
Katowicka Trasa Gawlika
Trasa to projekt, który łączy trzy katowickie obiekty na Szlaku Zabytków Techniki: osiedle Giszowiec (Miejski Dom Kultury w Giszowcu), osiedle Nikiszowiec (Dział Etnologii Miasta Oddział Muzeum Historii Katowic) i Galerię Szyb Wilson w Janowie. Wszystkie te miejsca są złączone za sprawą postaci Ewalda Gawlika, malarza nieprofesjonalnego, nierozerwalnie związanego z miastem Katowice.

Szlakiem Gdańskich Lwów
Tak jak Wrocław ma krasnale, tak Gdańska ma swoje lwy, a właściwie jednego, w różnych wcieleniach. Będąc w sercu Trójmiasta warto ich poszukać. Do tej pory lew Hevelion odwiedził ZOO, Stadion Energa Gdańsk, molo w Brzeźnie, Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej, Port Lotniczy Gdańsk, Hevelianum, Wielki Młyn, Ołowiankę, Długie Pobrzeże (Restauracja Gdański Bowke), Bramę Wyżynną, Galerię Handlową Madison, Długi Targ (Hotel IBB Długi Targ), AMBEREXPO Centrum Wystawienniczo-Kongresowe. Znajdziecie go w aplikacji Questy VisitGdansk dostępnej na smartfony z androidem i iOs.

Podziemny Dolny Śląsk
Trasy podziemne znajdziemy w dawnych kopalniach, ale także pod zamkami, na tajemniczych chodnikach z czasów II wojny światowej, a nawet schowanych we wnętrzach gór czy wreszcie w jaskiniach. Należą do nich: podziemna trasa pod starówką kłodzką, trasa po kopalni Wiry u podnóża Ślęży, Trasa po kopalni uranu Kletno na północnym stoku Żmijowca w Masywie Śnieżnika, Podziemia zamku Książ, Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie, podziemne sztolnie nazistowskiego projektu Riese w podziemnym mieście Osówka i wiele innych.

Z Polski na Białoruś
Od 2 czerwca 2019 można oficjalnie korzystać ze szlaku turystycznego August Velo - albo przynajmniej można było przed pandemią koronawirusa. Jeśli zostanie ponownie otwarty, pojedziemy nim od miejscowości Mikaszówka (Polska) do Grodna na Białorusi. W planach jest kolejna inwestycja – polski odcinek August Velo od granicy w Rudawce do Mikaszówki, gdzie połączy się z Green Velo i szlak rowerowy Białowieża Velo, który będzie jego przedłużeniem z Grodna do Białowieży.