
W Kinie Agrafka (ul. Krowoderska 8) codziennie o godz. 10.30 będzie wyświetlany inny film animowany. Dodatkowo przed każdym seansem uczestnicy będą mogli posłuchać krótkich wystąpień osób opowiadających o prawdziwych doświadczeniach podobnych do wydarzeń z filmów. Proponowane filmy to np.: „Biały kieł”, „Kapitan Morten i Królowa Pająków” czy „Misja Yeti”.

Krakowskie Forum Kultury i Integracyjny Klub Kultury Olsza oferują do wyboru 4 rodzaje półkolonii podróżniczo-artystycznych: „Mały artysta”, „Mały podróżnik” (dla dzieci 6-12 lat), „Zimowa Akademia Teatru i Tańca” (dzieci z II–VI klasy szkoły podstawowej) i „Sportowe i zdrowie – ferie zimowe” (dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej). Poznanie kultur odległych krajów, zajęcia z improwizacji aktorskich i tanecznych, warsztaty kulinarne czy zajęcia z karate i jogi – to tylko niektóre z atrakcji oferowanych podczas czterech turnusów.

Ferie przygotowano także w Muzeum Etnograficznym. Przeznaczone dla dzieci w wieku 6-12 lat warsztaty podzielone są na trzy grupy tematyczne. Pierwsza oparta jest na grze muzealnej „Zawodowy Kraków” , podczas której można wcielić się w krakowskich rzemieślników i poznać kulisy rożnych zawodów. „Własny obraz” wyjaśnia historie opowiadane przez malowidła. Trzecia, dla przedszkolaków, zapozna dzieci z życiem mieszkańców dawnego Krakowa.

Dla osób zainteresowanych kulturą żydowską Centrum Społeczności Żydowskiej (JCC, ul. Miodowa 24) przygotowało specjalne zajęcia skierowane do różnych grup wiekowych. Od 21 do 25 stycznia dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w warsztatach języka hebrajskiego, tańców izraelskich czy poświęconych świętom żydowskim. Wszyscy chętni zapraszani są natomiast na zajęcia kulinarne oraz degustację tradycyjnych potraw.