozwolili, zrobić! A Józef Piłsudski, ze złamaną ręką.., skończył - jako sekretarz - Stolnik, u Stalina- sybiraka Dżugaszwilego, którego wypędzono, w 1911 roku, z Rosji!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska