Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kraków. W poniedziałek rozpocznie się remont mostu Zwierzynieckiego

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Andrzej Banas / Polskapresse
Jak obiecywali tak zrobią. Po zakończeniu prac na moście Dębnickim, rozpoczną się prace na moście Zwierzynieckim. Wcześniej wstrzymane przez wiceprezydenta Andrzeja Kuliga, gdy drogowcy zaczęli je jeszcze pracując na moście Dębnickim. Zwierzyniecki nie zostanie zamknięty, ale będą ograniczenia.

W poniedziałek, 4 grudnia br. o godz. 08.00 rozpocznie się naprawa dylatacji na moście Zwierzynieckim (Dzielnica VII – Zwierzyniec). Prace potrwają kilka dni.

W pierwszej kolejności, mostowcy przystąpią do usunięcia starej taśmy dylatacyjnej oraz usunięcia zanieczyszczeń. Potem zamontowana zostanie nowa wkładka.

Prace realizowane będą przy zamknięciu pojedynczych pasów ruchu w danym kierunku, przejezdność w obu kierunkach będzie zachowana, pojawi się ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Planowany harmonogram*:

  • w poniedziałek, 4 grudnia br. – usunięcie wkładki dylatacyjnej na jezdni w kierunku centrum;
  • we wtorek, 5 grudnia br. – montaż wkładki dylatacyjnej na jezdni w kierunku centrum;
  • w środę, 6 grudnia br. – montaż wkładki dylatacyjnej na jezdni w kierunku ul. Księcia Józefa.

* uzależniony od warunków pogodowych.

Bieżące roboty drogowe w dzielnicach

piątek, 1 grudnia 2023 r.

Zapraszamy na cotygodniowe podsumowanie prac drogowych w mieście – tabela ze szczegółowym rozpisem robót.

Dzielnica I – Stare Miasto

Prace ZDMK

06.11.2023 r. rozpoczęte zostały prace związane z budową ścieżki rowerowej na al. 29 Listopada (od ul. Żelaznej do ul. Woronicza – strona wschodnia). Obowiązują zmiany w organizacji ruchu. Więcej szczegółów w komunikacie – Powstanie ścieżka rowerowa na fragmencie al. 29 Listopada.

Na ul. Bogusławskiego, od 09.11.2023 r. trwa obustronny remont chodnika. Kierowcy spodziewać się mogą miejscowych zawężeń ulicy. Planowane zakończenie remontu to połowa grudnia br.

Drogowcy pracują również na ul. Meiselsa – na fragmencie od ul. Bożego Ciała do ul. Krakowskiej prowadzone są prace remontowe chodnika oraz nawierzchni jezdni. Na czas robót, tj. do 15 grudnia br. ulica pozostanie zamknięta dla ruchu pojazdów.

Trwa przebudowa ciągu ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej – informacje o aktualnym stanie zaawansowania prac dostępne w dzienniku budowy.

Pozostałe roboty

Od 27.10.2023 r. na ul. Wenecja, przy budynku nr 1, na potrzeby budowlane wygrodzona została jezdnia (do 50% szer.) oraz chodnik. Przejezdność zachowana, piesi kierowani na drugą stronę ulicy. Takie zmiany obowiązywać będą do końca grudnia br.

W dniach 21.11 – 29.12.2023 r. na ul. Poselskiej i Grodzkiej realizowany jest przyłącz ciepłowniczy. W związku z pracami pojawią się zmiany w organizacji ruchu – zamknięcie ul. Poselskiej w dniach 21.11 – 08.12.2023 r., połówkowe zawężenie jezdni ul. Grodzkiej w dniach 21.11 – 29.12.2023 r. Objazdy do ul. Grodzkiej i św. Gertrudy ul. : Straszewskiego, Franciszkańską.

