
Sezon 2020/21 wystartuje najpewniej w sierpniu. W 2 lidze będziemy mieć co najmniej pięciu beniaminków - po jednym z grup I-III i wyjątkowo dwóch z grupy IV, bo tak zadecydowała centrala.
Większość tych drużyn może poszczycić się nowoczesnymi stadionami. Mowa o Sokole Ostróda, Motorze Lublin oraz KKS 1925 Kalisz. Narzekać nie powinny rezerwy Śląska Wrocław, które wystąpią na obiekcie przy Oporowskiej, goszczącym przez wiele lat rywali z ekstraklasy.
W kropce pozostaje Hutnik Kraków, którego stadion nie spełnia jeszcze wszystkich warunków licencyjnych. Niewykluczone, że beniaminkiem - wzorem Garbarnii - rozegra domowe mecze przy Reymonta, a więc na stadionie, z którego korzysta ekstraklasowa Wisła.
Poznajcie wszystkie nowe obiekty 2 ligi.

Śląsk II Wrocław - stadion przy Oporowskiej
Śląsk korzysta we Wrocławiu z dwóch obiektów. Na nowym, z 42 tys. miejsc gra wyłącznie pierwszy zespół, który ćwiczy przy Oporowskiej. Przy Oporowskiej trenuje i gra w 3 lidze drugi zespół. Tak samo będzie też po awansie.
W czasie Euro 2012 ze stadionu przy Oporowskiej korzystała reprezentacjac Czech.
Rezerwy Śląska awansowały do 2 ligi z grupy III. O 4 punkty wyprzedziły Polonię Bytom. 6 punktów straty do nich zaliczył natomiast Ruch Chorzów.
Pojemność stadionu: 8 346 miejsc
Średnia frekwencja w 3 lidze: około 200 osób
Najwyższa frekwencja na meczu rezerw: 400 osób (mecz ze Ślęzą Wrocław)

Hutnik Kraków - przy Ptaszyckiego
Hutnik chciałby zagrać na własnym stadionie. Jeżeli jednak nie spełni warunków (np. nie zamontuje cyfrowego monitoringu) to opcją rezerwową stanowi obiekt miejski - z którego korzysta Wisła.
W czasie Euro 2012 ze zmodernizowanego stadionu Hutnika korzystała reprezentacja Anglii.
Hutnik awansował do 2 ligi dzięki decyzji Komisji ds. Nagłych PZPN. Z grupy IV przeszedł razem z Motorem Lublin, mając tyle samo punktów, wygrany mecz bezpośredni, ale gorszy bilans bramkowy.
Pojemność stadionu: 6 000 miejsc
Średnia frekwencja w 3 lidze: około 700 osób
Najwyższa frekwencja na meczu: 949 osób (mecz z Wisłoką Dębica)

Sokół Ostróda - Stadion Miejski przy 3 Maja
Obok jeziora, plaży i parku. Bez wątpienia stadion w Ostródzie będzie najlepiej położonym ze wszystkich w 2 lidze. Otwarto go 2011 roku.
Ze stadionu w Ostródzie korzystała m.in. reprezentacja Polski kobiet. Odbył się na nim też towarzyski mecz Jagiellonii Białystok z Legią Warszawa.
Sokół awansował do 2 ligi z grupy I. O 1 punkt wyprzedził imiennika z Aleksandrowa Łódzkiego i rezerwy Legii Warszawa, z którymi nie rozegrał bezpośredniego meczu.
Pojemność stadionu: 4 998 miejsc
Średnia frekwencja w 3 lidze: około 700 osób