Moszczenica. Młody mężczyzna zginął pod kołami samochodu...

  Moszczenica. Młody mężczyzna zginął pod kołami samochodu kilkadziesiąt metrów od domu [ZDJĘCIA]

  Lech Klimek

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Moszczenica. Młody mężczyzna zginął pod kołami samochodu kilkadziesiąt metrów od domu [ZDJĘCIA]
  1/12
  przejdź do galerii
  Tragiczny wypadek na ulicy Gorlickiej w Moszczenicy spowodował, że główna arteria tej wsi była przez kilka godzin zablokowana. To nie jedyne zdarzenie drogowe, jakie wydarzyło się w świąteczny weekend w tej miejscowości.
  Była dokładnie 18.26, gdy strażacy z OSP w Moszczenicy, uczestniczący w niedzielnych obchodach święta niepodległości, zostali wezwani do akcji.

  - Wypadek zdarzył się kilka minut wcześniej - relacjonuje Przemysław Wszołek, prezes OSP. - Nas wezwano już do oświetlenia miejsca tragedii - dopowiada.

  Z nieznanych dotychczas przyczyn 37-letni mieszkaniec Moszczenicy znalazł się pod kołami hondy civic, jadącej od ronda w kierunku centrum Moszczenicy. - Zabezpieczaliśmy miejsce wypadku przez kilka godzin - mówi prezes OSP. - Nadjeżdżających kierowaliśmy na objazdy. Na miejscu pracowali wyjaśniający tragedię policjanci pod nadzorem prokuratury - dopowiada.

  Gdy strażacy dotarli na miejsce tragedii, była tam już ekipa ratowników medycznych. Dowiedzieliśmy się również, że pierwsze próby reanimacji poszkodowanego podjął jeden z mieszkańców Moszczenicy. Jak później mówił strażakom, nie wahał się z podjęciem akcji, bo wcześniej uczestniczył w specjalnym szkoleniu dotyczącym właśnie takich sytuacji.

  Niestety, nawet błyskawiczne podjęcie akcji ratowniczej nie przyniosło efektów. Młody mężczyzna zginął na miejscu. - Nie jestem, w stanie nic powiedzieć o przyczynach wypadku - dodaje Przemysław Wszołek. - Tam jest chodnik koło zatoczki autobusowej. W jaki sposób mieszkaniec Moszczenicy znalazł się pod kołami samochodu prowadzonego przez gorliczanina, pewnie wyjaśni policyjne dochodzenie - kończy.

  Wypadek zdarzył się kilkadziesiąt metrów od domu, w którym mieszkał mężczyzna. Ciało leżało w miejscu, gdzie zaczynała się zatoczka (od strony ronda), a jego dom znajduje się na drugim końcu tej zatoczki, po przeciwległej stronie ulicy.

  Kilka godzin wcześniej, około godziny 14.20 również w Moszczenicy doszło do innego wypadku. Kolizja miała miejsce prawie dokładnie na granicy z Łużną. - Można założyć, że tu przyczyną było najechanie na tył innego samochodu - opowiada prezes OSP Moszczenica. - Zderzyły się dwa auta dostawcze i jeden osobowy. Do szpitala na badania trafiły trzy osoby, a w tym 2-letnie dziecko - dodaje.

  Tragiczny wypadek w Moszczenicy karze przypomnieć o konieczności zachowania szczególnej ostrożności na drogach. - W obecnej porze roku niezwykle istotne jest, aby piesi, którzy poruszają się jezdnią lub poboczem, nosili elementy odblaskowe - podkreśla Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy KPP w Gorlicach. - W warunkach niedostatecznej widoczności kierujący później niż zwykle zauważają wszelkie nieoświetlone przeszkody na drodze, w tym pieszych ubranych w odzież, która kolorem jest zbliżona do otoczenia - dodaje.

  KONIECZNIE SPRAWDŹ:  FLESZ: Pierwsza pomoc przy wypadkach drogowych. To musisz wiedzieć!
  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Grzie redaktor, korektor?

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Powinno być: tragiczny wypadek każe przypomnieć... .

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY