https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Krakowianie składają kondolencje. "Przyszłość pozbawiona jego geniuszu będzie uboższa"

red.
W piątek w holu krakowskiego magistratu została wyłożona księga kondolencyjna, do której mogą się wpisywać krakowianie chcący uczcić pamięć Sławomira Mrożka.

Zmarł Sławomir Mrożek. Miał 83 lata

Jak pierwszy wpis w księdze kondolencyjnej złożył prezydent Krakowa Jacek Majchrowski: "Odszedł Sławomir Mrożek. Pozostanie głęboka wyrwa w przestrzeni, którą zajmował jako niezwykły człowiek, genialny umysł, literat, artysta, honorowy obywatel naszego miasta. (...) Przyszłość pozbawiona jego geniuszu będzie uboższa" – napisał Jacek Majchrowski.

Księga kondolencyjna dostępna jest w głównym budynku Magistratu codziennie w godzinach pracy urzędu. Wpis będzie można złożyć także w weekend.

Przypomnijmy, że Sławomir Mrożek, Honorowy Obywatel Miasta Krakowa, jeden z najwybitniejszych polskich współczesnych dramatopisarzy, prozaików i rysowników zmarł 15 sierpnia 2013 roku w Nicei.

Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

K
Krakus
a prezydent nie jest krakusem tylko z sosnowca więc jak to on wpisuje się tam gdzie Krakowianie składają kondolencje.
k
krakowska
Prawda jest definiowana jako... zgodność z rzeczywistością,
albo jako zgodność ....z kryteriami.
N
NorvidNH PIESZY
"W ostatnich dniach toczył się w Krakowie proces grupy szpiegów amerykańskich, powiązanych z Krakowską Kurią Metropolitalną. My zebrani w dniu 8 lutego 1953 roku członkowie Krakowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich wyrażamy bezwzględne potępienie dla zdrajców Ojczyzny, którzy wykorzystując swe duchowe stanowiska i wpływy na młodzieży skupionej w KSM, działali wrogo wobec narodu i państwa ludowego, uprawiali za amerykańskie pieniądze szpiegostwo i dywersję. Potępiamy tych dostojników z wyższej hierarchii kościelnej, którzy sprzyjali knowaniu antypolskiemu i okazywali zdrajcom pomoc, oraz niszczyli cenne zabytki kulturalne. Wobec tych faktów zobowiązujemy się w twórczości swojej jeszcze bardziej bojowo i wnikliwiej niż dotychczas podejmować aktualne problemy walki o socjalizm, ostrzej piętnować wrogów narodu dla dobra Polski silnej i sprawiedliwej".
Rezolucję podpisało swoim nazwiskiem 53 członków Krakowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich - dalej w tekście KOZLP. Wśród sygnatariuszy owej rezolucji znależli się m.inn.Wisława Szymborska i Sławomir Mrożek.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska