
Muzeum Lotnictwa Polskiego – Każdy, kto w czasie, gdy uziemione są linie lotnicze, tęskni za podniebnymi przygodami, może wybrać się na wycieczkę online po krakowskim Muzeum Lotnictwa. Na stronie https://muzeumlotnictwa.pl znajdziemy mnóstwo informacji o najróżniejszych statkach powietrznych – nawet o tych, które są niedostępne w normalnym trybie zwiedzania! Jednym z takich przykładów jest choćby Ił-14S – samolot I sekretarza KC PPR Władysława Gomułki. Podczas wirtualnego „lotu” wysłuchamy też ciekawostek np. o najcenniejszym samolocie w zbiorach krakowskiego Muzeum Lotnictwa – „puławszczaku” albo o legendarnym angielskim samolocie myśliwskim z II wojny światowej, czyli Supermarine Spitfire. Dowiemy się także, jak pilot strzelał z karabinów maszynowych zamocowanych za śmigłem i nie odstrzeliwał sobie tego śmigła. No więc zapnijmy pasy i start!

Muzeum Inżynierii Miejskiej ma ofertę, która na pewno zainteresuje każde dziecko. Przygotowano m.in. serię prostych doświadczeń, które każdy sam łatwo wykona w domu (jest nawet eksperyment z wulkanem!), a także różne ciekawostki i informacje dotyczące zbiorów MIM, odkryć z zakresu techniki i technologii. Młodsze dzieci znajdą natomiast muzealną kolorowankę, a na miłośników gier czeka plansza do gry w statki. Można też posłuchać dźwięków zabytkowych miejsc pracy i współczesnych pejzaży dźwiękowych – w ramach projektu „Sounds of Changes”.
Wszystko to na stronie https://www.mim.krakow.pl.

Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK funkcjonuje teraz jako #MOCAKonline. Wchodząc na stronę https://www.mocak.pl, będziesz mógł wirtualnie zwiedzić ciekawe wystawy, zajrzeć do e-galerii albo poczytać archiwalne numery „MOCAK Forum”. Muzeum poleca również zadania edukacyjne i zeszyty „Twórcza Kolekcja”.

Wirtualne Muzea Małopolski – to miejsce, w którym bez wychodzenia z domu możemy obejrzeć ponad 1200 zgigitalizowanych eksponatów z aż 42 placówek muzealnych w naszym województwie. Są to zarówno obiekty w formie 3D i 2D, jak i ukazujące je w szerszym kontekście teksty oraz nagrania audio (w tym nagrania w technice audiodeskrypcji).
Adres portalu Wirtualne Muzea Małopolski to http://muzea.malopolska.pl.