Na ul. Skawińskiej, na fragmencie od ul. Augustiańskiej do ul. Wietora, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej prowadzi prace związane z budową sieci ciepłowniczej – połówkowe zawężenie jezdni, przejazd zachowany, wyznaczona osoba do kierowania ruchem. Roboty potrwają do połowy grudnia br.

Dzielnica III – Prądnik Czerwony

Prace ZDMK

W rejonie przystanku tramwajowego “Marchołta” (po zachodniej stronie ul. Bohomolca) trwa inwestycja realizowana przez dewelopera (prace w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych) polegająca na budowie drogi wewnętrznej o długości ok. 110 m wraz z włączeniem do ul. Bohomolca oraz korektą (wydłużeniem) istniejącej wyspy separującej. Wjazd na teren inwestycji przez ul. Krzesławicką. W związku z robotami, zmiany dla pieszych (zawężenie chodnika) oraz kierowców, spowodowane wjazdem/wyjazdem z budowy.

Na ul. Żmujdzkiej realizowana jest inwestycja polegająca na budowie lewoskrętu w al. 29 Listopada. Na czas prac ulica – na odcinku od budynku nr 3 do nr 13 – została zamknięta dla ruchu ogólnego (z wyłączeniem dojazdu do posesji). Inwestycja potrwa do połowy grudnia br. Informacje na temat aktualnego stanu zaawansowania prac w komunikacie – Budowa lewoskrętu z ul. Żmujdzkiej w al. 29 Listopada .

Trwa budowa linii tramwajowej do Mistrzejowic – obowiązują zmiany w organizacji ruchu.

Pozostałe roboty

Do końca zbliża się realizacja rozbudowy al. 29 Listopada, na odcinku od Woronicza do granicy Krakowa. Więcej informacji na temat prowadzonej inwestycji dostępnych jest na stronie Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie.

Dzielnica IV – Prądnik Biały

Prace ZDMK

Trwa rozbudowa ulic Stelmachów, Piaskowej i Jordanowskiej – szczegóły w komunikacie – Rusza rozbudowa Stelmachów, Piaskowej i Jordanowskiej.

Na ul. Glogera, w rejonie budynków nr 2-5, deweloper realizuje inwestycję w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych. Zakres prac obejmuje m.in.: budowę fragmentu chodnika po stronie inwestycji kubaturowej oraz po stronie przeciwnej (na długości ok. 140 m) wraz z budową przejścia dla pieszych z wyspą azylu oraz dedykowanym oświetleniem i odwodnieniem. W pierwszej kolejności wykonywane jest poszerzenie ulicy wraz z budową chodnika po stronie wschodniej. W związku z robotami wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu – zawężenie ulicy, ruch sterowny przez osobę uprawnioną, ograniczenie prędkości do 40 km/h. Planowany termin zakończenia całego zadania to pierwsza połowa stycznia 2024 r.

Prace na ul. Opolskiej dobiegają końca. Dziś wykonawca przystąpił do prac związanych z ułożeniem ostatniej warstwy bitumicznej na pasach do skrętu w ul. Grażyny i ul. Mackiewicza (jezdnia północna). Podczas robót – wjazd w ul. Grażyny i Mackiewicza pasem służącym do jazdy na wprost. Dodatkowo w dniach 01-05.12.2023 r., w godz. 07.00-15.00 na jezdni północnej od wiaduktu kolejowego do ul. Prądnickiej prowadzone będą prace porządkowe – pojawią się zawężenia ulicy.

Pozostałe roboty

Zarząd Inwestycji Miejskich (ZIM) rozbudowuje al. 29 Listopada oraz realizuje prace związane z budową Trasy Wolbromskiej. Informacje na temat prowadzonych inwestycji dostępne na stronie ZIM.

W dniach 27.11 – 01.12.2023 na ul. Budrysów, w rejonie budynku nr 23, wykonywane są przyłącza: wodociągowy oraz kanalizacji sanitarnej. Na potrzeby realizacji prac, ulica została zamknięta dla ruchu, objazd przez ul. Ojcowską.

