5 z 13
Park Krakowskich Legend...
fot. Joanna Urbaniec / Polska Press

Park Krakowskich Legend

Wystawa plenerowa przeznaczona dla całych rodzin. Odbywa się ona na 5000 m2 patio i ogrodu Nowej Rezydencji przy ulicy Ujastek 1 w Krakowie. Zwiedzanie odbywa się na świeżym powietrzu, nie ma potrzeby dotykania interaktywnych instalacji, a liczba osób wpuszczanych na teren jest ściśle kontrolowana i zapewnia możliwość zachowywania dystansu społecznego. Na terenie Parku zapewnione są płyny do dezynfekcji i wymagane jest dokładne zakrywanie ust i nosa. Zalecamy również zachowanie 2,5-metrowego dystansu od innych gości i obsługi.

Godziny otwarcia: 16:00-22:00.
Ostatnie wejście i zamknięcie kas: 21:00.
Adres: Nowa Rezydencja, Ujastek 1, Kraków

6 z 13
Przegląd kina niemieckiego...
fot. Fot. Lukasz Kaczanowski/Polska Press

Przegląd kina niemieckiego
22-29 stycznia
mojeekino.pl


W ramach tegorocznej edycji pokażemy dwa filmy z konkursu tegorocznego Berlinale: Undine Christiana Petzolda z nagrodzoną Srebrnym Niedźwiedziem Paulą Beer i Berlin Alexanderplatz, współczesną ekranizację powieści Alfreda Döblina, zrealizowaną przez Burhana Qurbaniego, reżysera o afgańskich korzeniach. Po inną pozycję niemieckiej klasyki literackiej sięgnął Christan Schwochow. Jego Lekcja niemieckiego osadzona jest co prawda w realiach współczesnych autorowi książki, Sigmundowi Lenzowi, ale jej tematyka – uwikłania sztuki w politykę – nic nie straciła na aktualności. O czasie i jego względności opowiada film niemiecko-japońskiej reżyserki Mariko Minoguchi Mój koniec. Twój początek. Turecki twórca Hüseyin Tabak przedstawia w Gipsy Queen historię Romki, byłej mistrzyni boksu, która walczy o przetrwanie we współczesnym Hamburgu. Wielka polityka i skrywane przez nią tajemnice to z kolei temat filmu Kryptonim Curveball Johannesa Nabera. Reżyser rekonstruuje w nim poszukiwania broni biologicznej w Iraku, której zastosowanie może wywołać skutki niepokojąco przypominające zakażenie koronawirusem. Jan-Ole Gerster w kameralnym obrazie Lara tematyzuje relacje między matką i wkraczającym w dorosłość synem, rozpoczynającym właśnie artystyczną karierę pianisty i kompozytora. W programie przeglądu znajdzie się także film dokumentalny. W tym roku będzie to oraz Bettiny Böhler poświęcony zmarłemu 10 lat temu wybitnemu niemieckiemu artyście i reżyserowi Christophowi Schlingensiefowi.

7 z 13
Koncert Urodziny Jacka Cygana na BIS...
fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Koncert Urodziny Jacka Cygana na BIS
platforma www.playkrakow.com
bezpłatne


Z okazji pewnej rocznicy barwna kariera artysty doczekała się podsumowania. „Urodziny Jacka Cygana na BIS to nie są właściwie urodziny moje, tylko moich piosenek” – mówi kończący 70 lat jubilat o koncercie, który 22 stycznia zostanie bezpłatnie udostępniony na platformie PLAY KRAKÓW. W programie pojawią się piosenki o szczególnym znaczeniu dla twórcy i jego słuchaczy, m.in. zwycięskie kompozycje z Opola (Jaka róża, taki cierń Edyty Geppert czy Mrok Ryszarda Rynkowskiego) oraz utwory z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, Grzegorza Turnaua, Stanisława Soyki i zespołu Kombi. Będziemy podróżować po świecie (C’est la vie – Paryż z pocztówki Andrzeja Zauchy, Historia de un Amor panamskiego kompozytora Carlosa Almarána oraz Ja jestem Corleone, czyli pastisz utworu L’Italiano Toto Cutugno) i nucić klasykę polskiej piosenki (m.in. Czas nas uczy pogody, Dotyk, Łatwopalni) skomponowaną do słów Jacka Cygana przez Krzesimira Dębskiego, Włodzimierza Korcza, Piotra Rubika, Jerzego Filara czy „ostatniego klezmera Galicji” Leopolda Kozłowskiego.

8 z 13
24 stycznia, godz. 18.00...
fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

24 stycznia, godz. 18.00
koncert Handel – concerti grossi & arie
Koncert na żywo z Teatru im. J. Słowackiego, transmitowany na platformie www.playkrakow.com
bezpłatne


George Frideric Handel oraz jego concerti grossi i arie – gwarancja najwyższej jakości, bogactwo brzmienia, obfitość melodii i kunszt polifonii. Gra Capella Cracoviensis, śpiewa Matylda Staśto-Kotuła, nad całością znad klawesynu czuwa Marek Toporowski.

Pozostały jeszcze 4 zdjęcia.
Przewijaj aby przejść do kolejnej strony galerii.

Polecamy

Święto Bożego Miłosierdzia. Tysiące wiernych na uroczystościach w Łagiewnikach

Święto Bożego Miłosierdzia. Tysiące wiernych na uroczystościach w Łagiewnikach

Koncert Kwiatu Jabłoni  odbył się w dniu żałoby. Dlaczego nie odwołano imprezy?

Koncert Kwiatu Jabłoni odbył się w dniu żałoby. Dlaczego nie odwołano imprezy?

Najpiękniejsze kościoły, cerkwie i synagoga na Sądecczyźnie. Warto je zobaczyć

Najpiękniejsze kościoły, cerkwie i synagoga na Sądecczyźnie. Warto je zobaczyć

Zobacz również

Najpiękniejsze kościoły, cerkwie i synagoga na Sądecczyźnie. Warto je zobaczyć

Najpiękniejsze kościoły, cerkwie i synagoga na Sądecczyźnie. Warto je zobaczyć

Kwiat Jabłoni w Krakowie. Tłumy fanów przybyły do Tauron Areny

Kwiat Jabłoni w Krakowie. Tłumy fanów przybyły do Tauron Areny