Kraków. Strzelanina na ul. Mogilskiej. Zatrzymano sprawców, którzy ostrzelali tramwaje

  • Gazeta Krakowska

Amadeusz Calik

Policjanci zatrzymali dwóch 18-latków, którzy w poniedziałek wieczorem strzelali do tramwajów na rondzie Mogilskim w Krakowie. Ruch w stronę Nowej Huty był zablokowany przez około dwie godziny, a tramwaje kierowane były przez al. Pokoju.
 archiwum Polska Press

AKTUALIZACJA 10:00
Policjanci zatrzymali dwóch 18-latków, którzy w poniedziałek wieczorem strzelali do tramwajów na rondzie Mogilskim w Krakowie.

28 stycznia ok. godz. 21.30 dyspozytor Komendy Miejskiej Policji w Krakowie otrzymał zgłoszenie, że nieznani sprawcy na rondzie Mogilskim strzelali do tramwajów linii nr 73 i 52, jadących w kierunku Nowej Huty.

W wyniku zdarzenia w pojazdach, zostały uszkodzone dwie szyby. Na miejsce skierowano policjantów kryminalnych oraz wszystkie dostępne patrole prewencyjne. Do działań zaangażowano także pluton alarmowy.

Jak informuje Sebastian Gleń, Rzecznik Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, śledczy przeprowadzili oględziny uszkodzonych tramwajów, a policjanci operacyjni wspólnie z wywiadowcami i patrolami prewencyjnymi prowadzili pościg za sprawcami.

Źródło: Policja

Po upływie godziny, na ul. Zaleskiego zatrzymano dwóch nietrzeźwych 18-latków. Jak się okazało jeden z nich to mieszkaniec Krakowa, który nie miał wcześniej zatargów z prawem. Natomiast jego kompan, który nie ma stałego miejsca zameldowania, był już notowany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, a także za sprawy związane z narkotykami.

W chwili zatrzymania policjanci ujawnili przy sprawcach broń pneumatyczną, z której wcześniej strzelali.

W Komisariacie Policji II w Krakowie trwają przesłuchania świadków, a także przeglądane są zabezpieczone w sprawie monitoringi.

Za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za uszkodzenie mienia - 5 lat.

Do zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 21. Jak poinformował Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy krakowskiego MPK - ostrzelany został tramwaj nr 52 jadący w kierunku os. Piastów oraz 73 jadący w kierunku Wzgórz Krzesławickich.

Policja informuje o dwóch sprawcach, którzy strzelali do tramwaju z broni. Nie ustalono jednak, czy była to broń pneumatyczna, czy broń palna. Niestety policjantom nie udało się ich namierzyć, trwają intensywne poszukiwania, a na miejscu zdarzenia pracuje kilka patroli policji.

Dwaj 18-latkowie ostrzelali z broni pneumatycznej dwa tramwaje w Krakowie

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

30.01.2019, 08:57

Poziom gazety to dno Wisły

30.01.2019, 00:58

Ludzie! Sensacja rewelacja! ...a tak na poważnie, to mogliby sobie postrzelać do 9, jakby w końcu zniszczyli te stare syfy, to może by tam wsadzili normalny tabor :) ...takie eleganckie tramwaje zniszczyć... Szczyt chamstwa!

30.01.2019, 00:53

RODO jest!

29.01.2019, 20:18

Spotkało się dwóch matołów i postrzelali śrutem do okien tramwaju z wiatrówki ... Niebezpieczne? Średnio, choć śrut oko wybije bez problemu, dlatego też należy im się bezapelacyjnie wpierdziel - i tu nie ma żadnej dyskusji.
Ja chciałbym zwrócić uwagę na coś innego. Zobaczcie jak w artykule cały czas jest jak mantra powtarzane określenie BROŃ, a to żadna broń nie była najprawdopodobniej. Wg ustawy pistolet pneumatyczny strzelający pociskami o energii poniżej 17J NIE JEST BRONIĄ, ale co tam, BROŃ lepiej brzmi i straszy, przecież nikt nie zareaguje jak się napisze "ZABAWKA na naboje CO2 od syfonu."

Albo kolejna manipulacja ... STRZELANINA ... Strzelanina na ul. Mogilskiej - jak to pięknie i prasowo brzmi ... tylko, że to nie była strzelanina, bo strzelanina to wymiana ognia pomiędzy osobami, a to było co najwyżej "ostrzelanie tramwajów śrutem z pistoletu na naboje CO2, od syfonu". Taki incydent - no ale to już nie brzmi tak groźnie ... prawda?

29.01.2019, 18:19

Kraj kolonialny.Niewolnictwo nawet na papierze. XXI wiek -to w Polsce Średniwoiecze....

29.01.2019, 17:42

W woju to dopiero normalnych inaczej hodują.

29.01.2019, 16:51

Nie obrazaj januszu mieszkancow Nowej Huty. Zapewne jestes kolejnym malutkim zakompleksionym hejterem z neta z problemami emocjonalnymi w realu.

29.01.2019, 16:04

To skandal 20 lat jak się nie uczy kamasze 2 lata powinna wrócić słuźba o 20 procent przestępczość by spadła a by nie było więcej misiewiczów

29.01.2019, 14:44

Wyglada na sprawna akcje policji. Gnojki w puszce. Tak trzymac.

29.01.2019, 14:41

zacznij od naiwyzszych wladz krolewskiego grodu, ktore sam wybrales mendziku.