Dzielnica V – Krowodrza

Prace ZDMK

Na ul. Królewskiej (na wysokości posesji nr 60-64 oraz 72-76) trwają prace w zakresie naprawy nawierzchni chodników. Planowany termin zakończenia prac to pierwsza połowa grudnia br.

Dzielnica VI – Bronowice

Prace ZDMK

Trwa przebudowa ul. Kazimierza Wierzyńskiego, na odcinku ok. 200 m, od ul. Balickiej do ul. prof. S. Myczkowskiego. Podczas pierwszego etapu prac obowiązuje połówkowe zamknięcie południowej strony ul. K. Wierzyńskiego, na odcinku od ul. Wapiennik do wjazdu do szkoły podstawowej, przy utrzymaniu ruchu jednokierunkowego (w kierunku ul. Balickiej). Dla kierowców przygotowano trasę alternatywną poprowadzoną ul.: Balicką, Majora Łupaszki. Do tej pory wykonano główny ciąg kanalizacyjny. Obecnie realizowane są próby szczelności instalacji wodociągowej. Po uzyskaniu wyników pozytywnych, wykonawca przystąpi do budowy przyłączy wodociągowych do budynków. Szczegóły w komunikacie – Startuje przebudowa fragmentu ul. Kazimierza Wierzyńskiego.

Na ul. Tetmajera, ok. 60 m od ronda, realizowana inwestycja polegająca na budowie drogi na długości ok. 135 m wraz z budową skrzyżowania łączącego nowo budowaną drogę z ul. Tetmajera. W ramach zadania wykonana zostanie również m.in. kanalizacja opadowa, kanał technologiczny oraz oświetlenie uliczne. W związku z pracami wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu – w pierwszym etapie jednostronne zawężenie jezdni po stronie prowadzonej inwestycji kubaturowej. Podczas drugiego ul. Tetmajera zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu (szczegóły wkrótce). Zadanie realizowane jest w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych. Na wykonanie powyższego zadania inwestor ma czas do lutego 2024 r.

Dzielnica VII – Zwierzyniec

Prace ZDMK

W dniach 07.12.2023 – 06.01.2024 r. na ulicach: Wyrwy-Furgalskiego oraz Pększyca-Grudzińskiego realizowane będzie odtworzenie nawierzchni po przejazdach samochodów o podwyższonym tonażu. Prace będą prowadzone w dwóch etapach (każdy po 14 dni) tak, aby zabezpieczyć możliwość przejazdu od ul. Królowej Jadwigi, poprzez wyznaczone objazdy. Pierwszy etap obejmuje ul. Pększyca-Grudzińskiego – od ul. Borowego do ul. Wyrwy-Furgalskiego. Natomiast drugi ul. Wyrwy-Furgalskiego – od ul. Królowej Jadwigi do ul. Pększyca-Grudzińskiego. Z uwagi na technologię prowadzenia prac, konieczne będzie wyłączenie tych fragmentów ulic z ruchu (dojazd do posesji zapewniony). Ruch pieszych bez zmian.

W poniedziałek, 4 grudnia br. o godz. 08.00 rozpocznie się naprawa dylatacji na moście Zwierzynieckim. Prace potrwają kilka dni. Szczegóły w komunikacie – Wymiana dylatacji na moście Zwierzynieckim.

Dzielnica VIII – Dębniki

Prace ZDMK

Od 16.10.2023 r. realizowana jest rozbudowa fragmentu ul. Pychowickiej – szczegóły w komunikacie – rusza rozbudowa fragmentu ul. Pychowickiej.

06.11.2023 r. na ul. Barskiej rozpoczęła się inwestycja realizowana w ramach art. 16 udp – szczegóły w komunikacie – Przebudowa fragmentu ul. Barskiej.

Pozostałe roboty

W związku z pracami Wodociągów Miasta Krakowa w zakresie budowy kanalizacji sanitarnej na ul. Stępice – od 02.10.2023 r. do 31.01.2024 r. droga pozostanie zamknięta dla ruchu. Dojazd do posesji będzie zapewniony.

