Jak informują organizatorzy, do Krakowa przyjedzie ok. 95 wystawców z całej Polski, jak i zagranicy, w tym z Litwy, Ukrainy, Słowacji i Węgier. Na stoiskach pojawią się takie świąteczne artykuły jak stroiki, palmy, pisanki, a także ręcznie malowana porcelana, biżuteria czy wyroby z drewna. Będzie też można kupić pamiątki z Nepalu.
Tegoroczna edycja jarmarku ma się wyróżniać szczególną dekoracją, w tym drzewkami emausowymi, będącymi symbolem odradzającego się życia i przypomnieniem dawnych obrzędów. Na jarmarku pojawią się także ogrody gastronomiczne otoczone wiosennymi roślinami.
Jarmark, organizowany przez Krakowską Kongregację Kupiecką, potrwa do 21 kwietnia.
12 kwietnia odbędzie się uroczyste otwarcie jarmarku, z występem Zespołu Pieśni i Tańca "Krakowiacy". Koła Gospodyń Wiejskich zaprezentują wtedy tradycyjne potrawy wielkanocne, a ponadto odbędą się warsztaty tworzenia jajek wielkanocnych.
Warto również wziąć udział w konkursie na tradycyjną palmę wielkanocną, który odbędzie się 13 kwietnia. Tego samego dnia zaplanowana jest też prezentacja twórczości ludowej, kiedy to będzie można zakupić m.in. stroje ludowe, biżuterię szydełkową oraz ręcznie wykonane ozdoby świąteczne.
Jarmark wspiera też działania charytatywne. W ramach inicjatywy pomocowej, organizatorzy udostępniają bezpłatne stoisko dla miasta zaprzyjaźnionego - Kijowa oraz dla różnych organizacji wspierających osoby z niepełnosprawnościami.
Krakowianie i goście będą mogli na kiermaszu skosztować tradycyjnych potraw wielkanocnych, takich jak żurek, barszcz ukraiński, maczanka, pierogi. Na stoiskach z gastronomią nie zabraknie także węgierskich kurtoszy-kołaczy czy krakowskich zapiekanek.
Organizatorzy zaplanowali koncerty, prezentacje regionalnych zespołów folklorystycznych, a także zabawy związane z małopolskimi tradycjami, jak np. "Siuda Baba" w Lany Poniedziałek.