29.01.2019, 14:02

policyjna prowokacja. zwykli kibice, zadni bandyci jakich probuje sie teraz z nich zrobic. pozdrowienia do wiezienia. tylko wisla

29.01.2019, 13:53

"Za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za uszkodzenie mienia - 5 lat." ???
Czyli życie i zdrowie ludzi nie jest najważniejsze? Czy nawet ważne :)

29.01.2019, 13:50

I kryminał !

29.01.2019, 13:19

Niestety, Kraków jest teraz zbiorowiskiem szumowin, których pozbywa się wieś czy inne mniejsze miasta. Może by tak chwycić za miotłę i wymieść ten element z Krakowa?

29.01.2019, 13:00

Zapewne chłopcy pochodzą z tzw. "dobrych rodzin"...
A co do policji - to też banda łobuzów robiących rozmaite deale... z bandytami i przestępcami...
..... tak dla przykładu - obrazek z mojego V Komisariatu przy ulicy Zamoyskiego, gdzie pani policjantka Odrzywołek zamiast walczyć z przestępcami chciała walczyć ze mną!!! - jednak przestępcza Prokuratura się zestrachała i nie chciała wywlekać swojej nieudolności!...
V Komisariat w Krakowie to banda łobuzów - tak jak i w innych komisariatach zapewne... jednak V Komisariat przy ulicy Zamoyskiego przez lata szczycił się posiadaniem własnego burdelu.... niby zamieszani policmajstry zostali ukarani..., ale wobec tego dlaczego nadal pracują w policji?
V Komisariat wespół z bandziorem Krzysztofem Wojtaszkiem ukradł mi 25 000 złotych! ...
O zasługach V Komisariatu w Krakowie pisałam wielokrotnie, ale teraz chcę zwrócić uwagę na jedno - PIS nie wyprodukował swoich policjantów, prokuratorów czy sędziów - przestępcy w mundurach po prostu od lat są bezkarni, gdyż jak to w mafii - jeden na drugiego ma haka...
...................
(głośna medialna sprawa) ... Pamiętacie jak kilkanaście lat temu przy ulicy Wielickiej uprowadzony policjant po cywilnemu spowodował celowo wypadek, by uwolnić się z rąk porywacza?
- myślicie, że porywacz odpowiedział za to? - oczywiście, że nie! - zapłaciła mamusia...
...... Bodajże 3 lata temu w grudniu - dyrektor renomowanego LO V w Krakowie celowo porysował kilka samochodów i nadal jest dyrektorem V LO!!!
..... Ciekawe jak wybronią tych biednych chłopców?...

29.01.2019, 11:39

Ty lecz się lepiej na nogi , bo na głowę za późno !

29.01.2019, 11:24

"jego kompan, będący bez stałego miejsca zameldowania, był już notowany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, a także za sprawy narkotykowe"
Użyto liczby mnogiej czyli ów chłopak nie raz zrobił coś złego i dalej chodzi na powietrzu. Musimy się nauczyć eliminować ze społeczeństwa osobników nam na prawdę zagrażających. A to takich jak ten chłopak. Nie zaś uruchamiać całą machinę sądowniczą dla kilkudziesięciu groszy (przypadek autentyczny opisany nawet w tej gazecie) których gdzieś tam komuś nie dopłacił jakiś stary roztargniony i niczego nieświadom człowiek. Dla mnie to jest skandal, bo takich przypadków niestety jest wiele ! Przestępcy i to niebezpiecznie chodzą po ulicach, podróżują z nami po Krakowie a sądy skazują dziadków za 50 groszy długu, podobnież Policja i Straż Miejska ściga za błahostki (musiałem się zgłosić do komisariatu za zaparkowanie połową koła poza krawężnikiem - "na zieleńcu" ! ) miast zająć się prawdziwymi problemami. A czemu to tak jest a pewnie łatwiej ciemiężyć prawych ludzi niż przestępców a statystyka i tak się zgadza.

29.01.2019, 10:23

I znów to samo: [sprawca] "był już notowany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu"

Ale oczywiście wszystko gra, prawo jest wspaniałe, sądy jeszce lepsze, moralność prawników nienaganna, nie uprawiajmy populizmu itp. itd.

Tym razem bandziorek przestrzelił szybę i "tylko" ranił pasażera kawałkami szkła. A kolejnym razem?

Wspomnijcie czasem Andrzeja Struja.

29.01.2019, 09:43

"Przy podejrzanych ujawniono pistolet na naboje gazowe i śrut kulkowy. Mężczyźni w momencie ujęcia byli nietrzeźwi."
No czyli mam kryształową kulę. Nie pistolet na naboje gazowe a imitację pistoletu na CO2. I śrut. Czyli - ZABAWKA. Żadna rewelacja. Kamieniem też mogli by rzucić czy butelką po piwie. Ten sam efekt.

29.01.2019, 09:37

Amadeuszek tak ma i już. To przecież jeszcze dziecko.

29.01.2019, 09:03

Dziki zachod robi sie w tym Krakowe. Raz biegaja z maczetami, teraz z jakimis pukawkami, co bedzie za chwile? Zaczna okradac kluby pilkarskie? A nie czekaj, to tez juz bylo...

29.01.2019, 08:49

Sensacja i narracja prosto z du,py.

29.01.2019, 08:20

Ale poerdolisz

29.01.2019, 01:34

czyzby znowu kibole wisly dali o sobie znac?

28.01.2019, 23:56

raczej łyse łonabi, fani C albo W, którym bliżej "prawa"