W rejonie skrzyżowania ul. Praskiej i Zielińskiego, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej wykonuje przyłącz ciepłowniczy: w dniach 02-03.12.2023 r. oraz 09-10.12.2023 r. pojawią się spore zmiany w organizacji ruchu. Szczegóły w komunikacie – Prace MPEC na ul. Zielińskiego i Praskiej.

Dzielnica IX – Łagiewniki – Borek Fałęcki

Prace ZDMK

W dniach 01-08.12.2023 r. w rejonie skrzyżowania ul. Huculskiej i Łukasińskiego remontowana będzie jezdnia wraz z chodnikiem – ruch wahadłowy, sterowany ręcznie przez uprawnionego pracownika.

Dzielnica X – Swoszowice

Prace ZDMK

Na ul. Włodarskiej (odcinek od ul. Uroczej do ul. Kurasia) oraz na ul. Warownej (fragment od ul. Fortecznej do ul. Zagaje) trwa remont nawierzchni jezdni. Ruch utrzymany. Przewidywany termin zakończenia obu zadań to 01.12.2023 r.

Dzielnica XI – Podgórze Duchackie

Prace ZDMK

Na ul. Wysłouchów (bocznej) trwa remont jezdni – aktualnie prowadzone są prace bitumiczne – połówkowe zawężenie jezdni, ruch wahadłowy. Zakończenie zadań zaplanowano na 08.12.2023 r.

Trwa przebudowa ul. Podgórki – w poniedziałek, 04.12.2023 r. pojawi się zmiana w organizacji ruchu. Szczegóły w komunikacie – Rusza przebudowa fragmentu ul. Podgórki.

Dzielnica XII – Bieżanów – Prokocim

Prace ZDMK

Na ul. Imielnej remontowana jest jezdnia – brak przejazdu w ciągu dnia, później ulica udostępniana jest dla ruchu samochodowego. Prace przedłużono do 08.12.2023 r.

We wtorek, 28. 12.2023 r. rozpoczęła się rozbudowa fragmentu ul. Bogucickiej, od budynku nr 77 do wjazdu na teren planowanej inwestycji kubaturowej – ulica na przebudowywanym fragmencie została zamknięta dla ruchu ogólnego (z wyłączeniem pojazdów budowy oraz dojazdu do posesji). Objazd do ul. Długiej (Wieliczka) przez ulice: Stefana Stolarza (Kraków), Potrzask (Kraków) oraz Wygodna (Wieliczka). Zadanie realizowane jest przez dewelopera. Szczegóły w komunikacie – Rozbudowa fragmentu ul. Bogucickiej.

Dzielnica XIII – Podgórze

Prace ZDMK

Na ul. Koszykarskiej, realizowane są prace przez inwestora prywatnego w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych. Obowiązują zmiany w organizacji ruchu – zamknięty pas obsługujący relacje do skrętu w prawo i jazdy na wprost w ul. Nowohucką. Ruch pieszych na ul. Koszykarskiej odbywa się jednostronnie, zamknięty chodnik wzdłuż przebudowywanego pasa ruchu. Utrzymane przejście dla pieszych przy wlocie na ul. Nowohucką.

Od 29.05.2023 r. w rejonie ul. Myśliwskiej trwa inwestycja w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych – odcinek od budynku nr 32D do skrzyżowania z ul. Lasówka (droga w rejonie ROD Zakłady Futrzarskie). Do tej pory wykonano już większość prac brukarskich oraz podbudowy. Aktualnie obowiązują zawężenia jezdni na ul. Myśliwskiej. Pod koniec miesiąca zaplanowano roboty bitumiczne, a wraz z nimi ruch wahadłowy. Prace potrwają do końca br.

