MATURA 2015. FIZYKA rozszerzona TECHNIKUM, LICEUM ODPOWIEDZI + ARKUSZE

red./natablicy.pl
MATURA 2015. FIZYKA I ASTRONOMIA. Zadania z fizyki ODPOWIEDZI + ARKUSZE Andrzej Wiśniewski
MATURA 2015 fizyka rozszerzona. FIZYKA I ASTRONOMIA podstawowa i rozszerzona. Dziś odbyła się matura z fizyki i astronomii na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Egzamin miał formę pisemną i trwał 180 minut. Zadania były łatwe, czy trudne? Dajcie nam znać! Po egzaminie znajdziecie u nas arkusze zadań i odpowiedzi TECHNIKUM, LICEUM

MATURA 2015. FIZYKA I ASTRONOMIA. Co na maturze z fizyki ODPOWIEDZI + ROZWIĄZANIA + ARKUSZE
MATURA 2014 FIZYKA: ODPOWIEDZI, ARKUSZE [poziom podstawowy]

Maturzyści z liceum (LO) zdawali dzisiaj maturę z fizyki - poziom rozszerzony. Natomiast maturzyści z technikum zdawali fizykę i astronomię - poziom podstawowy i rozszerzony.

MATURA 2015. FIZYKA I ASTRONOMI Fizyka rozszerzona ODPOWIEDZI + ARKUSZE
FIZYKA rozszerzona TECHNIKUM, LICEUM. W latach poprzednich na egzaminach maturalnych arkusz z fizyki i astronomii składał się z 20 pytań: 10 zadań zamkniętych oraz 10 w standardach wymagań dla poziomu podstawowego, np. rozumienie podstawowych pojęć i zależności fizycznych, obliczanie wielkości fizycznych, odczytywanie i interpretowanie informacji zawartych w tabeli lub na wykresie.

Egzamin ma formę pisemną i trwa 180 minut. Może przystąpić do niego każdy absolwent szkoły średniej. W trakcie egzaminu dozwolone jest korzystanie z Karty wybranych wzorów i stałych fizykochemicznych, a także z kalkulatora oraz z linijki.

FIZYKA rozszerzona TECHNIKUM, LICEUM. TERMINARZ EGZAMINÓW MATURALNYCH 2015 W DRUGIM TYGODNIU MATUR 11-22 MAJ:
Część pisemna:

11 maja - fizyka i astronomia,poziomy podstawowy i rozszerzony
12 maja - język niemiecki, poziom podstawowy
13 maja - geografia, poziomy podst. i rozszerzony
14 maja - język rosyjski, poziom podstawowy
15 maja - chemia, poziomy podstawowy i rozszerzony
18 maja - język francuski, poziom podstawowy
19 maja - informatyka, poziomy podst. i rozszerzony
20 maja - język hiszpański,poziom podstawowy
21 maja - język włoski, poziom podstawowy
22 maja - język mniejszości narodowych, poziomy podst. i rozszerzony
- kaszubski
- łemkowski.

WIDEO: MATURA 2015

Autor: Karolina Gawlik

Część ustna:

od 4 do 29 maja - języki obce nowożytne,
- język łemkowski,
- język kaszubski.
Egzamin jest przeprowadzany w szkołach według harmonogramów ustalonych przez przewodniczących szkolnych zespołów egzaminacyjnych.
od 11 do 23 maja
- język polski,
- języki mniejszości narodowych.

Każdy absolwent, który zdecyduje się przystąpić do egzaminu maturalnego, będzie obowiązkowo zdawał pięć egzaminów. Z języka polskiego – w części pisemnej i części ustnej, z wybranego języka obcego nowożytnego – w części pisemnej i części ustnej, z matematyki – w części pisemnej – przypomina dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dr Marcin Smolik.

FIZYKA rozszerzona TECHNIKUM, LICEUM

Każdy uczeń, aby zdać maturę będzie musiał uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych (język polski, język obcy, matematyka). Wynik uzyskany z egzaminu z przedmiotu dodatkowego nie będzie miał wpływu na zaliczenie matury, a jedynie będzie brany pod uwagę podczas rekrutacji na studia.

Od tego roku zmienia się również sposób oceniania prac pisemnych z języka polskiego. Nie będzie tzw. klucza odpowiedzi. Zamiast tego egzaminator będzie musiał oceniać pracę w sposób holistyczny, czyli „całościowy”. W odróżnieniu od
obecnie stosowanego oceniania analitycznego, oceniane będą: pokonanie tzw. zasadniczej trudności zadania oraz kolejne czynności prowadzące do jego pełnego rozwiązania.

MATURA 2014 FIZYKA podstawowa [ARKUSZ]

MATURA 2014 FIZYKA podstawowa [ODPOWIEDZI]

MATURA 2014 FIZYKA rozszerzona [ARKUSZ]

MATURA 2014 FIZYKA rozszerzona [ODPOWIEDZI]

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

M
Mateusz Wendland
Mateusz Wendland urodził się w Łodzi czwartego kwietnia 1994 roku. Mieszka i uczy się w tym mieście. Obecnie jest uczniem liceum. Wymyślaniem własnych historii i bohaterów zajmuje się właściwie całe życie, gdyż już w szkole podstawowej pisywał krótkie opowieści. Natomiast jeszcze wcześniej robił historyjki obrazkowe, jako dziecko. W gimnazjum rozpoczął pisanie wierszy i wydał ich dwa tomiki. Swoją pierwszą, poważną powieść, która początkuje serię książek pod tytułem „Łowca Smoków” skończył pisać w wieku siedemnastu lat.
Dodaj ogłoszenie