Kraków: awionetka zniszczyła ich domy, dostaną nowe
Obiekt ma mieć ok. 80 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Klienci będą mieli do dyspozycji 150 sklepów (w tym hipermarket Auchan) i 2,5 tys. miejsc parkingowych.
Autorem projektu Galerii Bronowice jest Biuro Rozwoju Krakowa (BRK). Na swej stronie internetowej zamieściło ono wstępne wizualizacje obiektu. Oglądając je, ma się wrażenie, że Galeria Bronowice będzie przypominała wyglądem Galerię Krakowską.
- Te projekty nie są ostateczne - powiedział nam Sebastian Chwedeczko, prezes BRK. - Niestety, żadnych szczegółów nie mogę zdradzić. Jestem, przez inwestora, związany tajemnicą handlową.
Galeria Bronowice będzie szóstym takim obiektem w Krakowie. Mamy już potężną Galerię Bonarka (270 sklepów), Galerię Krakowską (270 sklepów), Galerię Kazimierz ze 160 sklepami. Są także trochę mniejsze obiekty jak Galeria Solvay i Plaza. Czy kolejna się utrzyma?
- Okolice ronda Ofiar Katynia to już ostatnie miejsce w Krakowie, gdzie taki obiekt warto jeszcze budować - mówi Andrzej Barański, prezes firmy Herbewo, ekspert branży nieruchomości. - W tym rejonie jest już kilka dużych sklepów, ale galeria handlowa będzie pierwsza.
Z danych firmy doradczej CBRE, zajmującej się analizą nieruchomości komercyjnych, wynika, że Kraków należy do najmniej nasyconych galeriami handlowymi miast w Polsce. W przeliczeniu na 1000 mieszkańców powierzchnia handlowa (istniejąca i będąca w budowie) wynosi ok. 200 mkw. Średnia dla dużych miast wynosi 230 mkw. , a w Warszawie, Trójmieście, Poznaniu i Wrocławiu - około 500 mkw.
Wybieramy najlepszego piłkarza i trenera Małopolski! Weź udział w plebiscycie!
Która stacja narciarska w Małopolsce jest najlepsza? Zdecyduj i oddaj głos!
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