Do 15.12.2023 r. na ul. Turowicza (wiadukt) budowana będzie palisada oraz chodnik. Na potrzeby tych prac wprowadzone zostały kolejne zmiany w organizacji ruchu – czasowe zajęcie fragmentu jezdni oraz chodnika, poprowadzenie ruchu pieszego specjalnie wydzielonym korytarzem na jezdni (na pasie włączenia), wprowadzenie ograniczenia prędkości do 50 km/h.

Na ul. Strycharskiej (od ul. Sarmackiej do ul. Kuklińskiego) trwa remont nawierzchni jezdni i chodników. W pierwszej kolejności realizowane są prace brukarskie (miejscowe zawężenia jezdni, skierowanie pieszych na drugą stronę ulicy). Podczas prac bitumicznych (frezowanie i układanie nowej nawierzchni asfaltowej) ulica zostanie zamknięta dla ruchu ogólnego. Planowany termin zakończenia to połowa grudnia br.

W najbliższym czasie planowana jest wymiana nawierzchni na moście Wandy oraz na rondzie Stanisława Pagaczewskiego (Dzielnica XVIII). Pojawią się zmiany w organizacji ruchu. Szczegóły podamy w następnym komunikacie.

Prace remontowe nawierzchni zaplanowano również na ul. Malborskiej – od ul. Kamieńskiego do ul. Wielickiej. Roboty prowadzone będą etapami. W pierwszej kolejności drogowcy zajmą się odcinkiem od ul. Kamieńskiego do wyjazdu ze stacji bp, następnie przeniosą się na drugą część zakresu. Obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu – zamknięcie jezdni dla ruchu ogólnego, z wyłączeniem pojazdów budowy, służb miejskich oraz dojazdu do posesji. O terminie rozpoczęcia prac poinformujemy odrębnym komunikatem.

Dzielnica XIV – Czyżyny

Prace ZDMK

Trwają prace związane z budową drogi dojazdowej do Cogiteonu – objęte nadzorem archeologa. Do tej pory zrealizowano dojazd do Małopolskiego Centrum Nauki (od ul.Skarżyńskiego do bramy wjazdowej na teren obiektu). Odcinek został zgłoszony do odbioru i jest w trakcie procedury uzyskania zgody na użytkowanie. Aktualnie realizowane jest włączenie układu drogowego do ul. Stella-Sawickiego – zawężenie jezdni.

Trwa przebudowa fragmentu ul. Nowohuckiej. Roboty drogowe realizuje deweloper w ramach inwestycji niedrogowej. Aktualnie trwają prace instalacyjne (przebudowa oświetlenia ulicznego z przewiertami pod jezdnią ul. Nowohuckiej, budowa wpustów kanalizacji deszczowej) oraz prace brukarskie. Po zakończeniu przebudowy i zabezpieczaniu infrastruktury technicznej, zostanie dokończone korytowanie i konstrukcja poszerzenia ulicy po stronie stacji paliw Orlen. Kolejny etap inwestycji to część prac instalacyjnych na pasie dzielącym oraz korytowanie i konstrukcja nawierzchni poszerzenia jezdni od strony M1. Prace nawierzchniowe planowane są do realizacji w przyszłym roku.

Pozostałe prace

Na ul. Medweckiego, w rejonie ronda ppor. pil. Janiny Lewandowskiej, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (MPEC) prowadzi prace związane z przebudową kanału ciepłowniczego. Obowiązują zmiany w organizacji ruchu. Szczegóły w komunikacie – Prace MPEC na ul. Medweckiego.

Dzielnica XV – Mistrzejowice

Prace ZDMK

Trwa budowa linii tramwajowej do Mistrzejowic – obowiązują zmiany w organizacji ruchu.

Pozostałe roboty

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) prowadzi prace związane z budową północnej obwodnicy Krakowa S-52.

