W ostatni weekend wakacji, aby jeszcze bardziej urozmaicić czas najmłodszym, ZZM przygotowuje wiele atrakcji łączących zabawę z edukacją: pokazy baniek mydlanych, profesjonalne malowanie twarzy, warsztaty pszczelarskie, warsztaty ogrodnicze oraz pokaz bezpiecznej zabawy z naszymi czworonogimi pupilami na wybiegu. Zobaczcie, jak to wygląda.
Harmonogram wydarzenia:
- 10:00 Uroczyste otwarcie pikniku
- 10:30 Warsztaty pszczelarskie – I tura
- 11:00 Warsztaty ogrodnicze
- 11:30 HoteLove – zaprojektuj z nami hotel dla owadów
- 12:30 Warsztaty pszczelarskie – II tura
- 13:00 Nauka bezpiecznej zabawy na wybiegu dla psów
- 14:00 Zakończenie pikniku
– Przychodzę tu z synkiem, Jaś bardzo lubi ten plac zabaw. Mnie też się podoba to miejsce, szczególnie drewniane elementy zamiast tandetnego plastiku – opowiada pani Anna, która mieszka w sąsiedztwie parku. Coraz więcej osób przychodzi tu pospacerować, zagrać w piłkę z dzieckiem na boisku lub po prostu odpocząć w otoczeniu zieleni. Nie przeszkadza im, że park nie został jeszcze oficjalnie otwarty, a od kilku tygodni trwają odbiory techniczne.
Park został zaprojektowany po konsultacji z mieszkańcami. – To miejsce, do którego są oni bardzo przywiązani, dlatego projektując park zachowałem istniejące podziały użytkowe, ale w nowej, bardziej funkcjonalnej formie – tłumaczy Marek Sanecki z pracowni projektowej JWMS, autor projektu, i dodaje, że cały teren jest zaprojektowany i wykonany z naturalnych elementów.
Na dużym placu zabaw dla większych dzieci huśtawki i inne atrakcje zostały wykonane z impregnowanego drewna, a całe miejsce do zabaw utrzymane jest w leśnym, naturalistycznym klimacie. Na skarpach natomiast posadzono wierzby, brzozy i jarzębiny. Na uwagę zasługuje też ogrodzenie. – Zostało ono wykonane z żywokołów wierzbowych, czyli grubszych pędów wierzby, które obcięte i wbite w ziemię ukorzeniają się, tworząc „żywe ogrodzenie" – opowiada Marek Sanecki.
W części leśnej, oprócz ścieżek, zostały zaprojektowane także szałasy. Do ich budowy wykorzystano pieńki pozyskane z koniecznej przecinki drzew. Uporządkowano także teren wokół szańca. Tu powstała ścieżka i oświetlenie.
Na kawę mieszkańcy będą mogli się wybrać do pawilonu, w którym została przewidziana kawiarnia i sala na spotkania większej liczby osób. Na elewacji budynku możemy znaleźć interesujący detal. To tzw. krajka. Została ona umieszczona pod gzymsem i jest nawiązaniem do słowiańskiego charakteru parku. W wakacyjne wieczory kawiarniany pawilon będzie natomiast zamieniał się w kino letnie. W parku znajdują się także łąki kwitnące, sad, ogród społeczny, plac zabaw dla małych dzieci oraz psi park.
- Zdjęcia Krakowa przed II wojną światową. Tak wyglądało życie codzienne mieszkańców
- Ohydztwa, które kazali nam jeść w dzieciństwie. Pamiętacie?
- Szkieletor zmieni się nie do poznania [ZDJĘCIA]
- Imponująca budowa zakopianki, wkrótce nią pojedziemy!
- W te miejsca polecisz z Krakowa za mniej niż 100 zł
- Kolejki do lekarzy. Tyle poczekasz na wizytę, badanie i operacje w Małopolsce
WIDEO: Magnes. Kultura Gazura