Dzielnica XVI – Bieńczyce

Prace ZDMK

Od 16.08.2023 r. na ul. Bulwarowej (bocznej) trwa inwestycja realizowana w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych. Zakres prac obejmuje budowę chodnika, miejsc parkingowych, poszerzenie jezdni, przebudowę włączenia drogi wewnętrznej do drogi publicznej wraz z budową niezbędnej infrastruktury technicznej i przełożeniem kolidującego uzbrojenia. W pierwszej kolejności realizowane są roboty brukarskie, zmiany głównie dla mieszkańców pobliskich budynków (zawężenia jezdni).

Już niebawem na ul. Mikołajczyka oraz Obrońców Krzyża pojawią się wydzielone pasy ruchu dla autobusów na trzech odcinkach:

na ul. Obrońców Krzyża (od przejścia dla pieszych w rejonie wylotu ul. Barbary Radziwiłłówny) do przejścia dla pieszych w rejonie Zespołu Szkół Zawodowych HTS),
na ul. Mikołajczyka w kierunku ronda Piastowskiego (na odcinku od ronda Hipokratesa do przejścia dla pieszych zlokalizowanego przez wiaduktem nad ul. Okulickiego),
na ul. Mikołajczyka w kierunku ronda Hipokratesa (od skrzyżowania z ul. Dunikowskiego do ulicy Złoczowskiej).

Celem wdrożenia buspasów jest poprawa czasu przejazdu autobusów Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne, termin wprowadzenia organizacji ruchu został przesunięty na 15 grudnia br.

Dzielnica XVII – Wzgórza Krzesławickie

Prace ZDMK

Na ul. Morcinka, w rejonie pętli autobusowej Zesławice, trwa inwestycja realizowana w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych obejmująca swym zakresem przebudowę układu drogowego wraz z pętlą autobusową i zatoką parkingową. Aktualnie kontynuowane są roboty na pętli autobusowej (betonowanie nawierzchni) oraz prace brukarskie. Ze względu na zamknięcie pętli Zesławice – wprowadzone również zostały zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej. Szczegóły w komunikacie Zarządu Transportu Publicznego.

W dniach, 27.11-08.12.2023 r. na ul. Darwina remontowana jest nawierzchnia na tarczy skrzyżowania z ul. Grębałowską. Ruch utrzymany.

Pozostałe roboty

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (dalej: GDDKiA) wraz z Zarządem Inwestycji Miejskich (ZIM) prowadzą prace związane z przebudową ul. Kocmyrzowskiej – szczegóły dotyczące zakresu realizowanej inwestycji oraz wprowadzanych zmianach w organizacji ruchu dostępne na stronie GDDKiA oraz ZIM.

Dzielnica XVIII – Nowa Huta

Prace ZDMK

Na ul. Bardosa, na odcinku od nr 5 do nr 20, realizowana jest inwestycja prowadzona przez inwestora prywatnego (prace w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych). Zadanie obejmuje m.in. budowę chodnika na odcinku ok. 130 m, po stronie inwestycji kubaturowej (tj. po stronie numerów parzystych) oraz wymianę nawierzchni jezdni wraz z jej miejscowym poszerzeniem. Planowany termin zakończenia całego zadania to koniec stycznia 2024 r.

Pozostałe roboty

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w związku z budową południowej części estakady, zamierza jeszcze w tym tygodniu wprowadzić spore zmiany w organizacji ruchu drogowego w rejonie al. Solidarności. Szczegóły dotyczące realizowanej inwestycji oraz wprowadzanych zmianach w organizacji ruchu dostępne na stronie GDDKiA.

Wodociągi Miasta Krakowa pracują na ul. Drożyska (na odcinku od budynku nr 45 do 16 ul. Siejówka) oraz ul. Brzeskiej (między budynkami nr 1a – 32c). Obowiązują zmiany w organizacji ruchu. Na ul. Drożyska (do 08.01.2024 r.) połówkowe zawężenie jezdni, prace prowadzone etapowo, przejazd zachowany. Na ul. Brzeskiej (do 29.01.2024 r.) zawężenie jezdni, przejazd zachowany.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska